Final Fantasy X-2 problem

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Emcio
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 10 października 2007, 22:16

Final Fantasy X-2 problem

Post autor: Emcio »

Witam odpalam Final Fantasy X-2 na emulatorze Pcsx2 i ku mojemu zdziwieniu brak dźwięku ;/ Gra chodzi płynni gdyż prędkość 50-60fps mnie jak najbardziej zadowala ale jednak brakuje mi dźwięku. Po przejściu X zapragnąłem pograć w kontynuacje ale bez dźwięku nie jest to ta sama przyjemność. Może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi owy problem.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Problem tkwi w nietypowym kodowaniu - jeśli mnie pamięć nie myli to FF X-2 w przeciwieństwie do większości gier (max Pro Logic) ma pełnoprawną, kilku-kanałową ścieżkę audio (AFAIR AC3)... co sprawiało problemy przy emulacji.

Tak czy siak, na początek sprawdź czy nie masz aktywnych łatek, bo odnoszę dziwne wrażenie, że w patchu do X-2 był wpis deaktywujący dźwięk.
2BII!2B
Emcio
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 10 października 2007, 22:16

Post autor: Emcio »

Dokładnie, odznaczyłem łatki i dźwięk już działa. Dziękuje za pomoc ;)
cwiara
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2008, 02:24

Post autor: cwiara »

witam, mam taki problem, ze mam bardza mala ilosc fpsow okolo 20-30 przez co nie jest plynnie, natomiast dzwiek dziala elegancko, korzystalem z Zgkosmow 097 i nagle obrazl rozmalzal sie strasznie po ominieciu fanow Tidosa bodajze;) i to hyba bylo wejscie na stadion, jakies porady? pozdrawiam

edit: juz doszedlem zeby w miare bylo plynnie, i niestety nie wchodzi mi ten flimik po wejsciu na stadion, mam wtyczke pcxsvn351 ale nadal to samo...?
Emcio
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 10 października 2007, 22:16

Post autor: Emcio »

Polecam wtyczkę graficzna Gsdx 0.1.8
ODPOWIEDZ