oczywiscie chodzi o pomoc...

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
Ifrit
Junior
Junior
Posty: 20
Rejestracja: 12 marca 2005, 15:04

oczywiscie chodzi o pomoc...

Post autor: Ifrit »

Witam...czytajac kawalki forum widze ze nie "szczypiecie" sie z uzytkownikami,wiec mam nadzieje ze ta wiadomosc nie bedzie marnotrastwem jakze cennego waszego i mojego czasu.
Do rzeczy...
Gra-Front Mission 3
Wersja epsxe-1.6,próbowalem tez 1.51
bios-BIOS41A;scph7502 (próbowalem i tego i tego)
pluginy-wszystkie te które wymieniliscie do poprawnego dzialania gry,tylko ta róznica ze Pete Open GL jest nie 1.73 a 1.75 ale to chyba bez znaczenia...
Problem polega na tym,ze przy przejsciu na misje "Rural Village" (podaje nazwe aby dac wam jak najwiecej informacji,choc watpie zeby w tym tkwil problem),jest to misja ktora mam po okolo 12-13 godzin grania :shock: tak wiec nie mam pojecia dla czego nagle wyskoczyl taki blad.Nie nazekalem na jakosc gry,chodzi pieknie,grafika,dzwiek-wprost rewelka.Tylko ze przy przejsciu na wspomniana juz misja przestaje wgrywac a w skrypcie pokazuje sie napis >>>tu cytat bo nie mam pojecia o co chodzi>>>
*Closing ISO system
SPEC Opcode 34 UNK (PC 00000874) (000000830) (4034,35)

O co chodzi!!!!???!!!! Moge korzystac normalnie z symulatora,normalnie kupowac/zmieniac sprzet-tylko gdy probuje isc dalej w fabule gry (czyli przejsc do nastepnej misji) pojawia sie ten tekst!Przerywa gdy widnieje pasek "loading"....tym bardziej jest to irytujace ze kumpel ma taka sama wersje i nie mial zadncyh,absolutnie zadnych problemów.Mam windowsa XP,on 98-moze tu jest problem? :( ustawienie na "zgodnosc z windowsem 98" nic nie daje....pomocy?
Istniec to cos wiecej niz byc pomyslanym...
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Poszukałem trochę w googlu i wychodzi na to, że jest to dosyć popularny błąd (nie mniej jednak rozwiązania nie znalazłem :P). Może sprawdźmy tak:
1 - skoro problem jest z ISO to może włącz inną wtyczkę odpowiedzialną za CD-ROM/ISO
2 - jeśli grasz z obrazu graj z płyty (lub odwrotnie)
3 - jeśli grasz z obrazu porzez Run ISO spróbój zmountować ten obraz za pomocą DAEMON Tools
4 - jeśli to nie zadziała, to z mojej strony pozostaje tylko - "przejdź ten kawałek na VGS'ie, zasaveuj i graj dalej na ePSXe"
Mam nadzieję że pomoże.
czytajac kawalki forum widze ze nie "szczypiecie" sie z uzytkownikami
Tzn?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
Ifrit
Junior
Junior
Posty: 20
Rejestracja: 12 marca 2005, 15:04

Post autor: Ifrit »

Emmm....sorki ale chyba potrzebuje malego instruktarzu... :(
Mam vgs'a,wymaga plyty-?? :shock: eee..jak mu to "zaimplikowac"?
Mam Daemon Tools,ale "tiz nie za baudzo wiem co uobic",po za tym ze ustawiam "Virtual CD-ROM"....nie wiem moza ja jakis ograniczony jestem :D ale nie znalazlem na forum zadnych wskazówek co i jak itd.Nie mam w tym doswiadczenia...
...kto mnie poprowadzi za raczke? :wink: :D

Co do "szczypania",to po prostu nie marnujecie czasu na klepanie tego samego tematu w kólko...widac ze szanujecie swoja prace i za to szacunek dla was.
Istniec to cos wiecej niz byc pomyslanym...
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

CVGS daje się nabrać na obraz zamontowany w wirtualnym dysku. W moim przekonaniu najlepszym programem typu VD jest Daemon Tools. Nie dość, że funkcjonalny (obsługa wielu formatów, audio, etc.), to bajecznie prosty w obsłudze.

Co należy zrobić, aby zamontować obraz płyty w Virtualu? Po kolei. Odpalasz Daemon Tools (plik daemon.exe). Na pasku w lewym dolnym rogu ekranu pojawi się ikonka maneger'a. Klikasz w nią prawym przyciskiem myszki, wybierasz pierwszą pozycję z listy, czyli Virtual CD/DVD-ROM. Wybierasz wirtualny dysk (jeśli posiadasz więcej niż 1) i klikasz na Mount Image. Co teraz? Wybrać plik z obrazem, odczekać momencik i voila. Gra siedzi w wirtualu.
Co do "szczypania",to po prostu nie marnujecie czasu na klepanie tego samego tematu w kólko
Nadal nie rozumiem :]. Powiedziałbym, że niektóre problemy są rozwiązywane kilku/kilkunastokrotnie, choćby te dotyczące BIOSu ;P.
Awatar użytkownika
Ifrit
Junior
Junior
Posty: 20
Rejestracja: 12 marca 2005, 15:04

Post autor: Ifrit »

ok....jakis sukces.Odpalilem vgs'a,ale oczywiscie pierwszy problem-co z save'ami? VGS obsluguje rozszerzenia *.mem a epsxe ma *.mcr....Mortus napisal o save'ach tak jakby to byl chleb powszedni :) wiec jestem ciekaw jak to mozna rozwiazac?Tzn. jak moge wgrac save'a z FM3 do emulatora VGS przejsc ta misje i potem dalej kontynuowac na EPSXE???Sciagnalem od was programik pt. PSXmem tool ...no ale on tworzy karty pamieci ....czy mozna jakos to zamienic?
Aha....i tak na marginesie...odpalajac gre w VGS'sie nie mam menu glównego ...pokazuje te napisy w stylu "SQuaresoft" itd....ale potem nie menu i nie widze co robie.Jak uruchamiam gre (tylko newgame :? ) to gra i filmy sa....tzn normalne....mozna temu jakos zapobiec?

Co do watku pobocznego ... 8) jak wy sie slówek czepiacie :D
Istniec to cos wiecej niz byc pomyslanym...
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Problemowi z SAVEami zaradzisz bez uzycia dodatkowego softu. Co należy zrobić. Jako pierwszą kartę pamięci (*MC) wybrać to, z zapisanym stanem FM3. Jako drugą - MC o rozszerzeniu *.mem. Uruchomić emulator, wybrać polecenie File > Run BIOS, odczekać chwilę i wejść do modułu zarzadzania memorkami. Nastepnie skopiować SAVE'y (wszystko robisz za pomocą zdefiniowanego pada) z *.mcr do *.mem.

Co później? Odpalić CVGSa, załadować w opcjach programu MC *.mem, na którą przed chwilą przekopiowałeś co nieco i uruchomić spod CVGSa grę. Co robić dalej - wiesz.

Co do błędów z wyświetlaniem FMV i menu. Proponuję przesiąść się bezboleśnie na Emurayden'a - jest to 'niekomercyjne' rozwinięcie CVGSa, posiadające wszelkie usprawnienia, patche, etc. W przypadku Emurayden'a procedura z memorkami wygląda identycznie.

Co do wątku pobocznego - jak Ty sie wymigujesz od konkretnej odpowiedzi ;P.
Ostatnio zmieniony 13 marca 2005, 00:35 przez BzyRes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ifrit
Junior
Junior
Posty: 20
Rejestracja: 12 marca 2005, 15:04

Post autor: Ifrit »

wrrrrr....chyba nie dane mi bedzie zaznac spokoju :? Tworze plik z rozszerzeniem *.mem ..zgrywam w biosie save'y z FM3 na niego,......i juz gdyby mialo sie wydawac ze po wszystkim......po odpaleniu gry w VGS'sie karta pamieci jest pusta :? "WHAT A F...???" chcialo by sie krzyknac :roll:
Gdy próbuje znowu wgrac karte w ustawieniach VGS'a pokazuje sie napis "card is damaged beyond repair" czy cos takiego... :shock: rozumiecie cos z tego? ilekroc bym tego nie powtarzal taki sam efekt...
Istniec to cos wiecej niz byc pomyslanym...
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Hmm.... czyżby moja metoda nie skutkowała?

Spróbuj dokonać konwersji za pomocą PSXMemTool. SAVEy powinny pozostać w nienaruszonym stanie.

BTW; próbowałeś uruchomić FM3 spod Virtuala za pomocą ePSXe? Napisałeś, że usiłujesz uruchomić grę CVGSem, ale może wystarczy jeszcze raz sprawdzić tym pierwszym, z wykorzystaniem Daemon Tools oczywiście.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

SPEC Opcode 34 UNK (PC 00000874) (000000830) (4034,35)
Taki bład wystepuje także w wypadku porysowanej płyty (lub ISO z niej zrzuconej). Jęsli sposób Bzy zawiedzie radzę zaopatrzyć się w inną wersję gry.

Pozdrawia i jednocześnie witam na forum.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Ifrit
Junior
Junior
Posty: 20
Rejestracja: 12 marca 2005, 15:04

Post autor: Ifrit »

<idzie sie wieszac> :shock: :shock: :? :? masakra......
Dzieki BzyRes za instruktarz programu i konwersji-robilem krok po kroku,udalo sie,sa pliki....aaaaaaale nie ma tak pieknie.Otóz SUKCES! VGS widzi juz karte :D ..tylko ze jest pusta :roll:
Poznowna próba zaladowania karty konczy sie przywitaniem jakze poetyckim i optymistycznym tekstem "corrupted beyond repair"...znowu pozwole sobie.....ekhem....WHAT A F...??!!!!????
Odpalanie FM3 z virtuala/Daemona na ePSXe ze znanych tylko sobie przyczyn nie skutkuje ..."ciemnosc,widze ciemnosc...ciemnosc widze:/" czarny ekran i ani zadnego dzwieku ani obrazu-NIC.

Winter_mute witam równiez i dziekuje za przywitanie...jednak co do uszkodzonej wersji ISO to chyba nie moge sie zgodzic bo kumpel ma ta sama wersje i jest znacznie dalej-NIGDY NIE MIAL PROBLEMÓW! oczywiscie ja musze miec przeboje...pewnie...a co tam...stac mnie....bo co ja.....jasne ze se moge.....pogadac...bo dlaczego nie?..phi....ze ja jakis inny jestem?...a ze inny to juz gorszy tak?....a jak gorszy to juz musze miec gorsze isy?..pewnie....czemu nie....to ja chyba juz pojde...co tak bede sam siedzial...........
:wink:


PS.aha..tylko dodam ze sprawdzalem te skonwetowane karty biosem z ePSXe i tak SA te save'y :shock: ja chyba jakis ciemny jestem bo nic nie kapuje...
Istniec to cos wiecej niz byc pomyslanym...
ODPOWIEDZ