Tomb Raider 1 Muzyka i ISO problem

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
kyku18
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2007, 12:12

Tomb Raider 1 Muzyka i ISO problem

Post autor: kyku18 »

Witam to mój 1 post tu :).

A więc Posiadam TR1 na psx na płytce ale wole pograć na emulatorku bo ładniejsza grafa i można savowac kiedy się chce :D , Więc zassałem z waszej stronki ePSXe 1.6.0 ten pack z pluginami i niektórymi konfiguracjami, BIOS SCPH7502, Gdy odpalam gre przez CD room gra działa pięknie jest dzwięk ale ZONK brak muzyki :( na PSX jest, nie wiem czemu jej niema:(( płytka nie porysowana ) poczytałem forum i każdy pisał że przez ISO gra się lepiej więc sądząc ze może rozwiąże to mój problem z muzyka zrobiłem iso i odpaliłem, niestety nie działa pokazuje się coś takiego ====> http://img201.imageshack.us/my.php?image=kurdeac3.jpg .
Niemam pomysłu co z tym zrobić i z muzyką i IS'em robiłem już wiele kombinacji , zciągałem różne pluginy z waszej stronki i nic może ktoś bardziej z tym rozeznany mi pomoże :) z góry thx i pozdro.
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Najlepszym do obslugi iso z CDAudio jest plugin CDRMooby. Sam uzywam i nie narzekam. Po prostu emulator nie bierze pod uwage, ze teraz windows audio puszcza cyfrowo od razu na karte. Jakbys mial podpiety kabelek do karty muzycznej to by szlo i z plyty. Ja sam sie zabieram do podpiecia kabelka od pol roku. :P

Tak czy siak robisz image i grasz przez CDRMoby.
Muza bedzie - wiem bo w TR1 gralem. ;)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
kyku18
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2007, 12:12

Post autor: kyku18 »

Niestety po zastosowaniu tego pluga nadal jak opalam ISO pokazuje się dokładnie to samo co na zamieszczonym poprzednio screenie i oczywiście gra nie włancza sie :(
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

A odpalasz jako Run CD-ROM? :P

Z tym plugiem sie odpala nie jako iso tylko cd-rom. ;)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
kyku18
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2007, 12:12

Post autor: kyku18 »

No teraz pokazuje się takie okno " This plugin does not support ISO-9660 images.
If this is a binary image, rename it witch a bin extension" i oczywiście nie działa :( dopisałem BIN ale jakiś inny błąd wyskoczył nie wiem jak to zrobić :(

Dodam że ISO płyty zrobiłem programem WIN iso
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Ja pierdykam... Nie wiem co ty za softow uzywasz. :P
Nawet Nero jakbys zrobil to przez CDRMooby powinno isc. Skad ty to WINIso wytrzasnales do robienia imagow playstation. :o
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
kyku18
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2007, 12:12

Post autor: kyku18 »

Hmmm dobry programik robi iso i nigdy nie miałem z nim problemów :) do teraz...
. Ale keidy gram przez płyte to pisze że wykryo dysk PAL i gra dziala a jak przez ISO to wykryło NTSC i neidziała , może to ma jakiś związek ?
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Ja powiem jeszcze raz... Do robienia imagow (takich, ze jest pewne, ze nie sa zle zrzucone) znam tylko 2 programy + 1 w ostatecznosci bo z reguly tez bedzie dzialac.

1. Alcohol 52% / 120%
2. CloneCD.

3. Nero.

Nie szybciej ci bedzie zrzucic jeszcze raz image ktoryms z nich i wtedy napisac czy dalej masz problem?
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
kyku18
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2007, 12:12

Post autor: kyku18 »

Ok poradziłem sobie all działa tylk ozostał malutki problem , starsznie ciemno jest w grze da się jakoś zwiększyć jasność ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A jest kilka możliwości:
1) poszukać w grze opcji kalibracji Wideo - czasami można taką spotkać w tytułach na PSXa, gdzie można dostosować jasność obrazu do własnych potrzeb
2) w zależności od wykorzystanego pluginu wideo, ustawić jasność generowanego obrazu w sekcji odpowiedzialnej za obsługę Direct3D/OpenGL ustawień karty graficznej.
3) jeśli mnie pamięć nie myli to niektóre pluginy (np. PEOpS Software) posiadały wbudowaną funkcję do regulacji jasności obrazu.
4) Rozjaśnić obraz za pomocą przycisków na monitorze.
2BII!2B
ODPOWIEDZ