Final Fantasy X PCSX2

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Awatar użytkownika
Meetos
Junior
Junior
Posty: 21
Rejestracja: 27 maja 2005, 14:17
Kontakt:

Post autor: Meetos »

WItam
Widzę że temat z problemem pt: nie moge uruchomić/ mam problemy z FFX na PCSX2 juz jest więc się podpinam.

Najpierw problem: czarny ekran - co prawda na belce okna widzę jak zasuwają frame, cpu w %, fps 20-30, ale ppf, kbpf = 0
Dlaczego nie piszę w dziale konfiguracja? Otóz dlatego że sam emu się odpala (skonfigurowałem ustawienia czasowe, język , jest dźwięk, sformatywałem memorkę-a właśnie tylko pierwszą - na drugą nie mogę się przełączyć) dlatego sądzę ze konfig mam ok. A oto lista:
- BIOS: SCPH-70004_BIOS_V12_PAL_200.BIN - emu widzi go jako jakiś EUROPEN v2 (04-06-2004)

- grafika - GSdx9:
Resolution: Windowed
Renderer: Direct3D
Shader: Pixel Shader 2.0
Enable paletized textures: wyłączone
Linear texture filtering: włączone
Enable tv-out: wyłączone
NLOOP 0 Hack: wyłączone - jak mam włączone to PCSX2 sięnie urachamia
Record state: wyłączone

- dźwięk - ustawiony domyślnie

- CDVD: Plugin P.E.Op.S. CDVD Driver(v. 1.2):
Interface: IOCTL (Win2000/XP)
0:1:0 Drive x - litera napędu podana POPRAWNIE
Cashing mode: Thead Read, fast with IOCTL, always async read
Use additional 4MByte data cache: włączone

Komp: AThlon 2500+(Barton), 1GB RAM(Dual 400MHz), Radeon9800se@PRO, Epox 8RDA+ nForce U400, dx9.0C
Grę odpalam z DeamonTools: SLUS_20312.mdf
Niby jest to wersja NTSC - ale SLUG mówi co innego.
WIęc: o co chodzi?
... Pamiętaj, Strach jest Twoim jedynym Przewodnikiem tam, gdzie Cienie kryją ... Śmierć ...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Meetos pisze:Najpierw problem: czarny ekran - co prawda na belce okna widzę jak zasuwają frame, cpu w %, fps 20-30, ale ppf, kbpf = 0
Jesteś pewien, że gra została dobrze zrzucona do ISO? Spróbuj wykonać obraz płyty za pomocą DVDDEcrypter'a - moim zdaniem program ów radzi sobie o wiele lepiej niz Alkohol 120%.
Meetos pisze:Grę odpalam z DeamonTools: SLUS_20312.mdf Niby jest to wersja NTSC - ale SLUG mówi co innego. WIęc: o co chodzi?
Nazwa obrazu o niczym nie świadczy. W końcu mogę sobie zrzucić na dysk Tekkena 3 w wersji jap. i nazwać pliki FinalFantasy48_USNTSC.xxx. Przy rozpoznaniu gry kieruj się jej identyfikatorem w postaci pliku SLUS_XXX.XX zawartego na płytce.

BTW; ustawienia wyglądają w porządku.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Meetos
Junior
Junior
Posty: 21
Rejestracja: 27 maja 2005, 14:17
Kontakt:

Post autor: Meetos »

OK - sprawdziłem inną wer gry-PAL- wcześniej na konsoli. JEst ok.
Wrzucam jako ISO odpalam PCSX2 (ustawienia jw) i .... logo Square (fps40) logo Final Fantasy X - Entertaiment (fps40) no i ... w momencie kiedy pojawia się
PRODUCENT: Imię Nazwisko fps spada do 1.3 użycie procka 1%, i jak ktoś tu napisał zamiast animacji mam pokaz slajdów a co najlepsze napis ten się pojawia i już nie znika :|
Aha - włączyłem konsolę i cały czas wyświetla się taki napis: VF[0].x ! = 0.0!!!!
shiiiit - znowu coś mi nie poszło :|
Czyżby mój komp był za słaby? Konfig jest wyszej w postach.
Panowie - już dosłownie wychodzę z siebie i nie wiem co robić dalej.
Później już kombinowałem z różnymi ustawieniami wtyczek itp -od najsłabszych ustawień przez mieszane i najbardziej obciążające kompa- zawsze kończy się tak samo. :|:|:| Help!
... Pamiętaj, Strach jest Twoim jedynym Przewodnikiem tam, gdzie Cienie kryją ... Śmierć ...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Meetos pisze:Imię Nazwisko fps spada do 1.3 użycie procka 1%, i jak ktoś tu napisał zamiast animacji mam pokaz slajdów a co najlepsze napis ten się pojawia i już nie znika
Ehhh próbuj - w przypadku FFX problem jest że tak powiem standardowy, podobnie jak procedura obsługi tej gry:
- wyłączyć w systemie wszystko co zbędne
- gre zrzucić na dysk
- korzystać z wtyczki CDVD linuzapz ISO
- korzystać z wtyczek SSE2 oraz ustawić CPU na Vurecs (jesli Twój Barton wspiera instrukcje to gra dostanie niezłego kopa)

Co do
Meetos pisze:włączyłem konsolę i cały czas wyświetla się taki napis: VF[0].x ! = 0.0!!!!
Jeśli komunikat nie zniknie po zrzuceniu gry do ISO obawiam się, że nie można duzo zrobić poza zmianą procesora lub czekaniu na nową wersję emulatora - AFAIK to standardowy błąd na procesorach Athlon XP.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Meetos
Junior
Junior
Posty: 21
Rejestracja: 27 maja 2005, 14:17
Kontakt:

Post autor: Meetos »

No to pozamiatane - czekam na PCSX2 10 ;) bo nic innego nie pomaga. Procek obsługuje SSE tylko.
Ale serdeczne thx za podpowiedzi.
... Pamiętaj, Strach jest Twoim jedynym Przewodnikiem tam, gdzie Cienie kryją ... Śmierć ...
neverar
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:32

Post autor: neverar »

mam pytanie czy jesli zainstaluje wszystki latki, dobry bios itp. na sprzecie:
AMD Athlon 64 (Venice) 3200+, 2*512 DDR3200 PC400 Dual Channel, GeForce7600GT gra bedzie działac zadowalająco szybko?
jak mysle bedzie to trudne pytanie wiec zadam inne :D
czy wstawki filmowe działaja normalnie czy jest pokazik slajdów?
i ktore wersje gry na pewno mozna odpalic na emulatorze?
Oak
Junior
Junior
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:29

Post autor: Oak »

Czesc

Mysle ze na tym sprzecie powinienes juz w miare pograc 8)

z tego co sie orietuje to najwiekszy udzial w Szybkosci dzialania emu
ma CPU -
Karta graficzna PONOC nie jest az tak wazna czy bedzie to 7600GT czy 6600GT predosc powinna byc na tym samym poziomie

CPU sie liczy :wink:
Awatar użytkownika
Matek237
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 25 stycznia 2006, 22:43

Post autor: Matek237 »

Mam pytanie.Dlaczego jak włacze fixa "NLOOP 0 hack" we wtyczce graficznej to po włączeniu emuatora on natychmiast się wyłącza :?: :(
neverar
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:32

Post autor: neverar »

a jeszcze jedno pytanko czy zeby grac potrzebuje wersji PAL czy moze byc NTSC/US? i czy da sie je jakos zamienic/zpatchowac?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

neverar pisze:czy wstawki filmowe działaja normalnie czy jest pokazik slajdów?
U mnie pracuja nie najlepiej czyt. wolno
Oak pisze:z tego co sie orietuje to najwiekszy udzial w Szybkosci dzialania emu ma CPU - Karta graficzna PONOC nie jest az tak wazna czy bedzie to 7600GT czy 6600GT predosc powinna byc na tym samym poziomie
Zgadza się.
Matek237 pisze:Mam pytanie.Dlaczego jak włacze fixa "NLOOP 0 hack" we wtyczce graficznej to po włączeniu emuatora on natychmiast się wyłącza
Bo ten fix powinien być włączony w tylko przypadku FFX i FFX-2. W przypadku wielu gier jak i samego BIOSu konsoli włączenie "NLOOP 0 hack" powoduje błąd i zakończeie pracy emulatora.
neverar pisze:a jeszcze jedno pytanko czy zeby grac potrzebuje wersji PAL czy moze byc NTSC/US? i czy da sie je jakos zamienic/zpatchowac?
Obydwie wersje pracują poprawnie. Nie da się zamienić PAL na NTSC... możesz zmienić tryb wyświetlania z 50 na 60Hz i vice versa, ale samej wersji nie.
2BII!2B
ODPOWIEDZ