wymagania

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Jeżeli mogę się odezwać to ja bym raczej zalecał używanie pluginu pete`s ogl 1.75, albo innego z serii 1.75 np dx`owego, ponieważ z driverem pete`s ogl 2.5 i na moim kompie czasem trudno ustawić graficzkę, żeby chodziło na 50 fps, a dźwięk to radzę peops dsound 1.8 i dla cd`ka peops cdr 1.4. To by by moje zalecenia, przy minimalnych ustawieniach powinno wszystko iść na 100% prędkości.

Powodzenia w koniguracji i miłego grania życzę !!
Romek
Eri_MS
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 maja 2004, 22:15

Post autor: Eri_MS »

wlasnie skonczylam grac w Blody Roar 2 [rip :( ] i gra chodzi calkiem plynnie, grafika nie jest najgorsza, moze byc, :)
z dzwiekiem nie ma problemu :)
tera sciagne se jeszcze jakąs gre i mam nadzieje ze bedzie równie plynnie dzialac :( :? :lol:

aha w BR przenikają textury ale to juz chyba wina gry bo np. wezmy taką lare (TR) na pc tam to nie sposób nie zauwazyc tego przenikania textur :lol: :) :wink:
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

aha w BR przenikają textury ale to juz chyba wina gry bo np. wezmy taką lare (TR) na pc tam to nie sposób nie zauwazyc tego przenikania textur
Przenikanie tekstur jest to jak najbardziej wina gry, a nie emulatora. Błąd ten wynika z niedopracowania kodu i zwykle świadczy o lenistwie programistów ;).
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

i mam jeszcze inne moze bedą lepsze [tj.: kazzuya sowtware d. 1.5; lewpy's 3dfx/glideł GPU 1.42; Pete's D3D 1.75; Pete's DX6 3D 1.75; Next 3D 1.5] [...a na poczatku...] Pete's openGL driver 2.5
Możliwa jest sytuacja, że po wybraniu w pluginie Pete OpenGL2.5 rozdzielczości 2xLow i wyłączeniu wszystkich opcji gra jakoś ruszy, choć podejrzewam, że z nienajlepsza prędkością, a jakość wyścwietlanej grafiki bedzie gorsza niż na jakimkolwiek innym pluginie, dlatego też proponuję blizsze zapoznanie się z innymi wtyczkami graficznymi, po kolei:
Pete's DX6 3D 1.75 - myślę, że na tej wtyczce osiąniesz najlepsze rezultaty jakość obrazu będzię dobra (szczególnie po wł filtrowania), a prędkość powinna oscylować w granicach grywalnych 40-50fps.
kazzuya sowtware d. 1.5 - wtyczka stara, dawno nie aktualizowana lecz IMHO b. dobra. Jak na wtyczkę nie eykorzystującą akceleracji graficznej oferuję naprawdę wysoką jakość wyświetlanego obrazu, w jeszcze lepszej ilości klatek / sek.
Pete's OpenGL 1.75 - podobno po odpowiedniej konfiguracji i z dobrą k. graficzną, całkiem nieźle radzi sobie na słabszych kompach. W moim mniemaniu jednak zamiast grzebać po konfigach na słabszym sprzęcie lepiej po prostu skorzystać z wtyczki Petes DX6(D3D).
Next 3D 1.5] - nie polecam, duże kłopoty z nowszymi kartami, słaba prędkość, sporo błęduuuffff.
lewpy's 3dfx/glideł GPU 1.42 - to wtyczka dla kart z rodziny VooDoo 1/2, czyt. nie będzie współpracować z Twoim GF-em

Po więcej info zajrzyj do Galerii - są tam sekcje poświęcone porównaniu wtyczek w grach 2D / 3D.
2BII!2B
Eri_MS
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 maja 2004, 22:15

Post autor: Eri_MS »

no wiec na
DX6 - moze byc... dobry plugin
kazzuya - gry sie nie chca wlanczac.. chyba ze mam skopany plugin ale pisze works corectly :P
P. opengl - mialam blędy w grafice, np. menu w grze nie wyswietlalo sie poprawnie...
next 3d - dziala ale nie jest chyba najlepsza ;/
lewpy's - chyba nie musze mowic/pisac ;)

a czy plugin Pete's D3D jest dobry czy jednak lepszy bedzie dx?
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

a czy plugin Pete's D3D jest dobry czy jednak lepszy bedzie dx?
Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Musisz wziąść się w garść i przetestować te 3 rodzaje plugów od Pete'a (D3D,DX6,OGL) - pobaw się wszelkimi ustawieniami, obserwuj ilość fps'ów i jakość grafiki. Po takiej robocie sama dobierzesz sobie optimum, które pozwoli Ci na grę ;).
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nic nie piszesz o ustawieniach więc profilaktycznie napisze że wybór wczki to pierwszy tylko krok, po którym nalezy kliknąć w przycisk "Configure" i ustawić odpowiednie opcje > gotowe konfiguracje dla poszczególnych wtyczek są w dziale "Artykuły". Warto zwrócić uwagę na fakt, ze niektóre tytułyu wymagaja uaktywnienia pewnych opcji - dlategotez najlepiej przejrzeć dział "Kompatybilnośc", w którym zazwyczaj są one opisane.

wracając do tematu:
kazzuya - gry sie nie chca wlanczac.. chyba ze mam skopany plugin ale pisze works corectly
Są z nim problemy - wtyzkę trzeba konfigurować pod własny sprzet metodą prób i błędów. Przykład - pewne ustawienia doskonale sprawują się na moim GF:5800U, a na GF3Ti mojego brata powodują błędy... i vice versa
P. opengl - mialam blędy w grafice, np. menu w grze nie wyswietlalo sie poprawnie...
Plugin wymaga zainstalowania nowych sterowników k. graficznej (w Twoim przypadku detonatorów) i paru poprawek w konfiguracji oraz czasami w ustawieniach karty. Pomijając te uniedogodnienia (hmmm), IMHO jest to najlepsza wtyczka dla kart z rodziny nVidia GF / ATI Radeon
a czy plugin Pete's D3D jest dobry czy jednak lepszy bedzie dx?
DX różni się od DX6(D3D) tym że wspiera ewne instrukcje z DirectX 7. Teoretycznie powinien pracować lepiej jednak w praktyce okazuję się, że DX6(D3D) jest szybszy, a jakość grafiki jest praktycznie identyczna (ja nie widze różnicy) dlategoteż zalecam korzystanie z tej "starszej" wtyczki użytkownikom słabszych komputerów.
2BII!2B
Eri_MS
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 maja 2004, 22:15

Post autor: Eri_MS »

no i nareszcie mam nowy komp :)
wiec pora zmienic pluginy =P jakie bedą odpowiednie dla takiego kompa (tylko nie piszcie, ze sie chce "chwalić" :/)
z deka stary temat ale nie bede nowego zakładac =d

radek 9800se (ale odblokowali potoki to mozna zaliczyc do pro)
muza: AC97
1024 ramu
A 2500+ barton
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

uuuuuuuuu....... co to się stało :?: NIe mam pytań Eri_MS :)
Ile to już czasu mineło :?: Tymbardziej miło Cię znów widzieć...

Tak czy owak >
grafika: Petes OpenGL2
dźwięk: Eternal SPU
napęd CD: PEoPS CDR
ofcourse wszystkie wtyczki w najnowszych wersjach.

Skoro masz nowy sprzęt wartoby wypróbować na nim nowy PCSX2, niew sądzisz :?: :D
2BII!2B
Eri_MS
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 maja 2004, 22:15

Post autor: Eri_MS »

troche mi sie emulacja znudziła, ale chankast sprawil ze ponownie sie zaczelam interesowac emu =P
a PCSX2 mysle, ze warto wypróbowac... mam nadzieje ze z 12 fpsa wyciągnie ;P
Obrazek
ODPOWIEDZ