[FF] Jakie najnowsze na kompa ???

Dyskusja na temat gier wydanych przez firmę Square-Enix (dawniejszy SquareSoft).
Zbirek
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 18 października 2004, 15:01
Kontakt:

[FF] Jakie najnowsze na kompa ???

Post autor: Zbirek »

Tak jak w temacie jaki jest tytul najnowszej czesci FF bo juz sie pogubilem. Przy okazji jaki final wedlug was jest najlepszy ale tylko na PC...
Pozdrawiam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Najnowsza wersja FF na komputery PC to FFXI, gra przeznaczona tylko i wyłącznie do rozgrywki sieciowej.

Biorąc pod uwagę odwrotną chronologię seria FF obejmowała następujące tytuły (w nawiasie nazwy systemów na które gry zostały wydane):
FFX-2 (PS2)
FFXI (PS2)
FFX (PS2)
FFIX (PSX)
FFVIII (PC)
FFVIII (PSX)
FFVII (PC)
FFVII (PSX)
FFVI (SNES)
FFV (SNES)
FFIV (SNES)
FFIII (NES)
FFII (NES)
FFI (NES)

Dodatkowo poza głównym wątkiem serii wydane zostały:
FF:CrystalChronicles (NGC)
FF: Tactics Advanced (GBA)
FF: Tactics (PSX)
FF: Mystic Quest (SNES)
FF: Legend 3 (GB)
FF: Legend 2 (GB)
FF: Legend 1 (GB)
FF: Adventure (GB)

Warto wspomnieć jeszcze, że kilka części zostało odświeżonych i przniesionych ze starszych systemów na nowe np.:
FF: I i II - znane jako FF: Orgins (PSX)
FF: IV + CT - znane jako FF: Chronicles (PSX)
FF: V i VI - znane jako FF: Anthology (PSX)
FF: 1, 2, 4 - doczekały się reedycji na konsole WS(C)

Na zakończenie dwa słowa o filmach, firmowanych nazwą FF, są to:
FinalFantasy: The Spirits Within oraz nadchodzący FF: Advent Children (filmowa kontynuacja FF7)

jak widzisz jest tego sporo, co najlepsze jednak dzięki emulatorom uruchomisz 90% tytułów z powyższej listy.

BTW; Jeśli pominołem coś ważnego, lub znacząco przekręciłem nazwy niech mnie ktoś proszę poprawi.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Co do tego to mam pytanko, mianowicie z tego co wiem to wersja FF XI na komputery PC jeszcze nie została wydana. Czy może się mylę ??
I jeszcze chciałbym się dowiedzieć, czy właśnie to FF XI jest przeznaczone TYLKO DO ROZGRYWKI SIECIOWEJ, czy będzie jednak możliwość pograć sobie w zaciszu domowym, bez podłączania do jakiejkolwiek sieci ??
Romek
nosmile
User
User
Posty: 53
Rejestracja: 29 września 2003, 09:13
Kontakt:

Post autor: nosmile »

Wersja FF XI na PC zostala wydana juz dosc dawno i jest przeznaczona wylacznie do rozgrywki sieciowej, aczkolwiek ma bardzo male wymagania co do polaczenia z internetem - podobno smiga nawet na modemie.
Dodatkowo trzeba placic miesieczny abonament za te przyjemnosc (nie wspominajac o kosmicznej cenie za sama gre)
A moze ktos slyszal o "alternatywnych" serwerach do FF XI?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A moze ktos slyszal o "alternatywnych" serwerach do FF XI?
Niestety nic nie słyszałem o takiej usłudze, co więcej podejrzewam, że ze względów finansowych takowa usługa nie powstanie.
2BII!2B
Zbirek
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 18 października 2004, 15:01
Kontakt:

Post autor: Zbirek »

A jest juz emulator na kompa PS2 ?? Znowu nie jestem na bierzaco bo siedzialem troche za granica bez dostepu do kompa, wiec jezeli mozna prosze mnie oswiecic. Jakis link czy cos w tym stylu. Wiec z tego co sie tutaj dowiedzialem to najnowsza czescia jest VIII, bo XI jest do sieci a mam sam net wiec lipa.
Powiedzcie mi cos o tej VIII czy warto jest ja instalowac, czy jest jakas BOSKA ;). A moze inna czesc jest lepsza od VIII. Jak na razie gralem w IX na emulatorxe i mi sie spodobala BARDZO, ale zawiesilem sie w jednym momencie i nie wiem jak przejsc. No ale mniejsza z tym, wracajac do tematu prosze powiedzcie jaka jest waszym zdaniem najlepsza czesc FF'a.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Niestety muszę Ci powiedzieć, że jeszcze nie ma emulatora Ps2 na którym mógłbyś sobie pograć w FFX czy coś w tym stylu. A jeżeli chciałbyś wiedzieć, to nowa wersja pcsx2 (obecnie najlepszego emu ps2) ma zostać wydana do świąt Bożego Narodzenia oczywista. Na niej raczej jeszcze nie pograsz sobie, aczkowliek ma to być przełomowa wersja. Któż wie, może zobaczymy nawet cuś więcej niż tylko sam slide show z FFX. Oby ... oby ...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A jest juz emulator na kompa PS2 ??
I to niejeden, jednakże w chwili obecnej jest on ciągle w fazie projektu [czyt. granie w cokolwiek jest praktycznie niemożliwe > przejrzyj dział kompatybilnośc oraz niusy (wraz z komentarzami) związane z PCSX2 by dowiedzieć się więcej na ten temat] więc na dzień dzisiejszy jedynym sposobem na pociupanie w FFX/FFX-2 jest zakup konsoli
Powiedzcie mi cos o tej VIII czy warto jest ja instalowac, czy jest jakas BOSKA
Jeśli chodzi o FF8 to polecałbym Ci zaopatrzenie się w wersję PSX i granie na emulatorze, gdyż:
1) różnice pomiędzy wersją PC a PSX są znikome
2) wersja PC liczy sobie o jedną CD więcej niż PSX
3) gre w wersji PC nalezy patchować (patch dla kart GF, patch na kilka niedciągnięć - np. zacięcie w okolicy bibioteki, patch na poprawną obsługę dźwięku)
4) emulator daje większe możliwości (wysoka rozdzielczość, dużo opcji konfiguracyjnych itd)
Gra BOSKA to może nie jest, bo została wydana kilka, ładnych latek wstecz, ale podobnie jak większość gier z serii FF poziom oraz frajda z gry stoi na wysokim poziomie.
A moze inna czesc jest lepsza od VIII
Bez dwóch zdań najlepszą częścią jest 7 :!: Osobiście uważam również 6 za bardzo udany tytuł, choć większość osób zraziła się do tego tytułu ze względu na przedpotopową grafikę 2D, IMHO bardzo niesłusznie bo np. fabuła poprostu wymiata
do tematu prosze powiedzcie jaka jest waszym zdaniem najlepsza czesc FF'a
Chyba najbardziej obiektywne będzie odesłanie Cię do sondy na ten temat >
http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Son ... niki&id=10

edit: przenoszę temat do odpowiedniejszego działu :roll:
2BII!2B
ODPOWIEDZ