phpBB2

W dziale software porozmawiasz na temat oprogramowania, począwszy od tego najprostszego (pisanego w języku znaczników - HTML), a skończywszy na programach wyspecjalizowanych.
SoVa
User
User
Posty: 52
Rejestracja: 25 sierpnia 2003, 16:21
Kontakt:

phpBB2

Post autor: SoVa »

Siema. Nie chce zeby mi na to odpowiadal jakis amator tupy user czy junior czy senior tylko mod i admin. Czy te forum phpBB2 jest w 100% darmowe ? Czym rozni sie phpBB2, a Invision Power Board ? PILNE !! Oczekuje szybkiej odpowiedzi.
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Jest darmowe w 100%
2. Na pierwszy rzut oka IB ma pare opcji, ktorych brak phpBB, ale to raczej zmiany kosmetyczne - kilka dodatków tj. np. przy rejestracji podajesz date urodzenia, a w dniu urodzin forum wyswietla info o tym jakze waznym wydarzeniu na str. glownej...
W uzytkowaniu nie ma jakis wiekszych roznic - w zasadzie wszystkie fora sa do siebie podobne (opieraja sie przeciez na tych samych zasadach).
Co sie tyczy instalacji i administracji - niestety nie wiem > z IB mialem stycznosc jedynie jako user (np. na emu.pl czy efx2).
2BII!2B
SoVa
User
User
Posty: 52
Rejestracja: 25 sierpnia 2003, 16:21
Kontakt:

Post autor: SoVa »

A czy rejetracja jest platna ? Jak znacie jakies strony (najlepiej polskie) o phpBB2 to piszcie. Szczegolnie ty w_m.

--===eDiT===---
Wsadzilem ja na server ftp. I co mam wpisac w te pola ? Znacie jakis DOBRY faq w polskiej wersji ? Jak nie a wiecie co trzeba zrobic to napiszcie taki maly faq.
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Siema. Nie chce zeby mi na to odpowiadal jakis amator tupy user czy junior czy senior tylko mod i admin.
Najpierw spójrz na swoja; range;, a dopiero pózniej nazywaj seniorów i userów amatorami... amatorze :twisted:
Jak znacie jakies strony (najlepiej polskie) o phpBB2 to piszcie.
Jest taka wspaniala strona w internetowie, co sie; jakze bosko zowie :
www.google.com - wpisujesz w wyszukiwarce phpBB2 i geez.
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

BzyRes jak zwylke pozamiatal wszystkich i wymiotl wszelkie watpliwosci :D.
Co do tego phpbb to czy daloby sie w prosty sposob zmienic kolor forum?
Widzialem takie jak na tej stronce tyle ze czarne ;].
Nie to ze mi sie niepodoba ale tan bialy juz sie troche zaczyna nudzic :P.
Czy nie daloby sie Ciebie przekonac W_M do zmiany kolorku? ;]
;> Steel POWAH ;>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A czy rejetracja jest platna ?
Jak napisalem, ze program jest w 100% darmowy to znaczy ze jest calkowicie darmowy - ni musisz placic za jego instalacje czy pozniejsze uzytkowanie, rejestracja zas nie jest wymagana.
Jak znacie jakies strony (najlepiej polskie) o phpBB2 to piszcie
Zgadzam sie z BzyRes`em - google nie boli - znajdziesz kilkanascie jesli nie kilkaset doskonalych stron o tym projekcie (w tym takze w naszej wersji jezykowej).
Wsadzilem ja na server ftp. I co mam wpisac w te pola ? Znacie jakis DOBRY faq w polskiej wersji ? Jak nie a wiecie co trzeba zrobic to napiszcie taki maly faq.
Jakos mnie to nie dziwi - przeczytales choc zaalaczona dokumentacje :?: Masz dostep do BD (np. MySQL) :?: Nie wiem czy wogole zdajesz sobie sprawe w co sie pakujesz - instalacja i ladowanie malych modyfikacji nie naleza do rzeczy najtrudniejszych > jesli ktos zna sie pozadnie na HTMLu to sobie jakos poradzi...
ale jesli chcesz zrobic cos samodzielnie (np. dodac nowa opcje lub wykorzystac funkcje z phpBB) to bez dobrej znajomosci PHP oraz znajomosci podstaw obslugi baz danych (i nie chodzi tu o tandetnego M$ Access z pakietu M$Office, tylko o profesjonalne BD pisane glownie na potrzeby webmasterow tj.: oracle, mssql, mysql, postgres) raczej sobie nie poradzisz.
Co do tego phpbb to czy daloby sie w prosty sposob zmienic kolor forum?
Zmienic sie da, tyle ze sposob nie jest taki prosty. Samodzielnie napisanie skina do phpBB zajeloby mi ok 3 miesiace ( ok. 53 pliki do edycji / stworzenia ). Moznaby wykorzystac istniejace juz skorki, ale to musi poczekac - Jak wprowadze mozliwosc zmiany wystroju forum to podobna oopcja musi ukazac sie na stronie... nie musze mowic ile to roboty, a w chwili obecnej jestem zajety czyms innym. Zmiana zostanie wprowadzona - ale musisz na nia poczekac do ukazania sie PSePSXe w wersji 4.0, czyli jakies 11 miesiecy (moze nawet dluzej). Sorry.
2BII!2B
SoVa
User
User
Posty: 52
Rejestracja: 25 sierpnia 2003, 16:21
Kontakt:

Post autor: SoVa »

Ok... juz wszystko dziala i jest ok :D Ten temat mozna zamknac.
Obrazek
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Ej, Sova... nie jestes sam na tym forum ;).
Mam jeszcze kilka(dziesiat) pytaneczek...
Mianowicie... jest tu jeden klops, kiedy ktos przeglada forum i nagle zamknie mu sie przegladarka to juz ma wszystkie wiadomosci zaznaczone jakos przeczytane ;(.
Nie mozna wrzucic jakiegos zabezpieczenia na forum typu po przeczytaniu wiadomosci musisz kliknac na "zaznacz wiadomosc jako przeczytana" i wtedy dopiero wiadomosc zaznaczy sie jako przeczytana ^^.
Wiem ciezko rozgryzc to co tu napisalem :P.
Piszcie co o tym sadzicie.
;> Steel POWAH ;>
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Co dla jednych jest minusem dla innych jest plusem.. Mnie osobiscie taki system (po zamknieciu wszystko przeczytane) na forum sie podoba, poza tym, za kazda wiadomoscia klikac jakis knefel - jestem na to zbyt leniwy :-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Nie za kazda ale po przeczytaniu wszystkich ;P.
;> Steel POWAH ;>
ODPOWIEDZ