ePSXe nie uruchamia się

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Gasoline
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 16 grudnia 2007, 23:11

ePSXe nie uruchamia się

Post autor: Gasoline »

Szukałem i nie znalazłem nikogo kto by miał problem podobny do mojego.
Gdy próbuje uruchomić ePSXe, ten nie zwraca do terminala żadnych informacji i zamyka się.
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Brakuje info o posiadanym sprzęcie, zainstalowanym systemie, sterownikach, wersji emulatora, którą próbujesz uruchomić itd.
Gasoline
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 16 grudnia 2007, 23:11

Post autor: Gasoline »

Ojej! Zapomniałem a to ważne. No to mam Linuksa (Ubuntu 7.10), emulator ePSXe 1.60 (żadna wersja nie działa). Na innym systemie na tym samym komputerze działa bez problemu (próbowałem na starym Ubuntu z LiveCD). Nie chce w cale z tak głupiego powodu od nowa wszystkiego instalować.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) uruchamiasz z konsoli, czy z konsoli?
2) masz sterowniki k. graficznej?
3) uruchom ePSXe z konsoli/terminala... jeśli na wyjściu dostaniesz "Naruszenie ochrony pamięci" lub "Segmentation fault" to pewnie brakuje Ci biblioteki "libpthread" a dokładniej "libpthread.so.0"
Co ciekawe biblioteki tej nie znajdziesz, bo od dawien dawno zmieniła nazwę więc poszukaj sobie "libpthread*.so" a następnie zlinkuj do wymaganej:

Kod: Zaznacz cały

ln -s /lib/libpthread-0.15.so /lib/libpthread.so.0
prawdopodobnie zadziała też link do folderu emulatora

Kod: Zaznacz cały

ln -s /lib/libpthread-0.15.so /home/wm_to_miszcz/folder_ePSXe/libpthread.so.0
w zależności od kompilacji biblioteka mozebyć też w innym katalogu, więc może też to wyglądać tak:

Kod: Zaznacz cały

ln -s /lib/i686/libpthread-0.15.so /home/wm_to_miszcz/folder_ePSXe/libpthread.so.0
Wszystko zależy, gdzie plik leży :D Po testuj, wszelakie możliwości masz wyszczególnione powyżej.
2BII!2B
Gasoline
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 16 grudnia 2007, 23:11

Post autor: Gasoline »

1. Tego pytania nie rozumiem. Po prostu uruchamiam w konsoli.
2. Mam otwarte sterowniki ATI (chciałem zainstalować zamknięte ale nawet za 10 razem mi się nie udało)
3. Mój problem polega na tym że ePSXe nie zwraca nic do konsoli, pisałem o tym. Próbowałem też to co mówiłeś i nic to nie dało.
Gasoline
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 16 grudnia 2007, 23:11

Post autor: Gasoline »

Problem zażegnany! Okazało się że program jest spakowany za pomocą upx. A ja go nie miałem.

Trzeba było wpisać w terminalu:

Kod: Zaznacz cały

upx -d epsxe
Oczywiście w folderze ePSXe.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Problem zażegnany! Okazało się że program jest spakowany za pomocą upx. A ja go nie miałem.
Hmmm, teoretycznie powinieneś mieć możliwość uruchomienia plików wykonywalnych spakowanych za pomocą upx. Może Ci jakiejś biblioteki w systemie brakuje?
2BII!2B
ODPOWIEDZ