Ridge racer 4

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Awatar użytkownika
shafran
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 25 marca 2005, 13:45

Ridge racer 4

Post autor: shafran »

mam iso 600megsów full, ale w czasie odgrywania animacji z napisem NAMCO presents w środku obrotomierza :D:Dlol giera staje....
kiedyś zawsze używałem vgsa do gier co kumple przynosili, ale teraz chciałem sie zagłębić w emuklacje psxa a tu od razu na pierwszej grze kłody pod nogi:D:D
jakiego video plugina wybrać (epsxe 1.6)??
....w ogole nie dziala mi epsxe.com to już chyba umarło nie?? gdzie jest "główne" forum emulacji psxa?? coś jak dla n64, dc i gc emutalk??:D:D
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Do emulacji RRT4 używam następującego zestawienia pluginów:

Pete's OpenGL 1.75 (dowolne ustawienie)
Eternal SPU 1.41 (również dowolne ustawienie)
ePSXe CDR ASPI core 1.5.2 (zaleca się granie z obrazu)

Być może Twój problem tkwi w ustawieniach poszczególnych pluginów. Co prawda dwie ostatnie wtyczki nie powinny się klócić z grą, to w przypadku graficznej bywa różnie. Dlatego polecam poszukać optymalnej konfiguracji dla Pete's OpenGL w dziale Artykuły i bliźniaczo ustawić plug'a u siebie.
...w ogole nie dziala mi epsxe.com to już chyba umarło nie?? gdzie jest "główne" forum emulacji psxa?? coś jak dla n64, dc i gc emutalk??
Oficjalna strona ePSXe jest hostowana przez serwer serwisu NGEmu, który od kilku dni nie jest dostępny - podejrzewam awarię serv'a, bądź remanent.
BTW; największe forum emulacyjne (nie tylko PSX - ePSXe) jest częścią NGEmu.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A ja powiem inaczej - jesli ściągnołeś grę z EmuPar*** to przeczytaj uważnie plik tekstowy dołączony do archiwum, w którym pisze pi razy oko tak: "Wstawki filmowe zostały wyciete / okrojone - zaraz po pojawieniu sie intra z zegarem prosze nacisnąć START".

Jesli nie ściągnołeś z tego źródła to sprawdź na VGSie czy to nie ta sama kopia - tzn czy VGS przejdzie ten moment i wyświetli całe intro bo IMHO wyświetlanie FMV nie jest uzależnione od plugsów graficznych - na kazdym powinno wyśwetlić się w całości (choć może wyglądać inaczej np. przez zastosowanie filtrów wygładzających).

ewentualnie zmień BIOS emulatora - optymalne wersje to SCPH-1001/7502.
2BII!2B
Awatar użytkownika
shafran
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 25 marca 2005, 13:45

Post autor: shafran »

no rzeczywiscie włączam start i jest ok, ale giera strasznie szybko mi chodzi, gdzie sie ustawia jakiś frame limiter:D:D
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

W oknie konfiguracji pluga graficznego:

Framerate:
- FPS limitation: on
- Frame skipping: off
- FPS limit: Auto
Awatar użytkownika
shafran
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 25 marca 2005, 13:45

Post autor: shafran »

dzięki wielkie wszystko lux:D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

no problem
polecamy się na przyszłość 8)
2BII!2B
ODPOWIEDZ