PSXeven i ePSXe

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation innych niż ePSXe, czyli.: VGS, PSXeven, AdriPSX itd.
Gość

PSXeven i ePSXe

Post autor: Gość »

Który z nich jest lepszy ? Nie ma od dłuższego czasu jakiejś nowej wersji ePSXe , tymczasem PSXeven jest aktualizowany na biężąco . Wszelka konfigurcja pluginów w PSXeven jest taka sama jak w ePSXe , jedyna różnica to ta , że korzysta z biosu scph1001 .
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5247
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jasne że PSXeven jest aktualizowany częściej, w końcu jest przy nim ciągle masa roboty :) Który Emu jest lepsiejszy :?: Nie mnie to osądzać bo to byłoby mało obiektywne... ale... moim zdaniem PS7 ma wiele ciekawych, a może nowatorskich funkcji, całkiem ładne GUI i kilka opcji, których brak ePSXe [np. obsługa zew. pluginów sterowania] JEDNAKŻE jak narazie obsługa mdec`ów [wstawek filmowych] i muzyki stoi na bardzo niskim poziomie - szczerze mówiąc praktycznie uniemożliwia grę przez co emu może zniechęcić do siebie wiele osób. Jest też kilka innych minusów jak np. wysokie wymagania sprzętowe itd. itp. ale mniejsza z tym. Tak czy owak zawsze znajdą się osoby, którym granie bez muzyki i wstawkami dziłającymi z prędkością 5 do 15fps w porywach nie przeszkadza i będą używały właśnie PS7. Osobiście uzywałem PS7 jedynie z czystej ciekawości i muszę przyznać że się nie rozczarowałem, jednakże jak na dzień dzisiejszy pozostaję przy ePSXe... :!:

Tak, to prada - nie było nic słychać o ePSXe od jakiegoś czasu, jednakże nie znaczy to, że nic się nie dzieje... Aktualnie trwają prace nad nową wersją, która zapowiada się naprawdę znakomicie. Z przecieków wnioskować można, że nowy ePSXe będzie stabilniejszy, szybszy, zostaną dodane nowe opcje [np swietny bajer jakim jest "obsługa LightGun`a"], i poprawione stare bugi [jak np. błędy z PALowym GT] - jednym zdaniem zapowiada się znakomicie :!: Co do daty wypuszczenia nowej wersji ePSXe to oczywiście nic nie wiadomo [ostatnio zrobiło się b. cicho na ten temat] nie ma się jednak co denerwować, a tym bardziej kogokolwiek pośpieszać bo nalezy pamiętać że jakby na problem nie spojrzeć to emu jest programem freeware - nikt nie płaci autorom za pracę nad nim, więc Calb, Galtor i _Demo_ nie są Nam nic winni, a napewno nie muszą wypuścić nowej wersji bo my tak chcemy. Niezaprzeczalny jest także fakt, że są to normalniu ludzie z własnymi problemami, pracą, miłościami itd - jednym słowem życiem i nie mogą mysleć 24/dobę o emulatorze. Spojrzałbym na to trochę odmiennie - skoro pracę nad emu trwają tak długo to z pewnością > zajdą duże zmiany > dużo się poprawi itd... reasumując jest na co czekać... [choć obecne wersje ePSXe i tak są doskonałe ;]

BTW; z tym BIOSEM pod PS7 to trochę przesadziłeś bo równie dobrze można korzystać z SCPH7502
2BII!2B
ODPOWIEDZ