wmPortal Lite

W dziale software porozmawiasz na temat oprogramowania, począwszy od tego najprostszego (pisanego w języku znaczników - HTML), a skończywszy na programach wyspecjalizowanych.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wyglada na to ze wszystko z serwerem wrocilo do normy wiec...
oto on: przedpremierowy (bo jeszcze czeka mnie troche pracy), ekskluzywny (jedynie dal zainteresowanych forowiczow) i jeszcze goracy (przed paroma sec wrzucilem najnowsza 0.9 ver) link do mojej opartej na PHP i napisanej w 99% samodzielnie strony domowej:

http://wmp.private.pl/

Jesli nie dostaniecie 404 lub `Strona nie istniej` albo jeszcze inny blad to podzielcie sie Waszymi spostrzezeniami - np ktory skin (Wystroj najbardziej sie Wam podoba?)

Pozdro
/w_m/
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Wreszcie dales tego linka ;) - a teraz wrazenia:
Najpierw wystroje
-SkinAmp ogolnie nie przypadl mi do gustu (moim zdaniem najgorszy skin)
-TuxPower wymiata - najlepszy ze wszystkich. Te pingwinki sa rozbrajajace (szczegolnie ten z giwera:P)
-WinSkin nie bardzo... Dosyc mam Windy na co dzien
-BlueTable jest fajny - ciemny niebieski uspokaja (;)), nadaje sia do ogladania w nocy (od jasniejszych tonacji bola oczy) i dobrze sia komponuje z tym stworkiem z loga
-SMetal jest nawet nawet (fajne te srubeczki :P)
Co do reszty to zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie - czemu tylko w SMetal i BlueTable sa "plywajace ramki" (czy jak to sie tam nazywa), pojawiajace sie po najechaniu myszka na dzialy w "Nawigacji"?
Ogolnie wrazenie jak najbardziej pozytywne... tylko w Moje Projekty/PHP/SpySig jest maly babol w wersji angielskiej. Pisze na samym koncu "I'm wathing you", a powinno byc "I'm watching you" :) (niby nic, ale jednak cos) :P Fajnie ze dales do sygnaturek Marvelowe postacie.
BTW. Jak wlaczylem sekcje TopMail to wyskoczylo
Warning: main(): open_basedir restriction in effect. File(/topmail.php) is not within the allowed path(s): (/home/piwko/users) in /home/piwko/users/private.pl/w/wmp/pages/kontakt.php on line 19

Warning: main(/topmail.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/piwko/users/private.pl/w/wmp/pages/kontakt.php on line 19

Warning: main(): Failed opening '/topmail.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/piwko/users/private.pl/w/wmp/pages/kontakt.php on line 19
I to tyle :)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Brawo Mortus za spostrzegawczosc ;].
Co do skinow to najpardziej podoba mi sie Metal i Tux ;].
Taki sredni jest Table i Amp a najgorszy Swingroza :P.
W Ampie wykrylem jeden blad... tzn. nie jest to blad ale troche dziwne, rzucajace sie w oczy ;].
Why tam gdzie jest napisane kilo bits per second (kbps na gorze stronki, prawy rog) jest wstawiona liczba 102 a tam gdzie kHz tylko 11?
Moze to sie komus kojarzyc z jakoscia skina lub stronki... ja bym dal 320 kbps i 44 lub rzadko spotykany 48 kHz czyli najlepszy birate mp3 ;].

Tak ogolnie to very nice... ciekawe jest jeszcze to ze przy zmianie layouta raz menu jest po lewej stronie a raz po prawej... orginalne ;].
;> Steel POWAH ;>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

(...) zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie - czemu tylko w SMetal i BlueTable sa "plywajace ramki" (czy jak to sie tam nazywa),pojawiajace sie po najechaniu myszka na dzialy w "Nawigacji"?
Skrypty java (bo tym w?a?nie s? te ramki) widoczne s? jedynie w Smetal i BTable dlatego, ze jedynie w tych wysrojach zosta?y w??czone - mog? znale?? si? równie? w innych skinach, ale chcia?em przetestowac mozliwosci stosowania roznych skryptów (np zegarek w SkinAmp) w roznych wystrojach i ich wl/wyl w miare potrzeb... Nic nie stoi na przeszkodzie by je wl w pozostalych layoutach (w zasadzie ogranicza sie to do dopisania jednej, krotkiej linijki tekstu).
(...) tylko w Moje Projekty/PHP/SpySig jest maly babol w wersji angielskiej. Pisze na samym koncu (...)
To sie bezproblemowo poprawi - wystarczy dopisac 1 literke w skrypcie... :)
Fajnie ze dales do sygnaturek Marvelowe postacie.
Tam moze znalezc sie cokolwiek - jesli ktos ma fajny pomysl niech pisze dodanie nowego dziabaga do SpySig to rzaden problem.
BTW. Jak wlaczylem sekcje TopMail to wyskoczylo
Wygladalo mi to na jakies ograniczenie serwera, ale okazalo sie, ze to tylko moj blad, ktory juz poprawilem.
Why tam gdzie jest napisane kilo bits per second (kbps na gorze stronki, prawy rog) jest wstawiona liczba 102 a tam gdzie kHz tylko 11?
To blad, ktory pojawil sie po zmianie rozmiaru obrazka i pozniejszym jego kompresowaniu. przed tymi czynnosciami wartoci wynosily 192kbs i 44 kHz, a sam widzisz jakie dziabagi wyszly.
... ciekawe jest jeszcze to ze przy zmianie layouta raz menu jest po lewej stronie a raz po prawej...
Podobnie jak w przypadku skryptow javy layouty nie musza sie ograniczac do jednego szblonu. Obecnie przygotowalale jedynie tradycyjne wystroje (logo z gory, menu po prawej/lewej), na ktorych chcialem jedynie przetestowac mozliwosci integracji zawartosci po podstawowego wygladu w kilku wariantach. Nie oznacza to jednak, ze Layout musi zamykac sie podobnym szablonie bo mozliwosci sa wrecz nieograniczone (no moze za wyjatkiem moich zdolnosci programowania w PHP) i spokojnie mozna stworzyc np. Layout z poziomymi menusami, pionowym logiem i co Ci tam przyjdzie do glowy

Dzieki za odwiedziny, opinie i wytykniecie bledufff - oby tak dalej.
Jesli ktos ma jakis ciekawy pomysl niech pisze bez zastanowienia.
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

O swoim SpySigu napisales
Ponieważ na sieci skrypty tego rodzaju są raczej rzadkością, postanowiłem nie publikować jego kodu źródłowego
No bo ja wiem czy taka rzadkoscia... Znalezienie skryptu wyswietlajacego IP, przegladarke i Hosta zajelo mi doslownie minute - wystarczylo poguglowac :) Oczywiscie tak ladnie to nie wyglada, ale jak ktos o php wie tak malo jak ja to nie mozna narzekac ;)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Chodzilo mi raczej o wyswietlanie wspomnianych informacji (ip, przegladarka i IP) w formie obrazka...
... bo w zasadzie banalene jest napisanie skryptu sciagajacego takie dane (pare linijek) gorzej juz jesli ma umieszczac je w milym dla oka obrazku :P
2BII!2B
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Mam pomysl na ciekawy outlay ;].
Mianowicie... nazywac sie moze RPG Heros.
Moga byc na nim rozne postacie z gier RPG (Crono, Marle, Lucca, Serge Kid) itd. ;].
Bedzie very cute ^^ :P.
;> Steel POWAH ;>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Fajny pomysl i niezbyt trudny do realizacji...
... moze by go tak zagmatwac i podac wiecej szczegolow dotyczacych tego layoutu -np. jakie mialoby byc rozmieszczenie elementow tj.: logo / menusy... jakie postacie i gdzie maja sie znalezc... jakie tlo i tekst...? Jakies ciekawe efekty chcielibyscie zobaczyc?

Czym wiecej pomyslow i szczegolow odnosnie layoutu tym lepiej - mozemy podyskutoowac... a przeciez moze wyjsc z tego cos naprawde niesamowitego. Poprostu podajcie pomysly a ja zajme sie mozliwoscia ich wykorzystania.
2BII!2B
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Hymmmm... co do rozmieszczenia roznych elementow to trzebaby sie troche pozastanawiac. Jak wrcoe dzisiaj ze szkoly to cos pokombinuje.
Mam takie dwie !!!ZAJE*ISTE!!! tapety 1024x786 Lavos'a i Mammon Machin'a :D (Ci "zli" z CT i CC, jakby ktorys z Was urodzil sie wczoraj =]). Wysle Ci je W_M na maila.

Pozdro all.
;> Steel POWAH ;>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Rzeczywiscie tapetki sa bardzo dobre - ktos naprawde zna si? na rzeczy, ale jest z nimi maly problem zwiazany z samymi postaciami, które przedstawiaj?, a mianowicie:
- na pierwszej postac Lavos`a przy wkomponowaniu zosta?a zbyt rozmyta i po prostu bedzie niewyrazna na stronie...
- na drugier tapetce za?... Hmmm MammonM jest tak ma?y ?e ledwie go wida?... trudnio wi?c powiedzie? ?e znajdzie jakie? zastosowanie na stronie...

Sprawa jest prosta - aby screeny nadawa?y si? do wykorzystania na stronie postacie na nich zawarte powinny byc duze i wyra?ne... Je?li kto? widzia? jakie? fajne tapety/art-worki/screeny, które mo?naby wyko?ysta? przy tworzeniu nowego layoutu niech zarzuci linkiem...

Oczywiscie czekam na Wasze pomysly...
...a teraz skoro nikt nic nie wymyslil przedstawie Wam krotka (bo dotyczy ona jedynie Logo i menu navigacyjnego) koncepcje odnosnie layout z postaciami...
Logo > fotki portretowe (glowa i ramiona) kilku postaci z FF7 zeskalowane i ulozone w kolejnosci malejacej, po prawej natomiast nazwa strony...
Navigacja > powyzsze logo bedzie ogrodzone od reszty strony za pomoca poziomego miecza (w FF7 byly calkiem fajne), ktorego ostrze bedzie jednoczesnie zawieralo linki nawigacyjne, kazdy oddzielony od pozostalych za pomoca jap. znaku...

edit: na stronk? wrzuci?em nowe czytad?o, troche przyd?ugie ale mo?e komu? przypadnie do gustu :P
2BII!2B
ODPOWIEDZ