Suikoden 3 - sav'y z 2

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Wormsek
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 listopada 2006, 20:00

Suikoden 3 - sav'y z 2

Post autor: Wormsek »

Witam.

Kilka lat temu grałem w Suikodena 2 na epsxe. Niestety komp wtedy nie był zbyt sprawny i emu dla ps2 nie mogłem się wtedy bawić. Więc skończyłem na tym moją przygodę z Suikodenem.

Niedawno wymieniłem parę rzeczy w kompie i emulator pcsx2 mi śmiga aż miło i oczywiście pierwsza rzecz, jaką skombinowałem, to Suikoden 3.

I tu niespodzianka na początek, bo można wczytać save z 2. W necie znalazłem, że mimo, że mało bonusów dało, to jednak, skoro grałem w 1 i 2, to chciałbym zachować jakoś ciągłość, bo sav'y znalazłem gdzieś zakopane na kompie :).

Tylko nie wiem jak przerobić pliczek .mcr na memorke do pcsx z rozszerzeniem .ps2 :(

Znacie może sposób, bo nie chcę ściągać czyichś stanów gry z gamesfaq, bo jednak swoje sav'y to swoje.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Z grubsza, nie możesz - memorki do PS1 oraz te do PS2 to dwa różne urządzenia, inna pojemność, inny typ plików, inna metoda zapisu danych. Taka przeróbka nie wchodzi w grę, podobnie jak zamiana mleka w sok pomarańczowy :) To po pierwsze.

Po drugie, PCSX2 jak przystało na emulator PlayStation2 ma na dzień dzisiejszy wbudowaną obsługę memorek dla PS2, jedynie.

Po trzecie, save`y można za to przenosić między emulatorem a wszystkimi konsolami ze stajni Sony, oprogramowania do tego jest natomiast cała masa:
- PSXGameEdit
- PSXRawConverter
(przydatne do przenoszenia savew z emulatora na PS2 i PS3)
- PS2 Save Converter
(do zabawy zapisami pochodzącymi z czarnuli)
- PSV Exporter
(coś by dorwać się do zapisów gier z PS1 i PS2 odpalanych na PS3)
... ale to tylko tak, na marginesie :]
2BII!2B
ODPOWIEDZ