PCSX2 WIP - IPU fix

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

PCSX2 WIP - IPU fix

Post autor: winter_mute »

Fanów emulacji PS2 z pewnością ucieszy fakt, że niejaki Saqib poprawił sporą część kodu PCSX2 odpowiedzialną za IPU (Jednostkę Przetwarzania Obrazu) dzięki czemu spora liczba gier (z mniejszymi lub większymi problemami) jest w stanie odtwarzać wstawki filmowe, a nie pomijajć je za pomocą łatki "Skip Video". Jak donosi zespół pracujący nad PCSX2, dzięki temu zabiegowi znacznie wzrosła kompatybilność emulatora i tytuły tj.: Onimusha 2, Onimusha 3, R: Racing, Project Zero, Soul Calibur II, Final Fantasy X i Final Fantasy X-2 sprawiają coraz mniej problemów. Wraz z nowinkami do sieci wyciekła porcja screenów
Obrazek
oraz >> FILMIK << (2min 46sek / 29.8MB) prezentujący wpływ poprawki na emulację Final Fantasy X. Do pobrania i odtworzenia "trailera" ;) niezbędny jest klient BitTorenta tj. np. BitComet i zainstalowany w systemie kodek DivX
Ostatnio zmieniony 17 września 2005, 17:03 przez winter_mute, łącznie zmieniany 1 raz.
2BII!2B
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Aha, kilka słów od ....
Adult pisze:Kilka obrazków:
1,2,3,4,5,6
2BII!2B
Mertruve
User
User
Posty: 50
Rejestracja: 20 lipca 2005, 10:47
Kontakt:

Post autor: Mertruve »

Tu już nawet nie chodzi o samą kompatybilność, choć wiadomość o jej poprawie napawa optymizmem. Ja zdołałem zauważyć inną rzecz - mianowicie FPS. Jak widzę najmniejszy to 8. A najwyższy to ponad 20. A to już cieszy!:) Mam nadzieję, że uda im się powalczyć o kolejne 20 fpsu - 40-50 fps już mnie raduje do końca i każe załatwiać sobie grę. W każdym razie nius bardzo pocieszny.
skrabson
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 05 lutego 2005, 23:27

Post autor: skrabson »

ja jutro od kumpla pozyczam ffx i zobacze co mi sie uda wyciscnac z tego emulatora :P
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Z tego akurat nic, bo ta akurat wersja jest jeszcze w stadium WIP (Work in Progres) i na moje oko ukaże sie dopiero na mikołaja/gwiazdke...wiec ups, sorry :D

aha, finala uruchomisz też na obecnej wersji (tyle że nie pograsz :D).
2BII!2B
ODPOWIEDZ