Problem z Final Fantasy 7 - PAL

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Tutenchamon
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 15 września 2003, 20:03

Problem z Final Fantasy 7 - PAL

Post autor: Tutenchamon »

Sciagnale z DC Iso tej gry (3CD) i po uruchomieniu gry na ePSXe widze tylko czarny ekran i nic wiecej. Oto jaki mam sprzet:

WinXP, Geforce2 440MX, P3 866MHz. W czym tkwi blad? U mnie na kompie, czy w ISO :?:
Ostatnio zmieniony 15 września 2003, 21:03 przez Tutenchamon, łącznie zmieniany 1 raz.
I'm Tutenchamon
tentomonek@wp.pl
GG: 5769072
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

- slucham? Jeszcze raz i bez polskich znakow prosze (mamy problem z serwerem ) - popraw swoj wpis, sluzy do tego przycisk edytuj.

Jednak z tego co udalo mi sie odszyfrowac to:
- jesli dzieje sie to tylko z tym tytulem to blad ISO
- jesli z innym grami (i nie tylko) rowniez to blad Twojego kompa...

Jak to sprawdzi?? bardzo prosto - uruchom BIOS... jesli chodzi to wiesz w czym tkwi problem
2BII!2B
Tutenchamon
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 15 września 2003, 20:03

Post autor: Tutenchamon »

Jak w biosie? Ja sie na tych sprawach nie znam za dokladnie. Nie wiem, czy to wina iso, bo na 3 gry jakie mam (tylko :( ), to wszystkie mi chodza. Chcialbym dodac, ze w gry te gram z ISO.

edit by w_m (przycisk/funkcja edit moze sluzyc także do dopisywania ciagu dalszego w poprzednim wpisie - nie ma potrzeby robic nowego jesli nikt nie odpowiedzial...)
c.d. ...Juz mi sie cos udalo. Zemulowalem plik .img w Deamon Tools. Ale gra chodzi bardzo wolno. FPS wynosi zaledwie cos okolo 30.0, a w innych niewiele ponad 60.0. Gra straszne sie grzebie. Po 3 minutach doszedlem do napisu: Sony Computer Entertainment Presents. Czemu tak wolno chodzi?
I'm Tutenchamon
tentomonek@wp.pl
GG: 5769072
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

[quote]Jak w biosie?/[quote]
Chodzi o to ze dajesz Run bios i widzisz poczatkowa plansze psx-a.Jezeli bys jej nie zobaczyl to by znaczylo ze masz klopot.Ale skoro inne gry Ci chodza to to nie bylo to.
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

... w koncu cos widac :P

z jakiej wersji emulatora korzystasz? Jesli z najnowszej (1.6.0) to mozliwe, ze w tym wlasnie tkwi blad > slyszalem, ze sa problemy z FF9 pod ta wersja. Sprobuj na starszej lecz sprawdzonej 1.5.2

jesli nie pomoze to problem tkwi w samym obrazie ISO (prawdopobnie zle zrzucony, badz stworzony z bardzo porysowanej plyty)...
2BII!2B
Tutenchamon
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 15 września 2003, 20:03

Post autor: Tutenchamon »

Teraz juz gra chodzi dobrze, tylko na poczatku tak wolno. Ale w logu emulatora co chwile mam cos takiego Error reading CD, czy jakos tak
I'm Tutenchamon
tentomonek@wp.pl
GG: 5769072
Darkazz
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 07 września 2003, 21:15

Post autor: Darkazz »

Tutenchamon pisze:Teraz juz gra chodzi dobrze, tylko na poczatku tak wolno. Ale w logu emulatora co chwile mam cos takiego Error reading CD, czy jakos tak
Zwalnia ci intro :?: to wlaacz 'unfiltered framebuffer updates'. Co do gry to wlaacz 'Direct framebuffer updates' (special game fixes). Powinno pomoc...

Co do tego drugiego, to chyba grasz na ISO :?:
Why drink and drive when you can smoke and fly
ODPOWIEDZ