Jak rozpoznać wersje gry ?

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation 2 innych niż PCSX2, czyli.: Neutrino, PS2Emu, itd.
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Jak rozpoznać wersje gry ?

Post autor: N25 »

Kiedyś od kuzyna który daleko mieszka dostałem GTA LCS szybko zrobiłem obraz gry i wsadziłęm sobie na dysk, płyte z grą juz mu jakiś czas temu oddałem, niedawno szperając po officjalnej stronie PCSX2 zauwazyłem że GTA LCS na PCSX 0.9.4 w wersji (U) ma nadal status tylko intro :(:(:(:( Za to w wersji (E) ma ingame!!! i jest piękny screen z samej gry!!! :) I właśnie mam sam obraz płyty z grą jak sprawdzić jaka jest wersja gry (U) czy (E) ???? Mogę ją wsadzić do deamon tools'a i pogrzebać w jej plikach, moge odpalić tą gre niemal do samego menu jak sprawdzić.

dzięki, pozdro

Wsadziłęm płyte do deamon toolsa i notatnikiem otwarłem plik System (1kb) i w nim jest:

BOOT2 = cdrom0:\SLES_541.35;1
VER = 1.01
VMODE = PAL

Czyli wersja PAL ale mi chodzi o to czy wersja (U) czy (E)
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

PAL to wersja europejska ale bez dobrego sprzętu nie licz na grywalną prędkość w sporej ilości gier i tak nie uzyskasz pełnej prędkości nie wiem jak jest z tym tytułem
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

A wiec PAL = (E) a NTSC = (U) tak ?

upewniam się.

Bo jak tak to suuuuuper :) Bo mam GTA VCS NTSC czyli (U) czyli w PCSX 0.9.4
GTA VCS w wersji U ma status ingame :) (w (E) ma intro...)
A GTA LCS mam w wersji PAL czyli (E) czyli też w 0.9.4 mam status inagme (a (U) intro) No to by było fajnie a jak tak niebędzie to mam duuuuupe.


pozdro, thx
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

upewniam się
No to się upewniłeś :D A sprawdzałeś na obecnej wersji emulatora czy się włącza ?
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

Na obecnej i gta vcs i gta lcs włączają sie ostatecznego loadingu :/ można obejżec intro i obrazk iz dużą prędkoscia i niepotrzebnie sie napalić :p to wypas bo to by było hamski jakbym się ominoł z tymi wersjami bo w tedy ani lcs ani vcs by mi ise nieuruchomiło... Sprawdziłem jeszcze raz na oficjalnej stronie pcsx2 to nawet SERIAL mi isę zgadza :p obym w te gry mugł zagrac majac chociarz te 12-15 fps, w tedy da sie chociarz kawałek maista zwiedzić..... Bo w the getaway 2 wszytsko łądnie pieknie ale jak mam ledwo 5 fpsów to z miejsca ruszyć niemogę nawet po 15 min.... Ale na screenie widać ze koleś jeździł sobie po mieście a kompy mają tam średnie podejżewam ze pcsx2 0.9.4 jest testwoany na czymś typu: 2GB RAMU, GF pewnie już 8800GTX i procek dwurdzeniowy ok 3 GHz.
Dlaczego w wersji PAL mam mieć kiepską prędkosć :( rozumiem i wiem ze jeszcze dobry rok mienie znaim będe miał grywalne prędkosć w pcsx2) ale mieć chociarz ta połowe, to co PAL jest jakis taki pamięciożerny czy coś :p odpisz

pozdro
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

a kompy mają tam średnie podejżewam ze pcsx2 0.9.4 jest testwoany na czymś typu: 2GB RAMU, GF pewnie już 8800GTX i procek dwurdzeniowy ok 3 GHz.
No to rzeczywiście średnie ty zapewne masz lepszego jak to jest średni to co ty uważasz za dobry sprzęt a co do tych gier to musisz poczekać na nową wersję emulatora bo na tej już nic nie zdziałasz
to co PAL jest jakis taki pamięciożerny czy coś
W PAL prędkość wynosi 60 FPS a NTSC 50 FPS (mówię o prędkości na konsoli)
A ci którzy robią emulator może mają dostęp najpierw do tytułów w wersji NTSC (nie wiem jak oni to robią czy na podstawie tytułów czy w ciemno )a wtedy mogą pracować nad tą wersją którą mają
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

Wiem ze musze poczekać na 09.4 o tym muwie cały czas, ja mam kompa podobnego właśnie ale dgzieś czytałem ze oni cos takeigo maja i tak to jest juz średni sprzęt! teraz dobry sprzęt to jest 4 rdzenie bo 3 GHz, 4GB RAMU + GF8800GTX najlepiej x2. I to nieejst kosmos :p

pozdro, zaraz przetestuje Airblade NTSC
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

GF8800GTX najlepiej x2
Obecnie najlepsza karta na rynku więc nie średnia a dwie karty nie przyspieszą emulacji czytałem na oficjalnym forum że nawet spowalniają
2 GB ramu wystarczy w zupełności no chyba że masz włączone jakieś inne programy w tle
teraz dobry sprzęt to jest 4 rdzenie bo 3 GHz
A i do emulacji zbędne bo PCSX2 wykorzystuje tylko 2 rdzenie
zaraz przetestuje Airblade NTSC
Jak przetestujesz to wrzuć jakieś screeny albo filmik
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

to wyzej to dobry sprzęt a nie średni. Już przetestwoałem zmaieściłem screena irelacje na Forum
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dwa grosze ode mnie:
teraz dobry sprzęt to jest 4 rdzenie bo 3 GHz, 4GB RAMU + GF8800GTX najlepiej x2
- 1 grosz: 4GB RAMu to na chwilę obecną wyrzucenie pieniędzy w błoto - zarówno WinXP jak i Vista nie obsługują takiej ilości pamięci.
- 2 grosz: PieC to tylko PieC - za rok jego wartość spadnie dwukrotnie, a połowa gier nie ruszy. Dobry, a nawet b. dobry sprzęt to IMO np. coś takiego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=228406942
2BII!2B
ODPOWIEDZ