Inicjatywy

W poprzednim artykule opisano uwarunkowania, z powodu których powstał i do dziś funkcjonuje serwis. Niniejszym wywodem, w kilku zdaniach opiszę czym właściwie zajmuje się PSEmu.PL

PSEmu.pl

Podstawowym profilem działalności serwisu jest publikacja materiałów poświęconych emulatorom systemów PS1, PS2, PS3 oraz PSP. Szczególną uwagę położono przy tym, by dostępne treści przygotowane były z należytą starannością i bez użycia skrótów wykorzystujących technikę kopiuj-wklej .

Z tego powodu, tutejsze aktualności nie pojawiają się błyskawicznie, a artykuły nie ograniczają do porównania rozdzielczości w poszczególnych emulatorach. Rzetelnie opisują za to dostępne oprogramowanie, sposoby na w pełni legalne jego wykorzystanie, odsyłają do stosownych źródeł i w możliwie przejrzysty sposób tłumaczą po polsku co, jak i dlaczego.

Niezależnie od powyższego, serwis prowadzi szereg innych działań, które tematycznie powiązane są z głównym nurtem działalności i zakresem obejmujących między innymi:

Midgar Translations

W ramach projektu Midgar Translations publikowane są polskie tłumaczenia gier wydanych pierwotnie na konsole PlayStation.

Lokalizacje tego rodzaju, nie tylko pozwalają zachować niepowtarzalny klimat pierwotnego systemu, ale umożliwiają czerpanie wszelkich korzyści wynikających z zastosowania emulatorów.

Projekt Homebrew

Projekt PSEmu.pl Homebrew powstał z zamysłem rozwiązania wiekuistego problemu i znalezienia zgodnej z pryncypiami odpowiedzi na pytanie pt. „Skąd ściągnąć gry?”

W poszczególnych sekcjach witryny znajdują się niezależne gry Homebrew, dzięki którym w sposób legalny i całkiem za darmo przetestować można działanie programów emulujących konsole PS1, PS2, PS3, PSP oraz PSV.

Występy gościnne

Z uwagi na lokalny charakter PSEmu.pl i treści publikowane jedynie w języku polskim, nasze materiały można znaleźć również w innych serwisach.

Dla przykładu, anglojęzyczne niusy naszego autorstwa goszczą nader często w zaprzyjaźnionych witrynach, takich jak ukazane powyżej EmuTalk. Gościnne występy nie tylko wzbogacają bazę tamtejszych publikacji, ale przede wszystkim służą popularyzacji tematyki związanej z emulacją systemów PS1, PS2, PS3 i PSP.

Emulacja na legalu

Zbyt często emulatory kojarzone są z piractwem! Być tak nie powinno, bo emulacja to przede wszystkim sentyment do świetnych systemów elektronicznej rozgrywki, zamiłowanie do jeszcze lepszych gier i podziw dla deweloperów tworzących niesamowite oprogramowanie.

Dlatego przełamując utarte schematy, podejmujemy starania by pokazać że jest inna droga. Są legalne sposoby na pozyskanie BIOSu PS2, ściągnięcie darmowych gier i zrzucenie zawartości oryginalnego nośnika na dysk komputera czy pamięć telefonu. Emulacja bez trudu może być praktykowana bez naruszenia dóbr innych, w sposób zgodny z obowiązującym przepisami prawa, co z zaangażowaniem promujemy z pomocą dedykowanych treści.

Promocja

Prawe intencje, solidne fundamenty, przygotowanie teoretyczne i wysoka wartość merytoryczna. Wszystko to bladnie i traci znaczenie, gdy publikowane treści nie trafią przed oczy potencjalnego odbiorcy.

Dlatego PSEmu.PL nie kryje się w zakamarkach internetu i bez niepotrzebnej skromności promuje przywołane inicjatywy w ramach dedykowanych temu kanałów w mediach społecznościowych, takich jak:

/