Final Fantasy X PCSX2

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
neverar
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:32

Post autor: neverar »

mam pytanie czy jesli zainstaluje wszystki latki, dobry bios itp. na sprzecie:
AMD Athlon 64 (Venice) 3200+, 2*512 DDR3200 PC400 Dual Channel, GeForce7600GT gra bedzie działac zadowalająco szybko?
jak mysle bedzie to trudne pytanie wiec zadam inne :D
czy wstawki filmowe działaja normalnie czy jest pokazik slajdów?
i ktore wersje gry na pewno mozna odpalic na emulatorze?
Oak
Junior
Junior
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:29

Post autor: Oak »

Czesc

Mysle ze na tym sprzecie powinienes juz w miare pograc 8)

z tego co sie orietuje to najwiekszy udzial w Szybkosci dzialania emu
ma CPU -
Karta graficzna PONOC nie jest az tak wazna czy bedzie to 7600GT czy 6600GT predosc powinna byc na tym samym poziomie

CPU sie liczy :wink:
Awatar użytkownika
Matek237
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 25 stycznia 2006, 22:43

Post autor: Matek237 »

Mam pytanie.Dlaczego jak włacze fixa "NLOOP 0 hack" we wtyczce graficznej to po włączeniu emuatora on natychmiast się wyłącza :?: :(
neverar
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:32

Post autor: neverar »

a jeszcze jedno pytanko czy zeby grac potrzebuje wersji PAL czy moze byc NTSC/US? i czy da sie je jakos zamienic/zpatchowac?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

neverar pisze:czy wstawki filmowe działaja normalnie czy jest pokazik slajdów?
U mnie pracuja nie najlepiej czyt. wolno
Oak pisze:z tego co sie orietuje to najwiekszy udzial w Szybkosci dzialania emu ma CPU - Karta graficzna PONOC nie jest az tak wazna czy bedzie to 7600GT czy 6600GT predosc powinna byc na tym samym poziomie
Zgadza się.
Matek237 pisze:Mam pytanie.Dlaczego jak włacze fixa "NLOOP 0 hack" we wtyczce graficznej to po włączeniu emuatora on natychmiast się wyłącza
Bo ten fix powinien być włączony w tylko przypadku FFX i FFX-2. W przypadku wielu gier jak i samego BIOSu konsoli włączenie "NLOOP 0 hack" powoduje błąd i zakończeie pracy emulatora.
neverar pisze:a jeszcze jedno pytanko czy zeby grac potrzebuje wersji PAL czy moze byc NTSC/US? i czy da sie je jakos zamienic/zpatchowac?
Obydwie wersje pracują poprawnie. Nie da się zamienić PAL na NTSC... możesz zmienić tryb wyświetlania z 50 na 60Hz i vice versa, ale samej wersji nie.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Matek237
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 25 stycznia 2006, 22:43

Post autor: Matek237 »

Tylko,że ja włączam Final Fantasy X.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Matek237 pisze:Tylko,że ja włączam Final Fantasy X.
Zależy w jaki sposób włączasz... jeśli przez opcję {Uruchom > Uruchom} to w pierwszej kolejności zostaje uruchamiany BIOS a dopiero później gra. Gry należy uruchamiać bezpośrednio z menu Plik poleceniem "Uruchom CD" bez względu na to czy grasz z ISO czy z napędu.

Jesli w taki sposób włąśnie to robisz to podaj:
- konfiguracje sprzętową
- nazwy wtyczek z których korzystasz
- ustawienia CPU
2BII!2B
Awatar użytkownika
Matek237
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 25 stycznia 2006, 22:43

Post autor: Matek237 »

Ok.dzięki,podziałało :D
tswcrew
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 06 lipca 2006, 00:24

Post autor: tswcrew »

ja mam wersję PAL FFX-a, bios EUROPE 2,00
wszystko ustawione jak na poczatku po zainstalowaniu + wlaczony hack dla FFX.

problem jest taki,że po pokazaniu loga square i nastepnego ekranu (1999-2002) pcsx2 zaczyna dziwnie szybko odczytywać ISO i wychodzi emu do pulpitu.

moj sprzet to AMD AthlonXP 1700+ palomino, 768ram 266mhz, geforce 5900XT
Awatar użytkownika
aser44
Junior
Junior
Posty: 19
Rejestracja: 25 lutego 2006, 10:37

Post autor: aser44 »

Ja mam nieco dziwniejszy problem. Pojawiaja sie wszystkie loga startowe Sony itp itd. Pozniej dwa loga Square i jedno odnosnie Final Fantasy X Project i nastepnie zapewne jest jakas wstawka filmowa bo slychac dzwiek, predkosc spada do 7 fpsoe i nic nie widac. Jak dam Start to wchodzi mi glowne Menu. I teraz sprawa na ver 0.9.1 po wduszeniu New Game emulator wykrzacza mi sie bez podania zadnego komunikatu, poprostu sie wylacza. Nic tutaj nie daje naciskanie START itp. Zas na ver 0.9.0 wszystko ladnie smiga tylko poza elementami statycznymi menu itp nic nie widac, jest dzwiek slychac glosy, muzyke itp ale nic nie widac. Prosze nie piszcie mi "jakie masz ustawienia emulatora" bo sprawdzilem chyba wszystkie mozliwe kombinacje. Obraz ISO zrobiony DVDDecrypter'em. Wyprubowalem 4 bisoy, 1.6 i 2.0 ver USA i Europa. Ma ktos jakies pomysly ??!! Ufff... :P
ODPOWIEDZ