JPCSP

jpcsp logo

OPIS

JPCSP to zaawansowany emulator PlayStation Portable napisany w języku JAVA z myślą o uruchamianiu gier z ww. konsoli na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów Windows, Linux i MacOS.

W porównaniu do PPSSPP, opisywany emulator charakteryzuje mniejsza kompatybilność, przenośność i prędkość działania. Nijak nie umniejsza to aplikacji bo ta nastawiona jest z góry na odmienne założenia projektowe. Podczas gdy PPSSPP przyświeca efektywność działania na szerokiej gamie systemów, JPCSP korzysta z jednej platformy by od podszewki zgłębić tajniki działania konsoli. Nie wypada również nie wspomnieć, że autorzy obu programów od lat współpracują ze sobą, by osiągnąć zaierzone cele i dostarczyć użytkownikom jak najlepsze aplikacje. Tyle wodolejnej teorii.

W praktyce JPCSP to ciekawy program, napisany i co ważne zgrabnie funkcjonujący w środowisku JAVA, potrafiący wykorzystać możliwości wydajnych kart graficznych i dynamiczną rekompilację JIT by umożliwić emulację PlayStation Portable z 100-procentową prędkością działania konsoli.

INFO

Status projektu:aktywny
Licencja:open source, GNU GPLv3
Systemy:Linux, macOS, Windows
Pierwsze wydanie:2008 r.
Ostatnie wydanie:stabilne – czerwiec 2013 r.
DevBuild – bieżący rok.
tabela: informacje dot. emulatora

GALERIA

POWIĄZANE TREŚCI

Niusy:

Pliki:

Linki: