ePSXe grafa=PSX tv

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
StinG
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 07 marca 2006, 11:17

ePSXe grafa=PSX tv

Post autor: StinG »

Witam, jestem tu nowy i odrazu wyskakuje z tematem wybaczcie :oops:
Otoz chcialbym ustawic epsxe zeby gry wygladaly identycznie jak na psx i telewizorze. Can some1 help ?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Identycznego obrazu nie sposob uzyskac. Mozna go nieco upodobnic, ale nalezy miec na uwadze, ze PSXowe gry wyswietlane na TV, ubogacone sa scanlines, sprzetowym smoothingiem i smigaja w niskiej rozdzielczosci.

Widze dwa wyjscia:

1. Uzycie Pete's OpenGL Driver 1.7x - plugina, ktory co prawda dopala tekstury, jesli tego chcemy, ale posiada najlepsze moim zdaniem odwzorowanie scanlines [tych poziomych 'paseczkow', ktore mozna zaobserwowac na kineskopie telewizora [Scanlines w sekcji Misc]. Calkiem dobry efekt rozmycia, daje filtr Screen smoothing, rowniez w sekcji Misc.

Pozostale ustawienia, to kwestia indywidualna. Aby grafika najwierniej odwzorowywala to, co mozna zobaczyc na TV, sugerowalbym uzycie jak najnizszej rozdzielczosci i 32-Bit'owej palety kolorow.

Co wiecej, warto zwrocic uwage na sekcje Textures i ustawienia Teksture filtering. Pozycja 0: None wylacza dopalanie, co sprawia, ze wracaja kanty, zalamania i 'gole piksele', znane posiadaczom pierwszego PlayStation.

2. Rownie dobrym rozwiazaniem jest posluzenie sie najlepszym moim zdaniem pluginem software'owym - P.E.Op.S. Soft Driver 1.1x. Ustawienia standardowe, dobrze jest ustawic rozdzielczosc na 640x480, nie zapominajac o 32-Bitowej glebi kolorow. Mozna wlaczyc scanlines, ale podejrzewam, ze zrezygnujesz z tej opcji.

Pluginy do pobrania w dziale PlayStation > Download. Szczegoly dotyczace ich konfiguracji w PlayStation > Artykuły > Konfiguracje. Milej zabawy.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

No to ja równiez polecę to i owo:

1) Jesli nie chce Ci się bawić w sciąganie poszczególnych elementów to warto zaopatrzyć się w ePSXe InPCP, która jest gotowym zestawieniem ePSXe, wtyczek etc... a nastepnie dostosowanie działania aplikacji wg. sposobu opisanego powyżej

2) Jeśli zalezy Ci na orazie o jakości zbliżonej do PSXa to można również pomysleć nad zmianą emulatora. Mam tu na myśli dwa programy CVGS lub EmuRayden (które są w zasadzie tym samym kawałkiem softu) charakteryzujące się prostotą użytkowania, doskonałą kompatybilnością i grafiką zbliżoną do konsolowego oryginału... bądź co jest bardziej legalnym sposobem - wypróbowanie nowego emulatora pSX - nie odbiega on od standardów prezentowanych przez inne emulatory PSXa, a obraz przez niego generowany jest moim zdaniem najbliższy temu co widać na ekranie TV po podłączeniu konsoli PlayStation. Jedyna wadą pSX jest fakt iż ze wzgledu na to że emulator ten jest dość nowym projektem to i jego kompatybilnośc nie jest tak wysoka jak wspomnianych wcześniej programów.
StinG pisze:Witam, jestem tu nowy i odrazu wyskakuje z tematem wybaczcie
Wybaczymy :D
2BII!2B
ODPOWIEDZ