Wywiad – ammoQ

Wywiad z Erichem Kitzmuellerem
znanym w półświadku emulacji jako ammoQ – autor doskonałego pluginu sterowania dla Linuxowego portu ePSXe. Co ciekawe, wywiad przeprowadzony był w pełni po polsku, czytacie go w oryginalnej wersji, gdyż edycja (poprawa błędów) zniszczyłaby jego niepowtarzalny klimat.

w_m: Zacznijmy od pytań tendencyjnych: Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z emulatorami?
ammoQ: Chcialem grac FF7 na PC, i korzystalem z ePSXe.

Czytaj dalej „Wywiad – ammoQ”

Wywiad – Pete Bernert

Wywiad z Petem Bernertem
autorem popularnych pluginów (Pete`s GPU, DSound, CDR) dla emulatorów konsoli Sony Playstation. Ponieważ moje tłumaczenie jest nieudolne na dole znajdziecie oryginał wywiadu.

w_m: Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z emulatorami?
PB: Wraz z grą Breath of Fire 3… w odległej przeszłości, w roku 1998 nie było dobrych gierek RPG na PC-ta, więc postanowiłem spróbować z konsolami i jak można się domyśleć sprawiłem sobie PSX`a (i BOF3). Jednakże granie na TV przyprawiało mnie o bóle głowy więc poszukałem emulatora… i znalazłem PSEmu Pro, który był w stanie odpalić tą grę.

Czytaj dalej „Wywiad – Pete Bernert”

Wywiad – Beta Max

2003.03.24 – Wywiad z Beta Maxem
autorem cieszącej się coraz większą popularnością nakładki Delta oraz innych narzędzi dla emulatora ePSXe

w_m:> Zacznijmy może od pytań nie związanych z emulacją. Mógłbyś przybliżyć nam swoją osobę, powiedzieć parę rzeczy o sobie: ile masz lat, skąd jesteś, czym zajmujesz się na co dzień oraz czym się interesujesz?
BM:> Więc… mam 23 lata i pochodzę z Armagh w Północnej Irlandii. Na co dzień zaś studiuję w matematykę stosowaną na PhD [*studia doktoranckie], brzmi to jednak o wiele bardziej imponująco niż jest w rzeczywistości. Przeważnie spędzam większość dnia na testowaniu komputerowego modelu zderzeń nad którym pracujemy. Jestem również bibliotekarzem wydziału „lifelong learning” [*nawet moja kobita od angielskiego nie wie jak to przetłumaczyć] na uniwerku. Jeśli chodzi o moje zainteresowania to pomijając oczywiste, związane z emulacją, moim „głównym” hobby jest film. W rzeczy samej stąd właśnie wziął się mój nick. Niestety nie dysponuję taką ilością wolnego czasu jakbym sobie życzył [zresztą kto go ma w nadmiarze ;], jednakże jego większość przeważnie pochłania kino, „ogólne” surfowanie i troszeczkę programowania.

Czytaj dalej „Wywiad – Beta Max”