Wpływ zmiany karty graficznej na prędkość emulacji.

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation 2 innych niż PCSX2, czyli.: Neutrino, PS2Emu, itd.
turkot
User
User
Posty: 53
Rejestracja: 16 stycznia 2005, 22:57

Wpływ zmiany karty graficznej na prędkość emulacji.

Post autor: turkot »

:shock: Mam pytanko :shock: czy zmiana karty graficznej może coś zmienić (przynajmniej minimalnie) w prędokości emuloatora ??(liczbe fps)
Bo z tego co widziałem nagrywany filmkik DBZ Budokai 3 to typowi gładko chodziło, bo sprzęt miał bardzo dobry :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Prosze o szybką odpowiedż ! :shock: :shock:
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Oczywiście, że może - im lepszy sprzęt, tym szybsza emulacja. Mimo że podzespołem stanowiącym filar szybkiej emulacji jest procesor, to zmiana karty graficznej na mocniejszą wpłynie pozytywnie na ten aspekt (ale w mniejszym stopniu niż CPU).
BTW; prosiłbym abyś następnym razem sprecyzował i zmienił nazwę tematu na bardziej konkretną - niektórym osobom ułatwi to znalezienie odpowiedzi na podjęte przez Ciebie zagadnienie.

*EDIT
Tym razem Cię wyręczyłem ;].
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

To też dorzucę 2gr
czy zmiana karty graficznej może coś zmienić w prędokości emuloatora
Tak i to znacząco - jesli zainwestujesz w dobrą kartę PCI-Expres :D
2BII!2B
turkot
User
User
Posty: 53
Rejestracja: 16 stycznia 2005, 22:57

Post autor: turkot »

nie wiem co to za karta "PCI-Expres" :lol: Ale dobra, ja zmieniam z GfMMX64MB na R9200 128MB, 128Bit. Będzie waszym zdaniem jakaś większa różnica fps pomiędzy tymi kartami ??
c2d e4500 ---- 2gb ddr2 800 ---- Asus GF8600GTs
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

AFAIK PCI-Expres jest gniazdem na płycie głównej, które umozliwia jeszcze większy przyesył danych niż ma to miejsce w przypadku AGP. Karty PCI-Express to obecnie najlepszy i najdroższy zarazem sprzęt na rynku.
Ale dobra, ja zmieniam z GfMMX64MB na R9200 128MB, 128Bit. Będzie waszym zdaniem jakaś większa różnica fps pomiędzy tymi kartami ??
Na ePSXe - zdecydowanie (jeśli posiadasz słaby CPU), na PCSX2 - znikoma/niewielka.
Awatar użytkownika
Ravven
User
User
Posty: 56
Rejestracja: 30 grudnia 2004, 13:08

Post autor: Ravven »

niekoniecznie... Ja i mój kumpel obaj mamy 1,5 GHz PIV i ok 512 Ramu tyle że on ma GeForce 6800 Titanium a ja Radka 9000. Wracając do tematu różnica jest rzędu nawet 15 fps w niektórych miejscach. Sporo, nie ??
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Jeśli prawisz o PCSX2 to wcale się nie dziwię - GF 6800 i R 9000 dzieli przepaść wydajnościowa. Zestawiając ze sobą GF2/4MX 64MB z R 9200 nie otrzymasz znacznego boost'a w emulacji PS2 (a już na 100% nie będzie to 15fps więcej) - prawda jest taka, że emu pokazuje pazurki dopiero przy potwornym sprzęcie i nieznaczne modyfikacje w zakresie k. graficznym na niewiele się zdadzą.
Awatar użytkownika
Ravven
User
User
Posty: 56
Rejestracja: 30 grudnia 2004, 13:08

Post autor: Ravven »

W pełni się zgadzam z BzyRes'em... Jak chcesz zobaczyć skok wydajnościowy to dokup se z giga ramu procka 64 bit 3,2 Prescota PIV i zobaczysz zmiane. A tak zmiana będzie choć niewielka... Ale wybór należy do ciebie, nie ?? Przecież sprzęt zmieniać możesz zacząć od karty graficznej ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

Ja sobie zmieniłęm z procka z 800 na 2,5 i skok wydajności widać gołym okiem na 800 miałem 2,4 FPS w menu a na 2,5 mam 20 - 30 w menu dlamnie to dużą role nie odgrywa karta grafiki lecz sam procesor znaczy grafika poprawia jako tako :)

Pozdrawiam
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
ODPOWIEDZ