Słaby komp a emulator. Jak uchronić się od tego koszmaru?

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.

Jaki masz sprzęt

Czas głosowania minął 17 maja 2004, 16:52

Procek powyżej 333 karta graf. powyżej 4 mb
1
13%
Procek powyżej 450 karta graf. 16 mb
2
25%
Procek powyżej 700 karta powyżej 16 mb
1
13%
Kombajn
4
50%
Inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 8

snake_dlugi
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwietnia 2004, 16:39
Kontakt:

Słaby komp a emulator. Jak uchronić się od tego koszmaru?

Post autor: snake_dlugi »

Witam wszystkich. To jest mój pierwszy post więc mogę jeszcze paru rzyczy nie znać. Tak więc mam bardzo starego kompa.

Procesor AMDk6 333 mHz.
Karta graf. Ati Rage PRO PCI
No i oczywiście akcelerator 4mb pamięci Voodo2.
Mam troszkę gier na PSX. Jednak nie potrafię prawidłowo ustawić jakości grafiki. Mam te najważniejsze wtyczki, które są do tego potrzebne. Windows mam Xp także nie wiem czy dobry czy zły. A gry się zacinają tak że nie da się grać nawet przy małej rozdzielczości. Może bios mam zkitrany? Nie wiem. Proszę o pomoc.
E-mail snake_dlugi@wp.pl
gg 3266601

lub odpowiadajcie na tego posta. Dzięki
Sn@ke
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Zapomniałeś dodać ile masz RAM'u, ale przy takim sprzęcie winXP to w moim odczuciu Twój najgorszy wybór (mi prze Athlonie 700 i 128 RAM'u skakał, teraz na 256 chodzi znośnie). Na Twoim miejscu waliłbym pod 98SE (na pewno zyskasz na szybkości działania, ale i tak, z ePSXe będziesz miał duuuuuuże problemy z VooDoo2... - nie czarujmy się, nawet jeśli bedzie sensownie chodziło, to grafa będzie raczej kiepska).
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) WinXP - bardzo zły wybór. Osobiście postawiłbym na tym sprzęcie wspomniany przez Mortus`a 98SE, może mniej stabilny niż XP, ale dużo mniejszy i o wiele szybszy.
2) Co do emulatora to nie jest tragicznie bo poratować Cię może Twój VooDoo (zarąbista karta pisząc na marginesie - do dziś żałuję że sprzedałem swoją). Tak czy siak:
- zainstalkuj jakieś nowsze stery dla akceleratora. Co prawda pozostały jedynie te z niezaależnych grup, ale i one są całkiem niezłe.
- wypróbuj wtyczkę LewpyGlide, konfiguracja tutaj >
http://www.psemu.pl/modules.php?name=Ar ... =gpu_lewpy
- zrzuć grę do ISO
- używaj pluginu ePSXe SPU Core lub całkowicie wyłącz dźwięk
Jednym słowem poeksperymentuj, a nóż można będzie pociupać z niezłą ilością klatek.
3) Ankieta - Kombajn.
No cóż mam tą przyjemność posiadania pod maską nie najgorszego sprzętu: P4-2G / 512 RAM / GF:FX 5800 Ultra (Abit 9900) / LG Studiowors-Flat 17" / SBLive! podłączony do zestawu Sony MHC-DX7/ LG DVD 16x / LG CDRW 40x12x40 / Manta PSX->USB + Sony Dualshock2 (ew. Manta DulaShock 2)... chyba wszystko.
2BII!2B
snake_dlugi
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwietnia 2004, 16:39
Kontakt:

Jest małe wyjście

Post autor: snake_dlugi »

No ja mam windowsa 98 SE na drugim dysku. Czasem z niego korzystam. Ale gdzie mam znaleźć sterowniki Do Voodo 2 ????
Nie rozumiem- "zgraj grę do ISO'' . Jak to się robi i co to daje? Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak bym to mógł poustawiać?[/quote]
Sn@ke
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

No ja mam windowsa 98 SE na drugim dysku. Czasem z niego korzystam. Ale gdzie mam znaleźć sterowniki Do Voodo 2 ????
A choćby TU > http://www.voodoofiles.com/
Jest tego znacznie więcej, ale co ja będę dużo mówił -
http://www.google.pl/
NIE BOLI :!:
Nie rozumiem- "zgraj grę do ISO'' . Jak to się robi i co to daje? Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak bym to mógł poustawiać?
Zrzuć grę z płyty na HDD >
Jak: http://www.psemu.pl/modules.php?name=Ar ... nne&id=hdd
Przykładowe dlaczego: http://www.psemu.pl/modules.php?name=FAQ#pyt6

A wystarczyło tylko trochę poszukać :!:
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

VooDoo (zarąbista karta pisząc na marginesie - do dziś żałuję że sprzedałem swoją)
Jak chcesz, to wymienię mojego VooDoo 2 na Twojego GF'a :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
snake_dlugi
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwietnia 2004, 16:39
Kontakt:

No niezbyt dobra

Post autor: snake_dlugi »

No nie zachwycam Voodo 2 bo czasami się sama wyłancza. A pozatym kupa gier nawet sprzed 4 lat mi nie chodzi. 4mb do dla mnie niżej niż minimum.
Po wgraniu tych sterów troche szybciej mi chodzą gierki z pleja tzn lepsza ilość klatek. Tylko jak zrobić te pomidor iso. Czytałem i nic z tego nie kapuje :)
Sn@ke
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Po krótce:
1 - Ściągasz jakiś program do robienia obrazów (np. Clone CD) i instalujesz go.
2 - Wkładasz płytę do czytnika.
3 - Uruchamiasz program i postępująć zgodnie z instrukcjami zrzucasz obraz płyty znajdującej się w czytniku na dysk twardy (w postaci pliku).
4 - I to cała filozofia. :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

No nie zachwycam Voodo 2 bo czasami się sama wyłancza. A pozatym kupa gier nawet sprzed 4 lat mi nie chodzi. 4mb do dla mnie niżej niż minimum.
To firmowa karta :?: bo z tego co pamiętam to 4MB, miałem na VooDoo 1, później miałem 16 MB na Banshee (zamiast standardowych 8 ponieważ karta spełniała rolę zarówno akceleratora jak i karty podstawowej), a później 32MB VooDoo3. Bardzo dziwne że na VD2 masz tak mało pmięci...
2BII!2B
ODPOWIEDZ