ISO PS2

Szybkie, proste i niezawodne tworzenie kopii bezpieczeństwa gier PS2 na nośniku DVD za pomocą darmowego i IMHO bezkonkurencyjnego programu DVD Decrytpter.

Emulacja systemu PlayStation2 jest rzeczywistością – od grudnia 2004 roku mamy możliwość bezproblemowego odpalania gier z tego systemu na komputerach PC, jednakże ilość obsługiwanych tytułów wciąż jest niewielka. Pociąga to za sobą konieczność ciągłej pracy nad zwiększeniem kompatybilności emulatorów, czyli umożliwienie uruchomienia jak największej liczby gier. Takie podejście wydaje się jak najbardziej racjonalne, aczkolwiek wiele osób wychodzi z założenia, iż podstawą emulacji powinna być prędkość i musze przyznać ze jest w tym trochę prawdy. Powstaje więc pytanie co zrobić by emulacja PS2 zyskała na prędkości? Otóż odpowiedzi jest kilka – poczekać na zoptymalizowana wersję PCSX2 lub innego emulatora PS2, zainwestować w sprzęt komputerowy za kilka(dziesiąt) tysięcy złotych lub napisać własny zoptymalizowany (pod kątem jakiegoś tytułu) emulator. Jeżeli jednak Bozia nie obdarowała Nas cierpliwością, umiejętnościami programistycznymi lub grubym portfelem pozostaje ostatnia deską ratunku czyli zrzucenie… znaczy się… wykonanie kopii bezpieczeństwa gry na dysku twardym :] W końcu jakby na problem nie spojrzeć w 99% przypadków dysk twardy jest szybszy aniżeli napęd CD czy DVD, toteż zrzucenie gry na HDD wydaje się być najszybszym i najtańszym sposobem na zyskanie kilku fps’ów czy skrócenie czasu loadingów.

Czytaj dalej „ISO PS2”

Skip Video Patch

Niejednokrotnie na forum pytaliście Nas jak utworzyć łatkę pomijającą wstawki filmowe i tym samym umożliwiającą odpalenie kilku tytułów na PCSX v.0.7. Miejmy nadzieję że ten artykuł pozwoli Wam bezproblemowo przebrnąć przez ten proces, a zaawansowanym użytkownikom forum oszczędzi kolejnych, żmudnych wyjaśnień. Zapraszam do lektury.

Czytaj dalej „Skip Video Patch”

BIOS PS2

Dokładna instrukcja, przedstawiająca krok po kroku jak w prosty i co ważniejsze w pełni legalny sposób pozyskać BIOS konsoli PlayStation2.

Od zarania dziejów, ludzi związanych z emulacją systemów PSX / PS2, a w szczególności polskie grono ów społeczności dręczyło pytanie „Skąd wziąć BIOS konsoli”, potrzebny do poprawnej pracy emulatora. Po kilku latach unikania odpowiedzi na to pytaniu, mam zaszczyt sprezentować Wam artykuł, który krok po kroku opisuje moim zdaniem najprostszą, najszybszą i co najważniejsze legalną procedurę pozyskania BIOSu PlayStation 2.

Czytaj dalej „BIOS PS2”