problem z epsxe

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
cyndaquil777
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 08 grudnia 2005, 15:35

Post autor: cyndaquil777 »

BzyRes pisze:Gdzie sie pojawia czarny ekran? W emulatorze?

Dokładnie w emulatorze.Tak propos bios chodzi.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Debugger [DOSowe okienko] powinien wyswietlac taki oto log:

* Running ePSXe emulator version 1.6.0.
* Memory handlers init.
* ePSXe: PSX BIOS loaded [X:\...\ePSXe\bios\scph7502.bin].
* Init cdrom ... ok
* Cdrom open... ok
* NTSC cdrom detected.
* Doing init gpu[0]...
* Gpu open[0]...
* Direct input init ok.
* Doing spu init...
* Spu open...

Przy czym roznice moga wystepowac przy cdrom detected i lokalizacji BIOSu - chyba nie musze tluamczyc dlaczego. Jesli u Ciebie jest cos, co nie zgadza sie w powyzszym - pisz. Ja tu nie widze innego wyjscia, jak przewalenia forum w poszukiwaniu rad zwalczania czarnego ekranu. Problem byl tyle razu poruszany, ze nie ma sensu pisac tutaj o nim ponownie.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

cyndaquil777 pisze:Tak propos bios chodzi.
Dobra, skoro BIOS chodzi to mamy jeden problem z głowy. Co więcej wynika z tego, że emulator jest dobrze skonfigurowany i pracuje poprawnie. Aby się upewnić możesz odpalić jedna z darmowych gierek dostępnych w naszym serwisie >
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Gry
Instrukcje co i jak nalezy z nimi zrobić znajdziesz na dole strony

Jesli chodzi o Final Fantasy 7 to w przypadku tejże częsci nie wymagane jest korzystanie z PPFów, natomiast dla poprawnej obsługi gry musisz lekko zmodyfikować ustawienia. W tej kwestii proponuje zapoznać się z Artykułem >
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Artyk ... fig&id=ff7
oraz przejrzęć poniższy dział
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Kompa ... kcje&kat=F
2BII!2B
Awatar użytkownika
cyndaquil777
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 08 grudnia 2005, 15:35

Post autor: cyndaquil777 »

BzyRes pisze:Debugger [DOSowe okienko] powinien wyswietlac taki oto log:

* Running ePSXe emulator version 1.6.0.
* Memory handlers init.
* ePSXe: PSX BIOS loaded [X:\...\ePSXe\bios\scph7502.bin].
* Init cdrom ... ok
* Cdrom open... ok
* NTSC cdrom detected.
* Doing init gpu[0]...
* Gpu open[0]...
* Direct input init ok.
* Doing spu init...
* Spu open...



obraz "Debugger" wygląda zupełnie tak samo(tylko emulator którego uzywan to ePSXe1.5.2 i nie działa mam wciąz czarny obraz
chyba ze uruchomienie gry z płyty trwa dłuzej jak 10 min

Winter_mute pisze:Aby się upewnić możesz odpalić jedna z darmowych gierek dostępnych w naszym serwisie >
gierka działa idzie po minucie, idealnie chodzi (mowie o drugiej od gory)





Winter_mute pisze:Jesli chodzi o Final Fantasy 7 to w przypadku tejże częsci nie wymagane jest korzystanie z PPFów, natomiast dla poprawnej obsługi gry musisz lekko zmodyfikować ustawienia. W tej kwestii proponuje zapoznać się z Artykułem >
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Artyk ... fig&id=ff7
oraz przejrzęć poniższy dział
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Kompa ... kcje&kat=F

mam idealnie tak samo ustawione ustawienia
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

obraz "Debugger" wygląda zupełnie tak samo i nie działa mam wciąz czarny
obraz chyba ze uruchomienie gry z płyty trwa dłuzej jak 10 min
Ja bym wraz obstawial ASPI... Zrob obraz gry, ktora usilujesz zaemulowac, tzn pierwszego dysku FF VII - w tym celu uzyj Clone CD, Alcohol 120%, czy czego tam chcesz. Nastepnie uruchom gre, uzywajac polecenia {File > Run ISO}. Sprawdz, czy dziala.

I jeszcze pytanie - w jakiej wersji jezykowej jest Twoj Final Fantasy VII?
Awatar użytkownika
cyndaquil777
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 08 grudnia 2005, 15:35

Post autor: cyndaquil777 »

BzyRes pisze:Zrob obraz gry, ktora usilujesz zaemulowac, tzn pierwszego dysku FF VII - w tym celu uzyj Clone CDNastepnie uruchom gre, uzywajac polecenia {File > Run ISO}. Sprawdz, czy dziala.

I jeszcze pytanie - w jakiej wersji jezykowej jest Twoj Final Fantasy VII?

1. W wiekszosci przypadkow czarnego obrazu tak doradzacie 1 pytanie jak to zrobic :oops: bo gdybym wiedzial to przy pierwszym znalezionym temacie juz bym to zrobił

2.versja językowa to English
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Pobierz sobie CloneCD. Zainstaluj, zrob reboot i uruchom program. Interesuje Cie pierwsza duza ikonka od lewej, czyli zapis zawartosci CD do obrazu. Klikasz w ta ikonke, wybierasz naped, w ktorym siedzi plyta i lecisz dalej. Teraz wystarczy wybrac profil Data CD, przejsc do nastepnego okna i ustalic sciezke dla zapisu pliku [lewy gorny rog]. Przez jakis czas [zwykle kilka minut] bedzie tworzyl sie obraz. I to cala filozofia, w zasadzie wszystko odbywa sie automatycznie.

Poleceniem {File > Run ISO} musisz utworzony plik z obrazem odszukac, wybrac a nastepnie uruchomic - caly proces sprowadza sie do kilku klikniec. Teraz sprawdzaj, czy gra dziala.

BTW; info co i jak z obrazami, ich tworzeniem i przeznaczeniem rowniez znajduje sie w kilkudziesieciu miejscach na forum - wystarczy poszukac.
Awatar użytkownika
cyndaquil777
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 08 grudnia 2005, 15:35

Post autor: cyndaquil777 »

BzyRes pisze:Pobierz sobie CloneCD. Zainstaluj, zrob reboot i uruchom program. Interesuje Cie pierwsza duza ikonka od lewej, czyli zapis zawartosci CD do obrazu. Klikasz w ta ikonke, wybierasz naped, w ktorym siedzi plyta i lecisz dalej. Teraz wystarczy wybrac profil Data CD, przejsc do nastepnego okna i ustalic sciezke dla zapisu pliku [lewy gorny rog]. Przez jakis czas [zwykle kilka minut] bedzie tworzyl sie obraz. I to cala filozofia, w zasadzie wszystko odbywa sie automatycznie.

Poleceniem {File > Run ISO} musisz utworzony plik z obrazem odszukac, wybrac a nastepnie uruchomic - caly proces sprowadza sie do kilku klikniec. Teraz sprawdzaj, czy gra dziala.

BTW; info co i jak z obrazami, ich tworzeniem i przeznaczeniem rowniez znajduje sie w kilkudziesieciu miejscach na forum - wystarczy poszukac.
thx tylko dzisiaj tego nie zrobie dopiero jutro jak skonczą sie lekcje w budzie mimio wszystko thx
Awatar użytkownika
cyndaquil777
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 08 grudnia 2005, 15:35

Post autor: cyndaquil777 »

cyndaquil777 pisze:thx tylko dzisiaj tego nie zrobie dopiero jutro jak skonczą sie lekcje w budzie mimio wszystko thx
sprawdziłem dopiero dzisiaj ale i tak nie chce chodzic:( (nie zrobiłem tego wczoraj bo na smierc zapomniałem o wycieczce szkolnej)
BzyRes pisze:Przez jakis czas [zwykle kilka minut] bedzie tworzyl sie obraz.
u mnie trwało to 20sekund :)
ODPOWIEDZ