Help Me! Kompletnie nie wiem jak skonfigurować epsxe

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
zagubiona
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 11 stycznia 2006, 15:14

Help Me! Kompletnie nie wiem jak skonfigurować epsxe

Post autor: zagubiona »

Siemka wszystkim! Mam mały problem a mianowice jednak duży problem :( Moja siorka miała emulator ten epsxe 152 i miała juz skonfigurowany i wszystko działało, a ja przez przypdaek skasowałam jej to i ona jak się o tym dowie to mnie normalnie zabije !!! Więc mam prośbę do wszystkich cierpliwych i dotych którzy się znają na tym żeby mi pomogli skonfigurować ten program od początku do samego końca, bo ja się na tym kompletnie nie znam :( Tyle zrobiłam że tylko ściągłam ten emulator152 a dalej nie wiem gdzie ściągać te dodatki gdzie je wgrywać :cry: pomóżcie mi plisssss ... :oops: :cry:
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Ściągnij ePSXe InPCP, zainstaluj i (o ile jakimś cudem zachowały Ci się biosy) po kłopocie :)

Nie wspomnę już o tym, że pełny opis konfiguracji ePSXe (wraz ze wszystkimi niezbędnymi wtyczkami) znajduje się w dziale Artykuły/ i Download - przeczytanie co tam pisze chyba nie jest trudne co? ;)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Od razu ostrzegam - nie pytaj tutaj o biosy
Obrazek
zagubiona
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 11 stycznia 2006, 15:14

Post autor: zagubiona »

czemu mam nie pytać o biosy? bo mam właśnie z tym problem bo pisze jak włoże płyte że mam to skonfigurować a wczytałam jakis i to wyskakuje :? :(
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

zagubiona pisze:Moja siorka miała emulator ten epsxe 152 i miała juz skonfigurowany i wszystko działało, a ja przez przypdaek skasowałam jej to i ona jak się o tym dowie to mnie normalnie zabije !!!
Ustawienia ePSXe są przechowywane w rejestrze - nawet jak usuniesz pliki ePSXe to ustawienia pozostaną w systemie. [No chyba że zainstalowałeś InPCP który nadpisuje stare ustawienia swoimi :D ] Tak więc jesli nie zainstalowałeś InPCP wystarczy skompletowac pliki z naszego Downloadu, samodzielnie zająć się BIOSem (o czym poniżej) i nie martwić się ustawieniami.
Co do InPCP - to aplikacja zawiera zarówno wtyczki jak i ustawienia, więc jedyne czym należy się zająć to BIOS :D
zagubiona pisze:czemu mam nie pytać o biosy? bo mam właśnie z tym problem bo ...
Bo:
1) dustrybucja BIOSu jest w 98% przypadków nielegalna
2) linki do warezu nie są tu mile widziane
3) pytanie o to jest zabronione przez regulamin forum
4) można dostać bana za pytania typu "skąd ściągnąć BIOS"
... mam wymieniać dalej :?:
2BII!2B
zagubiona
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 11 stycznia 2006, 15:14

Post autor: zagubiona »

o juz z biosem wporządku ale teraz jak załancza się gra to głosu nie ma a ściągałam plugin dzwieku z tej strony właśnie a dzwięku nie ma :?

<bzy>uprzejmie prosze o edycje postow - z gory podziekowal</bzy>

aha to już wiem czemu nie można pytać o bios :) dzięki za uswiadomienie ale poradziłam sobie nie miałam po prostu jednego pliku :roll: a z głosem też sobie poradziłam zaznaczyłam jedną opcje i działa :) no właśnie oto chodzi że nic się nie zachowało a jakim cudem to nie wiem ...

<bzy>rownie uprzejmie ponownie prosze o edycje postow</bzy>

cieszyłam się jak głupia że się uruchomiła płyta no ale nie poczekałam na dalszy efekt a dalszy jest taki że bardzo wolno się załancza i przycina czy można zlikwidować w jakis sposób ten problem? :(

<bzy>jeszcze raz prosze o uzywanie funkcji "Zmień" zamiast pisania swoich wypowiedzi jedna pod druga - licze na efekty</bzy>

kurcze kazdy tylko się gapi co napisałam a udzielić pomocy już nie umie? :x
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Musisz napisac:

1. Jaki masz komputer [podac rodzaj i szybkosc procesora, ilosc pamieci RAM i typ karty graficznej]
2. Jakiego systemu operacyjnego uzywasz
3. Czy plyta nie jest przypadkiem porysowana
4. I najwazniejsze: czy wersja gry, ktora posiadasz, jest w pelni sprawna i kompletna
zagubiona pisze:kurcze kazdy tylko się gapi co napisałam a udzielić pomocy już nie umie?
Bo kazdy z nas potrzebuje odrobinki czulosci, zanim udzieli pomocy. To taki uklad - czulosc uzytkownika w zamian za nasza pomoc. :D
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Bo kazdy z nas potrzebuje odrobinki czulosci, zanim udzieli pomocy. To taki uklad - czulosc uzytkownika w zamian za nasza pomoc. :D
Bzyk - z wieloma Twoimi wypowiedziami miałem do czynienia, ale ta, jest wybitna :P Muszę ją zapamiętać ;)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
zagubiona
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 11 stycznia 2006, 15:14

Post autor: zagubiona »

No to powiem tyle umiem bo wiecie ja to nie spec od komputerków :roll:
no to pamięć mam 256 1.47GHz
karta graficzna NVIDIA GeForce 2 MX/MX 400
procesor AMD Athlon(tm) processor 1700+
system windows xp z sp2
no a płytę akurat którą włonczyłam to był mortal kombat4
i fakt że jest porysowana :P A wersje wogóle mam epsxe 152 a może lepiej nowszą ściągnąć??

<bzy>za nieedytowanie postow rowniez czestujemy BANanami - popraw sie prosze, bo juz nie mam sily robic tego za Ciebie</bzy>

może mam za słaby juz sprzęt bo kupowałam go 6lat temu należałoby go ulepszyć troszke :lol:
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

zagubiona pisze:no a płytę akurat którą włonczyłam to był mortal kombat4
i fakt że jest porysowana
Moze powinnas sprobowac zrobic obraz tej gry. Sciagasz CloneCD lub Alcohol120% i poslugujac sie ktoryms z tych programow zrzucasz zawartosc plyty do pojedynczego pliku, ktory uruchamiasz pozniej poleceniem {File > Run ISO}, zamiast {File > Run CDROM}.
zagubiona pisze:A wersje wogóle mam epsxe 152 a może lepiej nowszą ściągnąć??
Nie trzeba. MK4 jest emulowany na ePSXe 1.5.2.
zagubiona pisze:może mam za słaby juz sprzęt bo kupowałam go 6lat temu należałoby go ulepszyć troszke
Wyglada na mlodszy niz 6-letni i wcale nie jest za slaby, a juz na pewno nie jest za slaby do emulacji PSXa.

BTW; to jak bedzie z ta edycja postow?
ODPOWIEDZ