Zmiany w MEGA-Konkursie

Inne ciekawe informacje, o których warto poinformować.
stabber back
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 06 października 2005, 12:17

Post autor: stabber back »

Od przegladarki to zalezy w najmniejszym stopniu, zreszta kazdy normalny człowiek nie uzywa Internet Explorera od microsoftu z wiadomych wzgledów, wiec wysnowanie wnioskow o uczciwosci gracza na podstawie przegladarki jakiej urzywa wydaje sie conajmniej smieszne. Ja osobiscie kozystam z Firefoxa'a i wszystko jest ok, tylko zebym czasem nie usłyszał ze pewnie przez to mam łatwiej, zreszta watpie zeby winter_mute bawił sie IE i dziwia mnie takie stwierdzenia jk powyzej.
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Jahoo - wątpię, żeby ostatnia wypowiedź w_m'a odnosiła się bezpośrednio do Ciebie (czy też innych użytkowników Opery), lecz do osób, które to w ten czy inny sposób mogą chcieć ułatwić sobie rozgrywkę - ogólnie. Nie sądzę też, żeby na podstawie używanej przeglądarki ktokolwiek był tu nazywany oszustem (bo to nie od software'u zależy, ale od sposobu jego użycia), więc nie ma sensu się obrażać :-)

Nasze gry nie nadają się na konkurs..... niestety w świetle ostatnich wydarzeń masz trochę racji - system nie jest idealny i obecnie nic na to nie poradzimy, możemy jedynie wyciągnąć pewne wnioski, dzięki którym ewentualne kolejne konkursy będą lepsze.

Innymi słowy - nie zrażajcie się. Może i wystąpiły pewne problemy, ale:
1 - jak widać w_m stara się (w miarę możliwości dawanych przez gry) doprowadzić rozgrywkę do jakiegoś sensownego poziomu
2 - dostaliśmy lekcję dotyczącą organizacji konkursów i doboru gier na nie, która na pewno będzie pomocna w przyszłości (z korzyścią zarówno dla nas jak i dla Was).

Tyle ode mnie.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jahoo pisze:Niechcialbym sie z Toba klocic bo wiem ile wlozyles pracy w ten serwis ale w tym momencie troche przegiales bo niby w jakiej grze ja urzywajac opery oszukuje ? [...] Ja Ci napisalem o tym fakcie, a Ty mnie nazywasz oszustem :/
A gdzie to ja niby nazwałem Ciebie (albo kogokowiek) oszustem :?: Strwierdziłem co prawda, że istnieje mozliwość ułatwienia sobie zabawy w Operze, i tego typu zachowania uważam za nie fair wobec innych zawodników, mając nadzieję że podzielasz moją opinie... ale nie wskazałem na Ciebie czy kogokolwiek innego, że dopuścił się oszustwa w ten czy inny sposób.
Czasami nie wyrażam się jasno, przepraszam jeżeli źle zinterpretowałes moją wypowiedź.
Jahoo pisze:moge sprowadzic informatyka programiste tu na forum i wam wytlumaczy to i owo i najwyzej powie to co ja, ze gry sa niedokladnie napisane
Chcesz wyjaśnienia, prosze bardzo - podobnie jak większość programów komputerowych, tak i flash jest w znacznym stopniu uzależniony od wydajnosci danego systemu. Biorac pod uwagę fakt iż gry pisane we flesh'u wykorzystuje graficzny interfejs do komunikacji z uzytkownikiem oraz API zintegrowane z zewnętrznymi aplikacjami i nie żadko połaczony z dodatkowymi protokołami spadek prędkości jest widoczny już na komputerach klasy PII. Biorac pod uwagę powyższe warunki oraz fakt, iz w grze BreakOut wystepują czysto programistyczne błędy (zle zdefiniowane pętle i instrukcje warunkowe powodujące niekontrolowane zapychanie pamięci prowadzace do samoistnych, losowych zwolnień) gra nie nadaje się całkowicie do rozgrywki konkursowej... przez co została z niej usunięta.

Zastanawia mnie jedna rzecz... wprowadziłem zmiany, które wydaje mi się rozwiązują pewne problemy i czynią przez to konkurs bardziej sprawiedliwym dla wszystkich użytkowników. Wydaje mi się że to dobrze. Czemu więc zmiany te spotkały się z Twoją krytyką :?:
stabber back pisze:Od przegladarki to zalezy w najmniejszym stopniu [...] wiec wysnowanie wnioskow o uczciwosci gracza na podstawie przegladarki jakiej urzywa wydaje sie conajmniej smieszne.
Kolejna osoba mnie nie zrozumiał więc jeszcze raz.
Po pierwsze: czy ja kogoś nazwałem oszustem :?:
Po drugie: Nie wysnuwam takich wniosków, przecież nie twierdze, że używając noża stajesz się automatycznie mordercą... Analogicznie nie ważne jest jakiej przegladarki używasz tylko w jaki sposób ją wykorzystasz.
Po trzecie: Istnieje tu pewna zależność między przeglądarką a oszukiwaniem - użytkownicy Opery mają ułatwione zadanie, bo moga np. zwolnić grę przez maksymalizację okna, co w innych przegladarkach tj. IE czy FF nie jest mozliwe.
stabber back pisze: zreszta kazdy normalny człowiek nie uzywa Internet Explorera od microsoftu z wiadomych wzgledów
Zdziwię Cię, ale ponad 75 % osób które odwiedza serwis PSEmu.pl korzysta z IE.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Jahoo
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 25 października 2005, 20:29

Post autor: Jahoo »

Niestety chcialem sie juz nie wypowiadac ale zrobie to mam nadzieje, ze ostatni raz!

Jak juz sie cytujemy to prosze bardzo
winter_mute pisze: A gdzie to ja niby nazwałem Ciebie (albo kogokowiek) oszustem :?:
Juz odpowiadam na Twoje pytanie

W tym cytacie ponizej dokladnie nazywasz mnie oszustem.
winter_mute pisze: bo to czy ktoś uzywa Opery i tym samym otwiera sobie drogę do oszystwa czy korzysta z innej przeglądarki jest tylko i wyłacznie sprawą sumienia.
Tutaj nastepny cytat
winter_mute pisze:Jesli jakaś osoba ma gdzieś zasady fair-play, leje na innych użytkowników z góry to użyje maksymalizacji okna
i nastepny
winter_mute pisze:mam tylko nadzieję ze zdajesz sobie sprawę że ułatwiając sobie zabawę w ten sposób, okazujesz całkowity brak szacunku dla osób które ciężko i uczciwie zdobywały swe punkty :!:
To wszystko, niewiem czy Ty masz inny tok myslenia i nie moge Cie zrozumiec ale z tych cytatow moge jasno wywnioskowac, ze sa one skierowane do mnie. Dlaczego tak mysle ??? bo napisales to odrazu pod moim postem w ktorym opisalem Ci moj problem z gra "Board?" w ktorym napisalem, ze zmaksymalizowalem okno i z tad zapewne wywnioskowales, ze urzywam Opery. I jeszcze jedno ze zmaksymalizowanym oknie kompletnie nieda sie w ta gre grac wiec niewiem dlaczego mialbym sobie otwierac droge do oszustwa i olewac osoby, ktore ciezko i uczciwie zdobywały swe punkty.
winter_mute pisze:Zastanawia mnie jedna rzecz... wprowadziłem zmiany, które wydaje mi się rozwiązują pewne problemy i czynią przez to konkurs bardziej sprawiedliwym dla wszystkich użytkowników. Wydaje mi się że to dobrze. Czemu więc zmiany te spotkały się z Twoją krytyką
Niewiem dlaczego Cie to tak bardzo zastanawia ale moge wyjasnic. Chodzi o to, ze bylem na drugiej pozycji w Break outa i bardzo duzo czasu jej poswiecilem aby zrobic te 300k pkt. no i dobrze zostala ona wykluczona z konkursu (bo ktos ma inny komputer od mojego i zlozyl skarge), ale dlaczego "Board?" jest jeszcze w konkursie skoro opisalem Ci bug jaki w nim wystepuje i ze kompletnie nieda sie w ta gre zrobic np. 40k pkt. ta gra taki sam ma problem jak break out, a nadal jest w konkursie mysle, ze to jest nie sprawiedliwe wiec dlatego tutaj moje slow krytyki.

Ps. Dla Twojej wiadomosci moje punkty tez sa zdobywane ciezko i uczciwie dlatego tak mnie poruszyla Twoja wypowiedz. Tak bardzo mnie to poruszylo, ze juz sciagnalem sobie Firefoxa i zaraz go zainstaluje, zeby wiecej niebyc posadzanym o oszustwo.

Proponuje zakonczenie tego tematu bo niemam zamiaru sie wyklucac o jakies pierdolki.

Jahoo
stabber back
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 06 października 2005, 12:17

Post autor: stabber back »

hmmm musze sie zgodzic z moim przedmówca, po pierwszym cytacie mozna wywnioskowac ze jest on skierowany własnie w niego i jego poczucie uczciwosci, pozostałe dwa cytaty sa juz z tym posrednio polaczone, chociaz odnosza sie do sprawy poruszonej juz na poczatku tematu.

taki mały komentarz z mojej strony, w całosci obiektywny i nie majacy na celu nikogo urazic.

skoro jestesmy juz przy cieciu sie gier i wpływie przegldarki na ta kwestia to zdziwiłem sie bardzo i z otwartymi ustami nie dowierzalem ze w waszym przekonaniu gre breakout mozna grac nie uczciwie, a pomineliscie kwestie gry plasmanaut.
watpie zeby był to brak kompetencji z waszej strony i mam nadzieje ze ktos mi to wyjasni.
mimo iz jestem w tej grze na drugim miejscu, a gracz Jahoo na pierwszym nie mam zamiaru kwestionowac jego umiejetnosci ani sprzetu na którym gra, lub softwaru którego uzywa.
ale z tego miejsca stawiam piwo osobie, ktora mi uswiadomi ze sie myle i gra w kazdych warunkach chodzi płynnie i mozna w nia grac.

oficjalnie w tym miejscu zgłaszam sprzeciw i domagam sie, jak przeciwnicy breakouta zmiany tej gry na inna, wolna od wad.

jak juz napisałes w_m, nie mozna miec kontroli nad sprzetem którego uzywaja, dlatego trzeba zmienic ta grę.
Gra w nia moze byc rownie nie uczciwa co w breakouta, a nawet bardziej.

pozdrawiam i czekam na odpowiedz,
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Odnosnie zarzutow skierowanych do winter_mute'a.

Jahoo, nie przezywaj w ten sposob i nie rob z siebie wielkiego pokrzywdzonego, bo nie masz racji i szukasz problemu tam, gdzie go nie ma. Wydaje mi sie, ze w_m dosyc jasno sie wytlumaczyl i wypadaloby nabrac nieco oglady, zamiast psioczyc sie w nieskonczonosc o duperele, ktore tak naprawde Ciebie nie dotycza. Musze stanac w jego obronie; i to nie dlatego, ze bawimy sie na jednym podworku. Zrozumiem zarzuty, rozczarowania, a nawet zachwiany cykl miesieczny, ale sadze, ze przydaloby sie nieco oglady z Twojej strony. Czlowiek sie stara, jest grzeczny jak byc moze, a Ty wpajasz wszem i wobec, ze potraktowal Cie zlosliwoscia, oskarzyl, zmolestowal mentalnie i bog wie co jeszcze. Troche luzu i opanowania. Skupmy sie na problemie, nie dosrywajmy sobie nawzajem, bo nikt nikogo pozniej glaskal nie bedzie.

EDIT

A Ty dalej swoje... :]
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2005, 18:30 przez BzyRes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jahoo
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 25 października 2005, 20:29

Post autor: Jahoo »

Nikomu nic nie wpajam, a to, ze zostalem tak potraktowany, a nie inaczej to nie moja wina. Nie bede sie juz rozpisywal na temat niesprawiedliwosci konkursu i oskarzen skerowanych domnie bo widze, ze to niema sensu. Ktos kto przeczytal wszystkie wypowiedzi w tym temacie zapewne wie kto jest pokrzywdzony, a kto nie. Za uwage dziekuje i jeszcze raz zycze W_M szybkiego powrotu do zdrowia.

Admin nasz Pan niech sie dzieje wola jego ;)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Boshheee, nie będe komentował bo w końcu kogoś obraże :P

Powiem po prostu wprost... Swoimi wpisami nie miałem na celu obrażenie czy posądzenie kogokolwiek o oszustwo... i na 100% nie kierowałem tych słów do Ciebie Jahoo tylko pisałem ogólnikowo. Jesli odniosłeś wrażenie że sa skierowane do Ciebie i poczułeś sie urażony to serdecznie Cię przepraszam, że nie wyraziłem się bardziej konkretnie i jasno i uraziłem Twą osobę.

A jesli tak bardzo nie odpowiada Ci wywalenie BreakOut'a to istnieje na to prosty sposób - zbież minimum 6 osób (jedną w postaci sb już masz), które Cię poprą i gra zostanie przywrócona do rozgrywki wraz z Waszymi wynikami...

Tyle...
2BII!2B
Awatar użytkownika
Jahoo
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 25 października 2005, 20:29

Post autor: Jahoo »

Juz sie nie gniewam :D Mam nadzieje, ze ta wolna dyskusja tylko wniesie cos dobrego w serwis i, ze nastepne konkursy beda lepsze dzieki temu co tu zaprezentowalismy i jeszcze sie pochwale, ze to pierwsze forum na ktorym sie troche poklocilem z kultura bo na innych to roznie to bywalo. Pozdrawiam wszystkich i zycze duzo pkt. w konkursach i arkadi. Pozdrawiam.

Jahoo
stabber back
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 06 października 2005, 12:17

Post autor: stabber back »

chociaz jedna sprawa wyjasniona ;) a co z plasmanaut ?
musze tez zebrac 6 osób ? :D
mozliwe ze pominołes mojego posta w_m, daj znac jak co.
ODPOWIEDZ