Zakup GamePada

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Piciu
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 14 stycznia 2004, 14:04

Post autor: Piciu »

No troszke dales d... mazgaj1 ;) na pierwszy rzut oka ten ds2 podpada (napisy na padzie, brak oznaczenia koloru itp.).
Na Twoim miejscu probowalbym go oddac, w koncu w opisie bylo ze "oryginalny" wiec moze sie uda.

Male sprostowanie do ilosci pinow - rowniez mam 8 w obu ds2 (na 100% oryginalne) :)
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

Ja go 10 sierpnia kupiłem. Blister już dawno wyrzucony. Nie wiem gdzie mam paragon.

Poza tym - co ja bym mu miał niby napisać ? :D

To co tutaj może ? :P
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

na pierwszy rzut oka ten ds2 podpada (napisy na padzie, brak oznaczenia koloru itp.).
Moim zdaniem napisy są prawie bez zarzutu - wydaje mi się że napisi `Analog` jest nieznacznie wysunięty w lewo (może to kwestia fotki)...

Skoro o fotkach mowa, pozwoliłem sobie na małe porównanie blistrów:
Blister #1 pad kupiony w sklepie kilkanaście miesięcy temu (może teraz wygląda to inaczej, nie wiem, może ktoś zechce potwierdzić lub zaktualizować dane)
Blister #2 pad z aukcji wspomnianej wyżej przez mazgaj1
Obrazek Obrazek

Znalazłem 5 następujących różnic:
A - umieszczony w (bialym) prostokącie napis z kolorem kontrolera, brak na #2
B - Napis `Analog Controller` w kilku językach w przypadku #1 angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim... a w przypadku blistra #2 angielskim i dwóch krzaczkach (podejrzewam że 2x chiński)
C - na #1 znajduje się napis Black w 5 ww. językach na białym tle
D - na #2 mamy napis Sony, podczas gdy na #1 go nie ma
E - na #2 mamy powtórzony kilkukrotnie napis `For PlayStation 2. PSOne`, a na #1 jest tylko logo PSXa.

Może to się komuś przyda :D
Male sprostowanie do ilosci pinow - rowniez mam 8 w obu ds2 (na 100% oryginalne)
Jakie znów sprostowanie? Na blistrowym mam 8 a na dołączonym do konsoli 9. Mój znajomy ma grubą satin silver z oryginalnymi padami - na obydwu jest 9 pinów. Tak więc różnie to bywa więc pinami raczej nie nalezy się sugerować. Chyba ze kupuje się pad luzem (bez pudełka) wtenczas 9 pinów oznacza że pad był wyjęty z pudła konsoli w wersji v9/v10.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Piciu
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 14 stycznia 2004, 14:04

Post autor: Piciu »

Widac, ze sprzedawane teraz ds2 na allegro jako oryginaly maja oznaczenia z "blistra 2" + oznaczenie koloru :)

Obrazek

Co do pinow to mialem na mysli, ze ich ilosc (8/9) nie moze byc wyznacznikiem oryginalnosci...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sprawdziłem u Gekonów >
http://sklepgekon.pl/product_info.php/p ... przet.html
blister wyglada jak na zdjęciu powyżej (znów chińskie napisy etc.)

Swoją drogą miałem przyjemność z Robson - kupowałem od nich osprzęt do N64 i bodajrze GCN - wszystko było ok, solidnie i szybko... więc polecam :]
2BII!2B
cZaJn!k
Junior
Junior
Posty: 15
Rejestracja: 22 października 2006, 20:51

Post autor: cZaJn!k »

Witam, to mój pierwszy post na Tym forum. Dzięki temu tematowi, w ostatniej chwili uchroniłem przed zakupem ww. podróbki. Teraz czekam na zwrot pieniędzy od pana http://www.allegro.pl/item133947269_pad ... _new_.html

Teraz czekam na odesłąnie pieniędzy.
Pisze ponieważ jestem zielony jeśli chodzi o temat przejściówek USB, abym mógł podlonczyć Dual Shocka 2 do komputera.
Na allegro znalazłem http://www.allegro.pl/item133945872_pod ... sklep.html , http://www.allegro.pl/item135960745__su ... apter.html i http://www.allegro.pl/item133567900_hit ... _usb_.html
Nie mam zielonego pojęcia która z tych przelotek będzie najlepsza, prosiłbym o radę :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dzięki temu tematowi, w ostatniej chwili uchroniłem przed zakupem ww. podróbki.
Cieszy mnie że temat się do czegoś przydał :)
Pisze ponieważ jestem zielony jeśli chodzi o temat przejściówek USB, abym mógł podlonczyć Dual Shocka 2 do komputera.
Na allegro znalazłem
Tutaj masz cały temat poświęcony przejściówkom >
viewtopic.php?t=2245
ale nadmienie dwa słowa na temat linków które podałeś >
1) Super Joybox 3 > drogo, ale tak być powinno bo przejściówka z górnej półki, oryginał od MayFlash`a - moim zdaniem światowego lidera w dziedzinie konwerterów. Szkoda, że nie w wersji Pro, bo ta dodatkowo posiada obsługe analogowych przycisków, rozbudowane steroniki i obsługę wibry na najwyższym poziomie... ale szczerze powiedziawszy nie spotkałem się w Polsce z droższą wersją.
2) SuperBox 3 > dość popularny w europie sprzet, raczej bezproblemowy. Oprócz ceny do plusów zaliczyłbym również wymienne okablowanie [to zdajsie `kabel jak do drukarki` czyli USB A-B :] co jest przydatne jesli będziesz chciał dłuższy przewód [ok. 10 zł za 2m], bądź pierwotny ulegnie destrukcji
3) EAXUS czy cuś > nie tknął bym tego kijem, gdyż:
a) zauważ że przelotka ma bardzo małą wtyczkę więc nie może być w niej zbyt dużo elektroniki, a jeśli obsługa kontrolera nie zajmuje się `sprzętowo` przelotka to musi zajmować się tym programowo windows. W związku tym mogą być problemy - bez sterowników może nie zadziałać, może spowwalniać prace systemu itd. itp
b) cena nieadekwatna do możliwości sprzętu.
c) jakoś mnie ten konwerter odpycha :)
Tyle ode mnie

po zakupie nie zapomnij zajrzeć na forum i opisać zakupu w temacie do którego link podałem powyżej :mrgreen:
2BII!2B
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

winter_mute pisze:1) Super Joybox 3 > drogo, ale tak być powinno bo przejściówka z górnej półki, oryginał od MayFlash`a - moim zdaniem światowego lidera w dziedzinie konwerterów. Szkoda, że nie w wersji Pro, bo ta dodatkowo posiada obsługe analogowych przycisków, rozbudowane steroniki i obsługę wibry na najwyższym poziomie... ale szczerze powiedziawszy nie spotkałem się w Polsce z droższą wersją.
Jeśli w Polsce nie ma - znasz jakiś sklep za granicą w którym można by zamówić to w przyzwoitej cenie ? :)

Tylko że mnie interesowała by bardziej ta wersja
http://www.mayflash.com/pc/pc038/pc038-2.htm
:D
No i żeby mnie koszty przesyłki nie zjadły :)


P.S.
cZaJn!k pisze:Witam, to mój pierwszy post na Tym forum. Dzięki temu tematowi, w ostatniej chwili uchroniłem przed zakupem ww. podróbki. Teraz czekam na zwrot pieniędzy od pana http://www.allegro.pl/item133947269_pad ... _new_.html

Teraz czekam na odesłąnie pieniędzy.
Byłbym wdzięczny gdybyś dał tutaj znać, czy rzeczywiście zwrócił ci pieniądze, oraz jak sformułowałeś reklamację.
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jeśli w Polsce nie ma - znasz jakiś sklep za granicą w którym można by zamówić to w przyzwoitej cenie ?
na myśl przychodza mi tylko dwa sklepy >
www.play-asia.com - światowy dystrybutor, dość tanio, ale trzeba się liczyć z cłem
www.lik-sang.com - europejski dystrybutor, droga przesyłaka ale bez cła
Tylko że mnie interesowała by bardziej ta wersja
Nie wiem jak w lik-sang ale na play-asia na pewno dostaniesz ten model.
Byłbym wdzięczny gdybyś dał tutaj znać, czy rzeczywiście zwrócił ci pieniądze, oraz jak sformułowałeś reklamację.
Myslę że ze zwroten nie powinno być problemów gdyż sprzedawca umieścił w opisie następujące zwroty >
"NIE JESTEŚMY BEZIMIENNYM SPRZEDAWCĄ,DZIAŁAMY OD KILKU LAT,ZAWSZE MOŻESZ ZAREKLAMOWAć KUPIONY TOWAR!!!"
oraz
"kontroler SONY Dual Shock 2 w rewelacyjnej cenie !!! Jest to oczywiście produkt nowy, oryginalny, zapakowany w [...]"
2BII!2B
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

winter_mute pisze:Myslę że ze zwroten nie powinno być problemów gdyż sprzedawca umieścił w opisie następujące zwroty >
"NIE JESTEŚMY BEZIMIENNYM SPRZEDAWCĄ,DZIAŁAMY OD KILKU LAT,ZAWSZE MOŻESZ ZAREKLAMOWAć KUPIONY TOWAR!!!"
oraz
"kontroler SONY Dual Shock 2 w rewelacyjnej cenie !!! Jest to oczywiście produkt nowy, oryginalny, zapakowany w [...]"
no tak, ale transakcję już zawarłem, komentarze wystawione, więc jak sformułować do niego tę reklamację jeśliby się ze mną kłócił?

No i dzięki za sklepy. Może wiesz jeszcze ile takie cło może wynieść?
winter_mute pisze: ObrazekObrazek
Znalazłem 5 następujących różnic:
A - umieszczony w (bialym) prostokącie napis z kolorem kontrolera, brak na #2
B - Napis `Analog Controller` w kilku językach w przypadku #1 angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim... a w przypadku blistra #2 angielskim i dwóch krzaczkach (podejrzewam że 2x chiński)
C - na #1 znajduje się napis Black w 5 ww. językach na białym tle
D - na #2 mamy napis Sony, podczas gdy na #1 go nie ma
E - na #2 mamy powtórzony kilkukrotnie napis `For PlayStation 2. PSOne`, a na #1 jest tylko logo PSXa.

Może to się komuś przyda :D
F ;-) - Należy również zwrócić uwagę na kolor plastiku wewnątrz blistru trzymającego pada w jednolitej pozycji oraz mocującego kabel "pod spód" opakowania. W #1 oryginalnym blistrze widać dokładnie że kolor jest ciemniejszy, co sugerowałoby, że plastik do tego użyty jest nieco grubszy, przez co lepiej zabezpiecza pada. W #2 blistrze na pierwszy rzut oka widać, że plastik jest cieńszy i jaśniejszy. Pamiętam że jak otwierałem swój prawie oryginalny blistr, ten plastik w środku z łatwością dało się podrzeć - nie trzeba było się nawet bardzo starać. Przy samym wyjmowaniu pada z blistru można było ten owy plastik bez większych niezamierzonych problemów uszkodzić :)

Pozdrawiam :)
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
ODPOWIEDZ