Mam problemy z Chrono Cross

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Nerv_in_love@poczta.fm

Mam problemy z Chrono Cross

Post autor: Nerv_in_love@poczta.fm »

Cześć !
Mam problemy z Chrono Cross'em ! Mam pirata na 2 cd ! Epsx ustawiony dokładnie z tym co w dziale konfiguracja (to co zalecane) ! Mam Geforca 2 , athlona 1333, 256 ddr ! Gra sie włancza i spoko sobie wszystko chula ! Niby wszystko ok gram i super ale z poczatku bardzo rzadko a teraz po jakis 5/10 min grania czasem nawet szybciej ! gdzy na przykład walcze gra mi sie wiesze i cały komp najczęsciej też ! czest tez gdy sie wiesza to na czarnym ekranie gdy sie przełacza np z ekranu walki na statystyki po walce lub gdy chce włączyć sobie w meni - status !!!!!! Prosze o pomoc !!!!!!!!!!! :cry:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A mogę zapytać której wersji Pete`s OpenGL używasz :?: <- pytanie retoryczne...
bo pewnie to jedna z nowszych 1.7 / 1.71 w której należy włączyć opcję Odd/even bit hack w sekcji sgf by bezproblemowo grać w Chrono Cross`a :!: Włacz ów opcję i baw się dobrze :)

BTW; tak wogóle to strzelałem - mogę się mylić i już masz włączoną ów opcję, ale z doświadczenia wiem, że ludzie raczej nie czytają readme.txt / version.txt... :twisted: Cóż jeśli się myliłem to pisz śmiało mogę wymyślić kilkanaście innych rozwiązań j/k... :idea: Poprostu napisz czy pomogło.
2BII!2B
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Ja też miałem ten sam problem ale po pewnym czasie gra już się nie zawieszała i jak by na to nie patrzyć to nie mam włączonej funkcji Odd/even bit hack a mimo to chodzi mi teraz bardzo dobrze gra.
Nerv_in_love@poczta.fm

Post autor: Nerv_in_love@poczta.fm »

Dzięki "winter_mute" włączyłem tę opcje i gra działa jak narazie super !!!!!!!!!!! jeszcze raz dzieki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość

Post autor: Gość »

Ja mam inny problem. Gra niby się odpala bo pojawia sie czarny ekran ale na tym niestety sie kończy... Nie idzie dalej i nadal podziwiam czerń ekranu :x
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Hmm... Na dobry :D początek proponuję zapoznać się z radami W_M'a z tego tematu : http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?t=71
Nerv_in_love@poczta.fm

Post autor: Nerv_in_love@poczta.fm »

Cze To znowu ja ! poraz kolejny mam problem z chrono crossem ! przez wiekszosc gry bylo spoko i nagle po walce z fate gdy udaje sie do hermits hidaway i rozmawiam z Kid przeniesiony zostaje w przeszloc i obraz robi sie czarny ! mam caly czas czarny ekran niby moge sie poruzac i jak potwora potykam to walka jest normalna ale gdy mam sie poruszac to nic niewidze ! Prosz o Pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Nerv_in_love@poczta.fm pisze:[...]gdy udaje sie do hermits hidaway i rozmawiam z Kid przeniesiony zostaje w przeszloc i obraz robi sie czarny ! mam caly czas czarny ekran niby moge sie poruzac i jak potwora potykam to walka jest normalna ale gdy mam sie poruszac to nic niewidze
O mój ulubiony problem - też go miałem :D Problem tkwi w "błędnym" ustawieniu plugin'a graficznego. Mimo że wszystko inne śmiga, przy pewnem efekcie (coś jakby smużenie albo półprzezroczystość) obraz robi się - tak jak to powiedziałeś - czarny. Niestety nie wiem o którą opcję dokładnie chodzi, ale sam problem rozwiązałem w sposób taki, że po prostu ustawiłem wszystkie opcje w plug'u na max :lol: . Nie przeczę że gierka zaczeła skakać jak kangur na haju, ale akurat ta plansza w palącym się domu (tam gdzie się przenosisz) jest na tyle krótka, że można to przeboleć. Jeśli jednak skakanie jest dla ciebie zbyt uciążliwe to spróbuj pokombinować z poszczególnymi opcjami (i napisz jak znajdziesz tą odpowiedzialną :wink: )
BTW. O ile mnie pamięć nie myli, to taki sam błąd występował przy usówaniu MAsamune z przed wajścia do Dead See (tylko że wtedy nie robiło to większego znaczenia).
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nerv_in_love pisze:mam caly czas czarny ekran niby moge sie poruzac
[...]
Mortus pisze:[...]Niestety nie wiem o którą opcję dokładnie chodzi[...]
Głowy nie dam sobie uciąć, ale stawiam na Framebuffer access - spróbuj ustawić na Full Software drawing... :idea: Napisz czy pomoże, czy też nie - przyda się jeśli ktoś będzie miał podobny problem :!:
2BII!2B
Nerv_in_love

Post autor: Nerv_in_love »

Dzieki "Winter_Mute" miałeś racje jak ustawiłem Framebuffer access na Full Software drawing to pomogło i wzystko widziałem ! Jeszcze raz wielkie dzieki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
ODPOWIEDZ