Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Final Fantasy 7 po polsku
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Off Topic » Varia
>> Polish Retro Gamer Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Yohokaru
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 06 20 21:28    Temat postu:  Polish Retro Gamer    

Kochani forumowicze. Z przyjemnością chciałbym was poinformować, że całkiem niedawno wystartował projekt, którego pomysłodawcą jest Draco z PlayStationForum.pl, a ja z nim współpracuję w nim. Projektem tym jest nasz kanał na YT o nazwie Polish Retro Gamer. Chcemy w nim omawiać gry z wielu starszych i młodszych konsol. Jak narazie ukazały się dwa filmiki, zapraszam do oglądania Smile.

http://www.youtube.com/user/PolishRetroGamer?feature=g-all-u

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
Eysmond
Moderator
Moderator

PostWysłany: 2012 06 20 22:43    Temat postu:    

Sam pomysł zdecydowanie ciekawy aczkolwiek po obejrzeniu recenzji Metal Sluga muszę Ci powiedzieć, że przed wami jeszcze sporo pracy. Video recenzje powinniście tak konstruować aby jak najbardziej unikać tych niemych momentów które często tam zauważyłem. Samą grę Metal Slug określiłeś jako fajną ze względu na prostotę i tu akurat bym się kłócił. W okolicach 1996 zaczynałem grać, w Metal Sluga grałem chyba rok później. Gra była wręcz genialna i to nie ze względu na prostotę ale zdecydowanie fajny styl graficzny gry, ciekawy gameplay, różnorodność wystroju poziomów, zróżnicowane bronie, kilku bossów do pokonania. To była jedna z nielicznych gier która potrafiła mnie odciągnąć od Tekkena. Generalnie mogę wam z projektem życzyć powodzenia gdyż pomysł wydaje się ciekawy a wykonanie wystarczy tylko troszeczkę dopracować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
Yohokaru
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 06 30 18:12    Temat postu:    

Mamy drobne problemy z dźwiękiem, ale sądzę, że w następnych odcinkach będzie to naprawione. Tymczasem ukazały się dwa kolejne odcinki o Bonk's Adventure i Kick Master, do których obejrzenia gorąco zapraszam Very Happy

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2012 07 03 00:47    Temat postu:    

Fajny pomysł, też mi kiedyś chodziło po głowie zrobienie kilku filmików, czy shoutcasta, ale że lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik to zrezygnowałem z uwagi na koszta złożenia solidnego systemu nagrywania audio (dobrej klasy mixer, majki i rejestrator dźwięku to wydatek rzędu 1500zł) i jeszcze większe związane z nagrywaniem wideo (po co ogranizać się jedynie do łąpania ekranu, skoro można dodać coś od siebie, a tu full HD - to w najtańszej opcji ok. 2k).
Wiem że można zrobić to naprawdę tanio, ale wole nie robić wcale, niż byle jak (komentarze z szumami kompów i pluciem w mikrofon przy słuchawkach, czy nie najlepszej jakości obraz z kamerki internetowej itp.)

Mniejsza o to i nawiązując do wątku głównego - gratuluję realizacji i życzę samych sukcesów.

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Yohokaru
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 07 03 20:56    Temat postu:    

Na YT pojawił się kolejny odcinek. Tym razem Draco przedstawia klasyk z Sega Mega Drive, jakim niewątpliwie jest Outrun Smile

http://www.youtube.com/watch?v=OEHzljL0FgY

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2012 07 04 12:58    Temat postu:    

Mam taką małą uwagę odnośnie materiałów wideo - otóż, albo jestem taki stary, albo intro Retro Gamer'a wydaje mi się za mało RETRO. Chodzi o to że (szczególnie w drugiej jego części) jest za dużo materiału z szóstej generacji, względem której... jak na mój gust... ciężko jest używać tytułowego określenia.

Innymi słowy, brakuje mi w czołówce urywków z czołowych gier na NES (contra, mario, castlevania, megaman ), SNES (donkey kong, ff6, chrono trigger), N64 (mario64, ocarina of time, ), czy PSXa (FF7/8/9, tekken3), Saturna (panzer dragon, VF2, last bronx, nights) a z szóstej generacji zdecydowanie brakuje tytułów z maszyny najbardziej zbliżonej do automatów, tudzież z biblioteką najbardziej nawiązującą do pojęcia retro - oczywiście mam na myśli Segę DC.

Co więcej, by przyciągnąć uwagę oglądających, a jednocześnie nawiązać do tytułu Waszego kanału, wspomniany materiał filmowy może zawierać scenki z spolonizowanych tytułów, ale to tylko tak na marginesie.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Yohokaru
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 07 05 22:18    Temat postu:    

Jak sam zauważyłeś drugie intro jest poprawione względem pierwsego, gdyż było takie nijakie. Gdy tylko zostanie zakupiona nagrywarka DVD przez Draco, recenzje będą nagrywane z KONSOL VI i V generacji, więc pojawienie się ich w intrze uważam za jak najbardziej stosowne.

Cytat:
Co więcej, by przyciągnąć uwagę oglądających, a jednocześnie nawiązać do tytułu Waszego kanału, wspomniany materiał filmowy może zawierać scenki z spolonizowanych tytułów, ale to tylko tak na marginesie.

Wyczuwam ofertę reklamową ;D

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2012 07 06 14:56    Temat postu:    

Cytat:
Wyczuwam ofertę reklamową ;D

Zdaje Ci się, na FF7 i XG polskie tłumaczenia solidnych gier retro się nie kończą... szczególnie, że wyżej miałem raczej na myśli polonizacje gier na SNESa.

Powrót do góry
Yohokaru
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 07 30 15:39    Temat postu:    

Całkiem niedawno ukazał się kolejny odcinek poświęcony Medal of Honor na PS1, tym razem w jakości HD. Zapraszam do oglądania i komentowania zarówno recenzji, jak i samej gry.

http://www.youtube.com/watch?v=JJZeIRwU8xw

EDIT: Dzisiaj przy odrobinie chęci udało się wyskrobać kolejny epizod PRG poświęcony Sega Rally 2 na PC oraz Dreamcasta. Enjoy Smile

http://www.youtube.com/watch?v=NL-keERQYVk&feature=g-all-u

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2012 08 01 19:46    Temat postu:    

Cytat:
Całkiem niedawno ukazał się kolejny odcinek poświęcony Medal of Honor na PS1. Zapraszam do oglądania i komentowania zarówno recenzji, jak i samej gry.
Gry nie komentuję, jak przystało na kulturalnego fana serii CoD :]
Co się zaś tyczy recenzji
1) przed nagrywaniem warto wysiąkać nos, ew. zmienić mikrofon, jeśli to jego zasługa.
2) 0:51 - po-po-pozycje :] po-po-popracujmy nad dykcją.
3) 3:03-3:15, ładny loading, tylko na co on komu
4) 0:41-1:06, pół minuty wycięte z życiorysu, materiał filmowy nieadekwatny do zagadnienia - lektor nawija o grze, a w tle urywki z WWII, wiem że MoH jest grą w realiach 2WŚ, ale gdybyś wyłączył dźwięk to w zasadzie nie wiadomo czy oglądasz PRG czy Sensacie XXw. :]
5) 2:40 "Dlatego ponieważ"? Wg mnie dlatego = ponieważ :]
.....
Cytat:
EDIT: Dzisiaj przy odrobinie chęci udało się wyskrobać kolejny epizod PRG poświęcony Sega Rally 2 na PC oraz Dreamcasta. Enjoy

a) na pierwszy rzut ucha razi zderzenie: entuzjastycznego głosu sprzed czołówki, z monotonia walającą się przez całą resztę wideo-recki. Żwawiej koledzy, bo słychać Was jakbyście zleźli po całym dniu z krzyża, albo się na niego włąśnie wybierali :]
b) 2:35 - wspomniane problemy z dźwiękiem są wyssane z palca, bo występują jedynie w przypadku wersji demonstracyjnej i pirackiej szmaty. Jak się ma oryginał to i samochody brzęczą różnorodnie i muzyczka przygrywa w tle.
http://www.youtube.com/watch?v=4-WMRMWXe1g
c) montaż mógłby być bardziej dynamiczny - więcej zmian tras i samochodów, a nie 3 na krzyż przez cały klip.

Co do gry - konwersja PC rzeczywiście niezła, ale wersja na DC ma imho zdecydowanie lepszy feeling.

.... więcej grzechów nie pamiętam. pozdrawiam i życzę sukcesów.

Powrót do góry
Yohokaru
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 08 01 20:56    Temat postu:    

Cytat:
1) przed nagrywaniem warto wysiąkać nos, ew. zmienić mikrofon, jeśli to jego zasługa.

U mnie z nosem wszystko w porządku

Cytat:
3) 3:03-3:15, ładny loading, tylko na co on komu

A żeby orkiestry sobie z gry posłuchać Very Happy

Cytat:
na pierwszy rzut ucha razi zderzenie: entuzjastycznego głosu sprzed czołówki, z monotonia walającą się przez całą resztę wideo-recki. Żwawiej koledzy, bo słychać Was jakbyście zleźli po całym dniu z krzyża, albo się na niego włąśnie wybierali :]

Staramy się te recenzje robić profesjonalnie, ale ciągle nie mogę złapać tej równowagi pomiędzy luzem a profesjonalizmem, mam nadzieję, że będzie coraz lepiej.

Cytat:
b) 2:35 - wspomniane problemy z dźwiękiem są wyssane z palca, bo występują jedynie w przypadku wersji demonstracyjnej i pirackiej szmaty. Jak się ma oryginał to i samochody brzęczą różnorodnie i muzyczka przygrywa w tle.

W tej kwestii się nie wypowiadam. Sądziłem, że PC został tak okrojony, gdyż de facto pierwsza pecetowa Sega Rally też cierpi na tą przypadłość.

Cytat:
c) montaż mógłby być bardziej dynamiczny - więcej zmian tras i samochodów, a nie 3 na krzyż przez cały klip.

Niestety to nie ja montuję film, wykonuje to Draco. Choć prawda, nagrywając grę używałem większości dostępnych pojazdów Very Happy

Jestem świadomy popełnianych błędów, jednak mam nadzieję, że z każdym odcinkiem będzie coraz lepiej. Bardzo także pragnę podziękować za KONSTRUKTYWNĄ krytykę, której jak na lekarstwo ostatnio w internecie.

Pozdrawiam.

Powrót do góry
Draco
Nowicjusz

PostWysłany: 2012 08 01 23:08    Temat postu:    

Witam serdecznie wszystkich. Jak wspomniał Yoho, razem stworzyliśmy i prowadzimy Polish Retro Gamer. Bardzo dziękuję za wszelkie słowa krytyki i pochwały, nie skłamię mówiąc, że są to chyba jak dotąd najkonstruktywniejsze uwagi. Oczywiście PRG nadal będzie się rozwijał w stronę semiprofesjonalnego recenzowania gier. Wiele zmian jest w planach, jednak póki co albo brakuje czasu albo funduszy, niemniej jednak z odcinka na odcinek staramy się dokładać coś nowego. Montaże poszczególnych recenzji w całości zajmuję się ja. Yoho jest odpowiedzialny w swoich recenzjach za obraz (jego jakość) oraz dźwięk. Wszelkiego rodzaju przerywniki, chwile ciszy itp. to już moje dzieło, dlatego dziękuję za wyrażanie opinii na ten temat. Zachęcam do dalszego komentowania recenzji zarówno na forum jak i YouTube.
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2012 08 03 03:06    Temat postu:    

A ja dziękuję za trzeźwe podejście do tematu - ot, znając polską mentalność, pewnikiem 90% osób uznałoby moje komentarze za obraźliwe i strzeliło focha. Co mnie bardzo cieszy, nie poszliście tą drogą i słusznie... bo nie było moim zamiarem nikogo obrażać tylko zwrócić uwagę na rzeczy, które można poprawić w przyszłości, co jak sądzę zaowocuje i wszystkim wyjdzie na dobre, a nawet jak najlepsze, czego szczerze Wam życzę.

co się tyczy spraw niedokończonych:
Cytat:
A żeby orkiestry sobie z gry posłuchać

większość aplikacji do nieliniowego składu materiału a/v domyślnie obsługuje trzy tory audio. Jeśli nawet nie obsługuje to można zmiksować sygnał w aplikacji pokroju audacity, bądź wydzielić jeden z kanałów dla własnego podkładu muzycznego. Co prawda nie wiem jak by brzmiał komentarz na jednym uchu i muzyka na drugim, ale nie zaszkodzi zrobić taki eksperyment.
Generalnie chodzi o to, że imho najlepszym rozwiązaniem byłoby oglądanie krwawej młócki przy akompaniamencie orkiestry :]
Cytat:
Wiele zmian jest w planach, jednak póki co albo brakuje czasu albo funduszy,
Jeśli mogę polecić i jak chcecie mieć tanio i legalnie to warto zacząć od:
http://allegro.pl/listing.php/search?string=video+grabber+studio
choć może się przydać do zbierania sygnału z konsol 4/5/6generacji to pal licho urządzenie, w zestawie jest bardzo lekki, zgrabny i przyjemny u obsłudze program do montażu nieliniowego. Za te pieniądze to aż grzech nie kupić, szczególnie że do zabawy materiałem w jakości DVD aplikacja sprawdza się bardzo dobrze.

Ze sprzętu nie wiem co polecić... bo jak ma być ok, to tanio nie jest, jak już zresztą pisałem kilka postów wcześniej.

Powrót do góry
Draco
Nowicjusz

PostWysłany: 2012 08 04 04:23    Temat postu:    

Planem jest zakup nagrywarki DVD do telewizora. Jest to konieczne ponieważ część moich konsol działa na kablach EURO, poza tym finalnie chciałbym zgrywać gameplaye z oryginalnych źródeł które przeważnie są na kablach RF.

Powrót do góry
Kannak
Junior
Junior

PostWysłany: 2016 11 25 17:00    Temat postu:    

można się jeszcze zgłaszać?
Powrót do góry
Strona 1 z 1 [15 Posts]  
Strona Główna » Off Topic » Varia
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu