Powrót zza grobu.

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Powrót zza grobu.

Post autor: BzyRes »

W zamierzchłych czasach, kiedy nasz dobrodziej, w_m, był jeszcze unplugged, a więc bardzo dawno temu, istniał pewien tajemniczy projekt. A zwał się...
A d r i P S X
Emulator wraz z jego autorem uległ silnej konkurencji i od ostatniej wersji, datowanej na kwiecień 2002 roku, słuch po nich zaginął, a peany umilkły. Aż tu nagle, Roor wypuszcza działająca[!] betę, o czym szczegółowo informuje na Emuforums [tam również odsyłam po download]. Cóż mogę powiedzieć o samym programie... Po pierwsze - jestem przekonany, że AdriPSX pokaże rogi, czego przedsmak zamieszczam poniżej.
Obrazek
Po drugie, po wstępnych testach, jakie przeprowadziłem dzisiejszej nocy, okazuje się, że:
  • emu został zupełnie przebudowany
  • wygląda na to, iż nie będzie supportu dla pluginów
  • nowy AdriPSX z róznych skutkiem zaemulował większość z posiadanych przeze mnie tytułów
  • w bieżącej wersji obsługuje kartę pamięci, boot wprost z napędu oraz dwa kontrolery, ktorych konfiguracja potrafi napsuć krwi nawet najbardziej cierpliwemu cherubinowi
  • wystepują problemy ze skalowaniem obrazu, ponadto praca odbywa się tylko i wyłącznie w oknie
Nie powiem, aby możliwości bety ścięły mnie z nóg, ale jeśli wierzyć obietnicom autora, istnieje realna szansa, iż w niedalekiej przyszłości dostaniemy narzędzie mogące konkurować z liderami emulacji starego, kochanego PSXa. Chciałoby się jeszcze, aby Adri był na swój sposób wyjątkowy, czego Wam, sobie i autorowi szczerze życzę.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

"w niedalekiej przyszłości".... czyt. za kolejne 5 lat (?) :D
Obrazek
ODPOWIEDZ