Problem z Shaman King: Power of Spirit

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Tomcio
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 19:38

Problem z Shaman King: Power of Spirit

Post autor: Tomcio »

Kiedy wlanczam gre jest czarny ekran leca fps itd. ale nic pozatym :/
Moze sa jakies patche na ta gre czy cos??
Screen

Czy komus udalo sie odpalic ta gre ??

Moj sprzet:
Plyta glowna: Asus P5GD1 Pro
Procesor: Pentium 4 630, 3000
Pamiec ram: 512 kingston ddr pc2700 Sad
Karta graficzna: Radeon X700 Pro 128

Konfiguracja

ok gra dziala :D tylko grafika jest troche tragiczna nie chodzi o wyglad ale o to ze polowa ekranu sie rozmazuje i tak skacze.. czy ma ktos moze jakies inne wtyczki graficzne jesli tak to poprosze o linki do nich moze ktoras zadziala ;]
lato
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 25 sierpnia 2006, 21:29

Post autor: lato »

jeżeli jest czarny ekran to znaczy ze gra nie działa
Tomcio
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 19:38

Post autor: Tomcio »

napisalem ze gra dziala ;d juz nie mam czarnego obrazu ;d a byl z poczatku ale wlaczylem funcke dla prockow 2rdzeniowych i z HT i dziala ;d tylko graficznie jest tragicznie no i przy filmiku sie wiecha dalszym ale tak to menu dziala itd.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Tomcio pisze:graficznie jest tragicznie
Z jakiego pluginu wideo korzystasz. Podaj nazwę, ustawienia też nie zawadzi.
Tomcio pisze:przy filmiku sie wiecha dalszym ale tak to menu dziala
Próbowałeś łatki `skip video`?
2BII!2B
Tomcio
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 19:38

Post autor: Tomcio »

kozystam z GSdx9 (MSVC 14.00, SSE2) 0.9.0
ustawienia niezaleznie od tego jak je zmieniam nawet w karcie graficznej pozostaja bez zmian no chyba ze wezme fixed pipeline to wtedy kolora sa troche inne a obraz bez zmian jak skakal tak dalej skacze

narazie nie, najpierw chcem sprowadzic grafike do jakiegos poziomu zeby dalo sie w miare grac a pozniej skip video ;] hmm jesli ktos ma jakis program ktory nagra filmik tak jak co robie to bedziecie mogli zobaczyc jak to wyglada ;]
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Tomcio pisze:ustawienia niezaleznie od tego jak je zmieniam nawet w karcie graficznej pozostaja bez zmian
Nie chodziło mi tu o ustawienia Pixel Shader bardzie o np. wygładzanie tekstur czyli "Linear texture filtering".

Swoją droga, jesli jesteś w stanie zarzuć (wrzuć obrazek na imageshack, bądź podobny serwis, a na forum wstaw linka lub miniaturkę) jakimś screenem to się zobaczy jak to wygląda i w miarę możliwości doradzi co jak ustawić :) bo stwierdznei "graficznie jest tragedia" nie jest zbyt precyzyjne.
Tomcio pisze:jesli ktos ma jakis program ktory nagra filmik
Jak wyżej - screen ([Alt +] Print screen i wstawienie oraz zapisanie w jakimś programie graficznym do jpg) wystarczy
2BII!2B
Tomcio
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 19:38

Post autor: Tomcio »

Podczas rozbienia screenow zauwazylem ze czasami na screenie jest wszystko dobrze pod wzgledem graficznym no ale to tylko screeny
Screen1
Screen2
Screen3
Screen4
Screen5
Screen6
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

To co pokazałeś na screenach to nie jest brzydka grafika wynikająca ze złego ustawienia wtyczki wideo, tylko przekłamania graficznę które mogą być spowodowane:
- słabą kompatybilnościa
- zastosowaniem BIOSu z rodziny SCPH-1000X
- ustawienem PixelShader na wartość mniejsza niż 1.4
- korzystaniem z eksperymentalnych funkcji DC i MTGS
bądź wszystkimi jednocześnie. Jednakże skłaniam się ku stwierdzeniu że:
- na screenie trzecim te białe linie w tle są spowodowane słabą kompatybilnością, dokładnie rzecz ujmujac problemami w zemulowaniu jednostek zmienno-przecinkowych
- te złamania obrazu na screenach 4, 5 i 6 też już gdzieś widziałem. Moge się mylić, ale wydaje mi się że są one skutkiem działania funkcji odpowiedzialnych za obsługę procesorów dwurdzeniowyc (DC, MTGS).
- przekłamania z pierwszego screena... hmmm.... cóż nie mam pojęcia co jest ich przyczyną

Co mozna zrobić:
1) z popsutymi poligonami niewiele. Co najwyżej przesiąść się na inna wtyczkę wideo, wybór jest niewielki bo można co najwyżej przejść na ZeroGS
2) przy złamaniach (screen 4,5,6) możesz zrobić to co wyżej czyli zmienić wtyczkę oraz poeksperymentować z ustawieniami odpowiedzialnymi za wielowątkowość. Na Twoim miejscu rozpocząłbym od pozostawienia MTGS włączonego i wyłączenia DualCore (DC).

Aha, jesli masz BIOS scph-1000X to nalezy go niezwłocznie zmienic.
2BII!2B
bary93
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 30 sierpnia 2006, 19:10

Post autor: bary93 »

Hej ...jakim programem sciągałes tego Shaman King Power OF Spirit???
ja Sciągnełem juz jakieś 4 miechy temu przez E mule ale nie moge rozpakować plikow masz moze do nich hasła byłbym wdzieczny za pomoc...
grałem już w Shaman King Spirit of Shaman na PSone i Gra działa wszedzie dobrze ale sekundowe scinki i nie da sie grać bo to ardzo przeszkadza :/
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

bary93 pisze:ja Sciągnełem juz jakieś 4 miechy temu przez E mule ale nie moge rozpakować plikow masz moze do nich hasła byłbym wdzieczny za pomoc.
Jestes tu nowy, więc może nie wiesz choć powinieneśl, ale na tym forum zasada w takich przypadkach jest jedna - ukradłeś, radź sobie sam.
2BII!2B
ODPOWIEDZ