Budokai 3

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Sirsous
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 17 kwietnia 2006, 08:08

Post autor: Sirsous »

Mam grę i mam 4 różne BIOS'Y do tego zainstalowalem directx 9.0c i nie wyskakuje błąd d3d9.dll.

Mam obraz tej gry i nie wiem jak ją załadować bo kiedy klikam uruchom najpeirw wyskakuje bład nei mżna odnależć /null. a nastepnie musze p[odac scieżkę gry kiedy podaje ścieżke do obrazu pisze ze nie moze odczytac a kiedy wchodze na naped wirtualny z obrazem gry w jednym folderze jest plik czytany przez emulator ale kiedy go otwieram wyskakuje error ze nie mozna zaladowc CDVD PLUGIN mozna cos z tym zrobić? a na samym koncu wyskakuje ostrzezeenie : supported pixel shader version is too low!
supported 1.1
selected 2.0
kiedy klikam ok
wyskakuje ze nie mozna zaladowc plugin GS :(((

edit:
Uporałem się ze wszystkimi błędami (bynajmniej tak uwazam) zajełem się biosami, pluginami i konfiguracjami teraz pozostaje uruchomienie gry, kiedy chcialem wlaczyc gre opcja urucho z CDrom przeszukalem plyte i znalazlem tam jeden plik ktory otworzylem za pomoca emulatora wiec otworzyl mi sie i srednia fps byla 22\25 pokazywalo sie jakie takie intro potem musialem wybierac jezyk, czas itp nastepnie doszedlem do kart pamieci i tam sie zatrzymale bo nie mialem nic do wyboru, po chwili myslenia uswiadomoilem sobie ze to nie jest gra tylko system psx2 ;/ prosze tylko o wytlumaczenie mi tego jak mam uruchomic gre dziekuje z góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5252
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sirsous pisze:srednia fps byla 22\25 pokazywalo sie jakie takie intro potem musialem wybierac jezyk, czas itp nastepnie doszedlem do kart pamieci i tam sie zatrzymale bo nie mialem nic do wyboru, po chwili myslenia uswiadomoilem sobie ze to nie jest gra tylko system psx2
Tak, to jest BIOS konsoli.
Sirsous pisze:Uporałem się ze wszystkimi błędami
No widzisz a jednak się da :D
Sirsous pisze:prosze tylko o wytlumaczenie mi tego jak mam uruchomic gre dziekuje z góry
Twoje problemy wynikają z faktu iż masz źle dobraną wtyczkę CDVD, a więc tak - są trzy sposoby uruchomienia czekoś na PCSX2:
1) uruchamianie homebrew - scenowe aplikacje są przewaznie w postaci plików wykonywalnych elf (odpowiednik exe'ków z windowsa) aby je uruchomić nalezy: wybrac w konfiguracji wtyczkę CDVDnull, a następnie w menu emulatora wybrac {Plik > Otwórz plik elf}
2) uruchamianie gier z napędu CD/DVD - aby uruchamiać gry z napędu fizycznego należy: w konfiguracji emulatora wybrać wtyczkę CDVD "P.E.Op.S. CDVD Driver", skonfigurować ją czyli wybrać interfejs, literę napędu i tryb odczytu, a następnie w menu emulatora wybrac {Plik > Uruchom CD}
3) uruchamianie gier z dysku twardego > aby uruchamiać gry zrzucone do ISO należy w konfiguracji emulatora wybrać wtyczkę CDVD "Linuzappz ISO CDVD Driver", a następnie w menu emulatora wybrac {Plik > Uruchom CD}. W momencie staru programu wyskoczy okienko, w którym należy wybrać plik obrazu płyty.

Na zakończenie kilka uwag:
a) Opis i konfiguracje wtyczki P.E.Op.S. CDVD Driver znajdziesz w dziale artykuły > http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Artykuly
b) Aby uruchomić BIOS np. w celu sformatowania memorek postepujesz jak w kroku (1) z tą róznicą że zamiast wybrać z menu {Plik > Otwórz plik elf} wykonujesz {Uruchom > Uruchom}
c) Istnieje mozliwość gry z ISO przez emulację napędu - w tym celu mountujesz obraz płyty w napedzie wirtualnym np. DeamonTools i postepujesz analogicznie do przypadku (2), z ta róznica że w konfiguracji wtyczki "P.E.Op.S. CDVD Driver" zamiast wybrać literę odpowiadającą napędowi fizycznemu wybierasz tą odpowiadającą napędowi wirtualnemu.

mam nadzieję że wyjasniłem temat w stopniu wystarczającym :D
2BII!2B
Sirsous
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 17 kwietnia 2006, 08:08

Post autor: Sirsous »

dzieki wielkie zadzialalo ;] otwieram z iso tylko jest bardzo malo fps tak jak mnie uprzedzano jesli to zalezy do biosa to który z tych mam wybrac???

**WAREZ, WAREZ, WAREZ**
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5252
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sirsous pisze:Jesli to zalezy do biosa to który z tych mam wybrac?
Nie, to nie zalezy od BIOSu - możesz wybrac dowolny, byle nie z serii 1000X bo te nie sa kompatybilne z emulatorem czyli SCPH-10000 odpada.

Jesli zalezy Ci na frameracie polecam sprawdzić > Resident Evil: Code Veronica i gierkę stad > http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Gry
2BII!2B
Sirsous
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 17 kwietnia 2006, 08:08

Post autor: Sirsous »

no bardzo bym chcial budokai o wiekszej ilosci fps da sie cos z tym zrobic??
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

winter_mute pisze:Nie, to nie zalezy od BIOSu - możesz wybrac dowolny, byle nie z serii 1000X bo te nie sa kompatybilne z emulatorem czyli SCPH-10000 odpada.
Akurat przy tej grze bios chyba nie ma wiele do znaczenia, ja mam dokładnie SCPH-10000 i jakoś problemów z kompatybilnością <jeszcze> nie było.
no bardzo bym chcial budokai o wiekszej ilosci fps da sie cos z tym zrobic??
Na dzień dzisiejszy nie da sie nic z tym zrobić, a nawet jeśli sie da to niewiele (tzn. może ze 2 fps przybędą)
trzeba cos z tym zrobic przynajmniej 15-20 fps to jest juz super da sie grac moim zdaniem
To ja proponuje - weź i zrób :D i daj znać jeśli osiągniesz taką prędkość, też chętnie zagram ;)
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2006, 15:39 przez Zardon, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Sirsous
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 17 kwietnia 2006, 08:08

Post autor: Sirsous »

a ile fps masz??? co zrobic zeby ich duzo uzyskac ;/???

ja mam w samym MENU po 3-5 fps a co bedzie jelis zacznie się gra bo nawet ie probowalem ... trzeba cos z tym zrobic przynajmniej 15-20 fps to jest juz super da sie grac moim zdaniem


a Ile Ty masz FPS?? bo moze cos zle zrobilem ;/

btw od czego to zalezy ten fps?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5252
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sirsous pisze:btw od czego to zalezy ten fps?
Ten fps to frames per second, po naszemu klatki na sekunde czyli prędkość i zależy on od:
1) Gry jaką uruchamiasz
2) rodzaju gry - 2D/3D
3) Twojego sprzętu
2BII!2B
str_18
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwietnia 2006, 15:11
Kontakt:

Post autor: str_18 »

hehe 15-20 pfs bedzie dobrze zartujesz. Ja mam 30-35 fps i dalej scina. W menu jako tako a dalej to nawet ladowac sie nie chce
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

hehe 15-20 pfs bedzie dobrze zartujesz
Pzrykład: emulator dc, gra DoA 2 i 20 fps - chodzi płynnie, na tyle że da sie w miare pograć. Ja tu oczywiście mówie o tym minimum, chyba wiadomo że najlepiej to sie gra przy 80 fps :P
Ja mam 30-35 fps i dalej scina
Teraz to chyba ty żartujesz, 30-35 fps to ja w niektóre gry na pe-ce-cie gram (np. CoD 2)
Obrazek
ODPOWIEDZ