ff9 problem

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
ancienq
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 21 lipca 2006, 12:10

ff9 problem

Post autor: ancienq »

witam jestem nowy na forum i mam problem z odpaleniem gry final fantasy 9 cd1 w formacie .img .Gdy odpalam gre za pomocą epsxe 1.5.0 to jest tylko czarny ekran . Oprócz tego pliku jest jakis inny:ff9cd1.sub . Czy ktoś wie co zrobic?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

ancienq pisze:Czy ktoś wie co zrobic?
- nie zachowywac sie jak burak
- korzystac z dostepnych materialow [FAQ, Artykuly, manual nt "Czarnego ekranu"]
- czytac regulamin, stosowac sie do niego
- nie byc kolejnym, aroganckim dzieckiem neostrady
- nieporadnosc i lenistwo obrocic w odrobine wlasnej inicjatywy
- kupic oryginal
- nie powielac problemow, ktore zostaly juz rozwiazane na lamach forum i strony
- z utesknieniem oczekiwac na owoc-niespodzianke
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

ancienq pisze:Gdy odpalam gre za pomocą epsxe 1.5.0
Skąd dorwałeś taką starą wersję emulatora :?:
ancienq pisze:Czy ktoś wie co zrobic?
Poczytać bo wszystkie niezbędne informacje są zarówno na stronie jak i na forum.
2BII!2B
ancienq
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 21 lipca 2006, 12:10

Post autor: ancienq »

Tylko ta gra nie działa.Testowałem ją na wszystkich dostępnych emulatorach i konfiguracjach.Próbowłem odpalić z virtual disc i zastosowałem się do wszystkich zamieszczonych na tym forum poradników więc zanim zacznie ktoś minie wyzywać to niech pomyśli i nie zachowuje się jak burak.Najwyrażniej gra jest uszkodzona.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

ancienq pisze: i zastosowałem się do wszystkich zamieszczonych na tym forum poradników
Jakbys faktycznie siegnal wzrokiem dalej, nizli zezwalaja ci na to ograniczenia anatomiczne, wiedzialbys, ze:

- nalezaloby zakomunikowac kilka drobnych, acz niezwykle istotnych szczegolow, tj. wersja gry, konfiguracja emulatora / OS, informacja o dotychczasowych probach uruchomienia, pochodzenie wersji gry, etc.
- z pewnych wzgledow nie uzywa sie wiekowego ePSXe 1.5.0 ino 1.5.2 / 1.6.0
- FF IX jest dosyc problematycznym tytulem, a niedzialajace wersje tegoz, o ile sa legalnego pochodzenia, naleza do rzadkosci
- "poradniki na forum" stanowia wierzcholek gory lodowej, lepiej zaczynac od materialow dostepnych w pozostalych dzialach serwisu, tj. FAQ / Artykuły / Kompatybilność
ancienq pisze: więc zanim zacznie ktoś minie wyzywać to niech pomyśli i nie zachowuje się jak burak
Nie ktos, tylko ja; nie wyzywac, tylko kierowac uwagi. Cenne sugestie nt skutecznosci mojego myslenia, tudziez motywow postepowania, zostaw dla siebie. W ramach zajecia relaksacyjno-wyciszajacego polecam przyswoic Regulamin.
ancienq pisze:Najwyrażniej gra jest uszkodzona.
Najwyrazniej ktos cos spartolil podczas tworzenia obrazu i/lub gra jest nieoryginalna - legalna kopia hula az milo. A skoro zastosowales sie do WSZYSTKICH poradnikow, zycze milego obejscia sie ze smakiem badz udanych zakupow.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

ancienq pisze:zanim zacznie ktoś minie wyzywać to niech pomyśli i nie zachowuje się jak burak.
Drogi ancienq'u, per burk to możesz się zwracać do kolegów z piaskownicy, a nie do osób z grupy zarządzającej tym serwisem, ani tez do jakiegokolwiek użytkownika tegoż forum. Takie zachowanie nie jest i nie będzie tu tolerowane.

Jeżeli zaś Twój problem jest związany tak jak piszesz z uszkodzeniem kopii gry, dokładniej rzecz ujmując jej obrazu (bo to właśnie wynika z Twojej wypowiedzi) to najlepszym rozwiązaniem jest ponowne jego utworzenie. Jesli natomiast jak mniemam nie masz takiej możliwości to nie pisz że ktoś CIę tu obraża gdyż ściągając grę z internetu nie tylko kradniesz oprogramowanie i łamiesz prawa autorskie, ale swoim czynem obrażasz zespół SquareSoftu tworzący tą grę (bo kradnąc ich ciężką pracę najwyraźniej nie masz wobec nich żadnego szacunku), dystrybutora gry czyli Sony Polska (któremu wiele się zarzuca, ale firma i tak wydała FFIX na polskim rynku, podobnie jak mase innych doskonałych tytułów w cenach o jakich konkurencja czyli choćby Nintendo może pomażyć), mnie (bodź co bądź spędziłem trochę czasu nad Artykułami, FAQami itd) i inne osoby choćby w postaci mojego przedmówcy.

Apeluje więc do Ciebie o rozważenie swojego zachowania i przyznaje ostrzeżenie.
2BII!2B
ODPOWIEDZ