Deamon Tools 3.47

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Deamon Tools 3.47

Post autor: winter_mute »

Coś nieprawdopodobnego – od zakończenia wakacji mineło zaledwie kilka(dziesiąt) minut, ludzie jeszcze nie wrócili z urlopów, a niektórzy developerzy pracują pełną parą. Na słowa uznania zasłużyli dziś autorzy jednego z najlepszych programów typu „virtual drive” – Deamon Tools, którego nowa wersja właśnie się ukazała. Lista zmian w wersji 3.47 tego wspaniałego narzędzia przedstawia się następująco:
  • Poprawiono błąd występujący przy jednoczesnym korzystaniu z DT i Nero InCD
  • Usprawniono obsługę obrazów zrzucanych programem Alkohol120%
  • Zlikwidowano zacięcia związane z błędną obsługą sterownika atapi.sys (i użytkownicy WinXP SP2 wreszcie odetchną z ulgą :D )
Cóż tu więcej pisać – zapraszam do ŚCIĄGANIA :idea:
2BII!2B
Awatar użytkownika
kr3c1k
User
User
Posty: 59
Rejestracja: 28 lutego 2004, 21:19

Post autor: kr3c1k »

Ktos ostatnio narzekal ze nie ma postow do newsow :)
Wiec troszke to nadrobie :) Znowu blysne swoja wiedza :) Do czego przydaje sie ten programik jesli chodzi o emulacje ?? Bo jakos tak zwiazku nie widze... prosze mnie oswiecic :)
:)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ktos ostatnio narzekal ze nie ma postow do newsow
:shock: Ciekawe kto :wink:
Do czego przydaje sie ten programik jesli chodzi o emulacje ??
Cóż, jak pisałem w niusie jest to program z gatunku virtual drive, który udaje w systemie kolejny napęd CD i umozliwia załadowanie do niego obrazu ISO, dzięki czemu obraz ów traktowany jest jako zwykłe CD. Do czego jest to przydatne w emulacji? Np. do:
- uruchomienia gry z obrazu ISO pod emulatorem CVGS
- słuchanie muzyki CDAudio za pomocą ePSXe (przez BIOSowy player)
- odtwarzania ścieżek dźwiękowych w formacie CDAudio w grach. Dla przykładu Wipeout ma muzę w tym formacie, po zrzuceniu CD do ISO (o np CeDek był porysowany) i uruchomieniu gry na emulatorze muzyka nie będzie odtwarzana, no chyba że... skorzystamy z wtyczki CDRMooby lub programu Deamon Tools.

Nie zapominaj że emulacja nie obejmuje jedynie PSXa - jest całkiem spora liczba innych systemów w których emulacji przydaje się ów programik np. SegaSaturn czy DreamCast.

Przydatne no nie :D
2BII!2B
Awatar użytkownika
kr3c1k
User
User
Posty: 59
Rejestracja: 28 lutego 2004, 21:19

Post autor: kr3c1k »

Heh, wiem wiem ze nie tylko psx :)
Ale zawsze sie zastanawialem po co to :P Przeciez jesli boimy sie porysowania oryginalnej plytki :P i odpalamy gre z obrazu to np. taki ePSX nie ma zadnego problemu z jego uruchomieniem ... (VGS nigdy nie uzywalem :) ).
Dzieki za odpowiedz....teraz przynajmniej wiem dlaczemu nie ma nieraz muzyki podczas intra czy ppodczas grania (wspomniany przez Ciebie wipeoucik)...zawsze myslalem ze poprostu obrazy sa poobcinane (ISO z netu)...
Musze ta wtyczke wyprobowac !!

Ps. Ehh....czarny Saturnik...az sie lezka w oku kreci :)
:)
Awatar użytkownika
Tomi
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 08 czerwca 2003, 23:55

Post autor: Tomi »

:? Nadal od wersji 3.43 pokazuje się okienko, że nie mam najnowszego Service Pack'a i takie tam, zostaje przy swojej wersji 3.41 :]
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

A ja zostaję przy Clone'owym Virtual'u, który jest według mnie o wiele przyjemniejszy w obsłudze i spełnia moje wszystkie wymagania w kwestii ładowania ISO.
Niemniej DT zasługuje na specjalne wyróżnienie - żaden program typu VD nie oferuje takiej ilości funkcji i nie obsługuje tylu formatów 'obrazowych plików'.
Moja rekomendacja ;].
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

jest według mnie o wiele przyjemniejszy w obsłudze
Mógłbyś to sprecyzować? :-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Oczywiście. Aby załadować plik z obrazem muszę się nieco napocić - odpalić program, wybrać z menu ISO, zamontować, zamknąc panel, co by mojego RAMu nie odchudzał.
W Clone Drive jest szybciej - P-klik na napędzie, wybieram obraz spośród listy, klikam na ten, który chcę załadować i voila, gotowe.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jak zainstalujesz Deamount (jest w Downloadzie, mam tylko nadzieję że nazwy nie przekręciłem) jest jeszcze szybciej - mountujesz obrazy podwójnie klikając na niego. Co więcej program ma do dyspozycji plik konfiguracuyjny w którym możesz ustawić dokładne zachowanie systemu po zamountowaniu obrazu np.:
a) uruchom eksplorera
b) uruchom playera CDA
c) uruchom emu
...itd

W dodatku jest masa porzytecznego softu napisanego specjalnie dla DT - inne virtuale tego nie mają.
BTW; chwalę i chwalę a sam używam virtuala z Alkohol120%. Nie chcę mieszać w systemie i mieć kilka progsów tego typu a Alkoholu używac muszę do np. zrzucania płyt DVD na HDD < nie ma lepszego oprogramowania.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Dzieki za instrukcję obsługi - zostaję nadal przy Clone VD, jesli zajdzie potrzeba przerzucę się na DT. Przyzwyczajenia biora górę nad innowacjami ;].
ODPOWIEDZ