JPCSP

jpcsp logo - image from PSEmu.pl Visit for latest news and files related to PSP emulation for PC and mobile systems. PPSSPP, JPCSP, soywiz emulators for Windows, Linux, macOS and android system. Visit PSEmu.pl for free PSP games and latest emulators

OPIS

JPCSP to zaawansowany emulator PlayStation Portable napisany w języku JAVA z myślą o uruchamianiu gier z ww. konsoli na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów Windows, Linux i MacOS.

W porównaniu do PPSSPP, opisywany emulator charakteryzuje mniejsza kompatybilność, przenośność i prędkość działania. Nijak nie umniejsza to aplikacji bo ta nastawiona jest z góry na odmienne założenia projektowe. Podczas gdy PPSSPP przyświeca efektywność działania na szerokiej gamie systemów, JPCSP korzysta z jednej platformy by od podszewki zgłębić tajniki działania konsoli. Nie wypada również nie wspomnieć, że autorzy obu programów od lat współpracują ze sobą, by osiągnąć zaierzone cele i dostarczyć użytkownikom jak najlepsze aplikacje. Tyle wodolejnej teorii.

W praktyce JPCSP to ciekawy program, napisany i co ważne zgrabnie funkcjonujący w środowisku JAVA, potrafiący wykorzystać możliwości wydajnych kart graficznych i dynamiczną rekompilację JIT by umożliwić emulację PlayStation Portable z 100-procentową prędkością działania konsoli.

INFO

Status projektu:aktywny
Licencja:open source, GNU GPLv3
Systemy:Linux, macOS, Windows
Pierwsze wydanie:2008 r.
Ostatnie wydanie:grudzień 2023 r.
tabela: informacje dot. emulatora

GALERIA

POWIĄZANE TREŚCI

Niusy:

Pliki:

Linki: