dziwny problem z epsxe

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Mr_Elvis
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 03 września 2006, 15:38

dziwny problem z epsxe

Post autor: Mr_Elvis »

wlasciwie to nie do konca wiem czego to wina. mam radeona 9550 i stosowalem juz do niego rozne sterowniki - problem nie ustepuje. Chodzi o to, ze kazda gra po kilku minutach grania się zacina, to znaczy nagle wyskakuje czarny ekran a potem słychać tylko sam dźwięk (mozna grac tylko nic nie widac ;). Czasem można z tego stanu wyjść escape'em, ale za parę minut znowu to samo. Po kilku takich przycięciach pomaga tylko reset komputera :/ jak temu zaradzić?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Zerkałeś już na następujące tematy? >
viewtopic.php?t=1647
oraz
viewtopic.php?t=1820
2BII!2B
Mr_Elvis
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 03 września 2006, 15:38

Post autor: Mr_Elvis »

tak pobieżnie się z tymi tematami zapoznałem, ale dziś rozpatrzę wszystkie możliwości. Założyłem ten temat, żeby jakoś pójść na skróty. Kiedy założyłem podobny temat tu http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... =70278&hl= , to nikt mi nie umiał pomóc. Wczoraj zrobiłem screena jak wygląda epsxe po takim przywieszenie i wyjściu z tego escape'em: http://wierzba.wzks.uj.edu.pl/~krojek/epsxe.jpg. Im więcej takich zacięć, tym wolniej mogę scrollować (strony, okna programów), ikonki niektórych programów czy nawet avatary na forach przekształacają się w takie losowe obrazy jak na screenie epsxe.

Próbowałem sterowniki DNA ATI do radeona, potem sterowniki omegi - efekt ten sam. Niezależnie od tego jakiego plugina graficznego użyję, czy max detali czy minimum grać się nie da. Na początku jakoś idzie i haczy tak delikatnie 2 razy w odstępnie kilku minut przed black screenem. Jak wyłącze VPU recover na karcie to czarnego ekranu nie ma, po prostu się zawiesza - wszystko staje w bezruchu i pomaga tylko reset.

Co najlepsze to nawet reinstall windowsa nie pomaga i mam podejrzenia, że moja płyta główna coś ma do tego wszystkiego. Chociaż z drugiej strony kiedyś mi się tak nie działo. Wiem, że raz próbowałem zrobić update biosa płyty i się nie dało bo wyskoczył sobie error. Pozostał więc stary bios, który teoretycznie powinien działać jak przed próbą flashowania. W końcu nie wyłączyli mi prądu, tylko nie udało się wgrać nowszego biosu. Sądząc po tym, że resetuje się akcelerator graficzny to może równie dobrze być problem z radeonem. Podam jeszcze configa

AMD Sempron, 2000 MHz (10 x 200) 2800+
Asus A7N8X-XE (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
512 MB (PC3200 DDR SDRAM)
grafika jak wiadomo Radeon 9550 128 mb
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

epsxe ściągałem w tym packu InPCP, osobno też próbowałem.
Pete's OpenGL2 Driver 2.8
Eternal SPU Plugin 1.41
ePSXe CDR WNT/W2K core 1.5.2.
scph1001.bin (7502 nic nie daje)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

ok, no to dodam jeszcze 2 grosze:
1) zainstaluj ASPI - jest w downloadzie pod nazwą Force ASPI 1.7
2) zmień wtyczke CD na PEOPSa jesli lubisz zabawę pluginami lub na Xeven CD jesli chcesz skorzystać z juz skonfigurowanej.

BTW; Czy podobne problemy występują również w grach PC?
2BII!2B
Mr_Elvis
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 03 września 2006, 15:38

Post autor: Mr_Elvis »

zainstalowałem obydwie te rzeczy, zapuściłem grę, odczekałem no i niestety się zawiesił po kilku minutach. Muszę tego radeona przetestować na innym komputerze i będę wiedział czy ogólnie sobie nie radzi czy ja coś źle robię.

Trudno mi powiedzieć coś o grach pc, bo w nic nie gram. Emuluje tylko GBA na VisualBoyAdvance'ie i tam nigdy nic ani na moment nie zwolniło. Jedyne z gier PC co odpalałem od czasu do czasu to football manager 2006, tam jeśli coś się wykrzaczyło to po długich godzinach gry, a nie po paru minutach. No i error też był innego typu a nie związany z grafiką. Raczej spowodowany tym, że po reinstallu windowsa nie instalowałem tej gry od nowa tylko odpalałem execa z foldera. Czasem wtedy chodziła ok, czasem wyskoczył nieznany błąd i sama się zamykała. Przad managarem testowałem tylko tomb raider legend i iss pro 5, ale tam nigdy nic nawet nie zwolniło.

Czy jest możliwe, że ma coś do tego wszystkiego płyta główna?

c.d. >
napisze jednego posta pod drugim, najwyzej zostane wymoderowany ;]

to jednak problem radeona, u kumpla tez wieszal sie na epsxe, a teraz jak zainstalowalem pro evo soccer to po 2 minutach tez sie zacina. Mam jeszcze rok gwarancji na niego i mam nadzieje, ze dostane nowego.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Mr_Elvis pisze:to jednak problem radeona, u kumpla tez wieszal sie na epsxe, a teraz jak zainstalowalem pro evo soccer to po 2 minutach tez sie zacina.
Cóż w takim wypadku nie możemy zrobić wiele - pozostaje wymiana karty.
Mr_Elvis pisze:Mam jeszcze rok gwarancji na niego i mam nadzieje, ze dostane nowego.
Sądze że nie powinno być problemu jesli karta jest na gwarancji.
2BII!2B
ODPOWIEDZ