Emulacja konsol Sony i Linux

Masz problem z emulatorem innego systemu? Chcesz pogadać o emu NESa, SNESa, N64, SS, X-Box, DC itd? Zapraszamy
arek_00
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 13 września 2008, 13:30

Emulacja konsol Sony i Linux

Post autor: arek_00 »

Witam. Chcialbym się dowiedzieć kilku rzeczy o emulacji na systemach pingwina :P
Tak, więc zacznijmy od PSX.
Z tym raczej nie powinno być problemu, ale:
z czego widze, to nie ma ePSXe 1.7.0 na Linuxa, pod Wine podobno, podkreślam slowo podobno, dziala bez problemów. Chcialbym się dowiedziec więcej na ten temat. Drugą zaletą emulowania emulatora :D jest większa baza wtyczek do wersji Windows'owych, a ja lubie testować różne pluginy :P.

Co do PS2.
Jak z bazą pluginów? W serwisie widze tylko 2 (na NGEmu, już kilka więcej), może warto odpalić emu pod Wine (co pewnie zje fpsy :P)?

btw. Zna ktoś jakąś alternatywe dla Frapsa, znaczy program który by nagrywał obraz z gier.

Z GÓRY DZIęKI
Seldots
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 29 września 2008, 18:12

Post autor: Seldots »

Pierw kwestionujesz epsx ktory jakos kazdemu chodzi swietnie na 98,2000,xp,viscie i nigdy nie mialem problemow z odpaleniem jakiejkolwiek gry na nim po wczesniejszym skonfigurowaniu,a pozniej cos belkoczesz o ps2,nie potrafisz na wlasna reke sobie sciagnac z internetu starszych pluginow choc nie mam pojecia po co ci one jezeli w celu poprawy grywalnosci wypuszczaja nowe a na starszych tylko gorzej wszystko chodzi a na koniec kolejne banalne pytanie i niemoc poszukania sobie w necie...Idz stad czlowieku,to nie nasza wina ze zainstalowales linuxa
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

Co do pluginów to niemów Seldots że nowszy lepszy, to zalezy od gry ! w przypadku lidera czyli GSDX od którejs tam bety 1,8 aż do 1,9 (WŁĄCZNIE) GTA LCS, VCS niedziła, sa bardzo duże przekłamania graficzne które uniemozliwiaja gre + spadek fpsów trzeba korzystac z wybranych 1,8 lub z 1,7 i wstecz, jest to tylko przykład z którym się spotkałem ale załoze się ze jest wiecej takich tytułów które różnie oddziałowują na różne wydania pluginów nietylko od grafy zapewne, co do linuxa - to niewiem nieuzywam ale wydaje mi się że nie będziesz miał wiele więcej fpsów niz na windowsie, psx jest emulowany bezproblemowo juz dobre pare lat, a ps2 cały czas się rozwija, często wychodzą wersje pluginów dla linuxa wystarczy poszukac nawet na naszym forum koleś daje linki do nieoficjalnych wydan pluginów (na ich podstawie mozesz suzkać, najnowszych wydan dla linuxa) i samego emulatora a jakby to niewystarczało to jak kolega wyżej (ostro) powiedział google, ewentualnie raz na dłuuugi czas news na http://www.pcsx2.net/
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Seldots - upominam Cię po raz drugi i ostatni.

Trochę kultury, człowiek ma prawo nie wiedzieć i pytać. A po drugie nie twoim zadaniem jest upominanie innych użytkowników, więc wyhamuj z łaski swojej.
2BII!2B
ODPOWIEDZ