Final Fantasy 9 i problem w Dali :-(

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Nasedo
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 28 grudnia 2005, 12:30

Final Fantasy 9 i problem w Dali :-(

Post autor: Nasedo »

Witam Was :-)

Mam problem z przejściem gry FF IX - a mianowicie zatkałem się w jednym miejscu w którym nie wiem co mam zrobić. Sięgnąłem po solucję, jednak nie wyjaśnia ona moich problemów. Oto fragment solucji:

"1.5. Dali
(...) Przedmioty: Aries, Potion, (pod ziemią): 156 Gil, Potion, Eye Drops, Iron Helm, Leather Wrist, Ether, 95 Gil, Potion, Phoenix Pinion

Po wejściu do wioski i odpoczynku w gospodzie, ekipa wyruszy na zwiedzanie okolicy. Cóż, weź Zidana i również zaglądnij w każdy zakamarek (np. do skrzynek w pokoju). Zanim ruszysz na zwiedzanie, czeka cię kilka ATE (Active Time Event). Najpierw zobaczysz epizod z Vivim (dzieci są wyraźnie speszone), a za chwilkę Dagger będzie starała się zachowywać jak prowincjonalna dziewczyna. Teraz pora na Zidane - zapisz grę u Moogla i opuść hotel. Gdy po kolejnym ATE odzyskasz kontrolę nad Zidanem, udaj się do sklepu z bronią i kup wszystkim co trzeba. Porozmawiaj z Vivim o Chocobo. Teraz kolejne ATE - właściciel zajazdu oraz Dagger w kolejnej próbie, tym razem w sklepie. Udaj się Zdianem do sklepu na rozmowę z Dagger. ATE: tym razem Steiner. Udaj się z powrotem do hotelu. Razem z Dagger wyruszcie na poszukiwanie Vivi'ego. Pójdź tam, gdzie wcześniej stał Vivi, później wejdź do młyna i skorzystaj z włazu, na którym wcześniej siedział koleś. W kolejnej lokacji odnajdzie się Vivi, ale tylko na krótko. Pod ziemią zaglądaj w każdy kąt i staraj się dotrzeć do każdej skrzynki. Po drodze z jednej beczki będzie wystawał pompon (?). Sprawdź go, a okaże się, że w środku jest Moogle. Zapisz grę i idź dalej. Za dużą halą magazynową dotrzesz do pomieszczenia z tajemniczą machiną. W skrzynce przy ścianie znajdziesz też Viviego. Możesz otworzyć drzwi z tyłu i wpuścić mgłę (razem z potworami) oraz zebrać zawartość skrzynek z następnego pomieszczenia. Teraz wróć i idź przejściem koło maszyny w prawo. Po krótkiej scence akcja przełączy się do Steinera, który jest w wieży nieopodal Dali. Chce się on dowiedzieć kiedy trafi się jakiś statek do Alexandrii. Przeszukaj dokładnie okolice i opuść tereny wieży. Kolesie obsługujący statek zobaczą biegnącego Steinera i uciekną. (...)"

Problemem moim jest to, że nie wiem co mam zrobić pod koniec. Akcja przełącza się na Steinera - jak najbardziej. Wchodzę na wieżę - probuję nawiązać kontakt z Morrid'em. Odczytuję w jego domku informację o statku - jednak nie mogę zrobić nic więcej. Nie mogę wyjść z tej lokacji, gdyś informuje mnie, że nie odejdzie zanim nie dowie się kiedy przybędzie statek. Mogę wejść tylko na górę ale tam też nie mogę nic zrobić. Użyłem również save'a ze wszystkimi przedmiotami - dałem Morridowi kawę której chciał, otrzymałem w zamian obietnicę modelu statku - ale też nic...

Czy ja naprawdę czegoś nie jestem w stanie zauważyć? Proszę, pomóżcie mi. Serdecznie pozdrawiam :-)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Powiem tylko jedno
www.gamefaqs.com
2BII!2B
Nasedo
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 28 grudnia 2005, 12:30

Post autor: Nasedo »

Skorzystałem z tego również, cytuję:

"(...)Leave the room and continue to the right to trigger another event. As Steiner
descend down the stairs and speak with Morrid to continue the scene. When asked if you want to go back and take a rest, make sure you say that you
do. Afterward save your game at the Moogle in the inn. When you're ready to
proceed head back to the area where the cargo ship stopped and get on.(...)"

Wydawać by się mogło, że tak robię. Rozmawiam z Morridem, schodzę po schodach. Ale nie mam możliwości aby zrobić cokolwiek więcej. :-(

Oraz:
"(...) Below, go inside his house and talk to Morrid again. He’ll now tell Steiner
that the ship should have arrived by now. After that, leave Morrid’s house
and go south until you reach the next screen. Steiner will now see the cargo
ship. But, to his amazement, there are things coming out of the ground. Then,
you’ll see a very short scene among the workers. Steiner will now arrive at
the cargo ship and examines the barrel. You can either poke the barrel with
the sword or examine it. Either way, Zidane and co. will come out of the
barrel. (...)"
Niestety, nie dowiaduję się od Morrida niczego :-(
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Dopowiem tylko jedno: na tym forum nie udziela sie pomocy w przejsciu gry i o taka pomoc sie nie prosi.
ODPOWIEDZ