Test and stuff

Mam dla Was dwie wiadomości – dobrą i złą. Zacznę od złej :] Otóż wygląda na to że w związku z natłokiem obowiązków zapowiadany jakiś czas temu duży update będzie musiał poczekać co najmniej do 20 grudnia. Jednakże [i tu dobra wiadomość] nie tak dawno udało mi się:

  • poprawić autoryzację, która przestała działać po zmianie forum… więc działy takie jak ustawienia czy lista kompatybilności powinny bez przeszkód rozpoznawać Waszych użytkowników. Jeśli jednak będą z tym problemy proszę usunąć ciasteczka PSEmu.pl i dokonać (re)logowania na forum.
  • poprawiłem także skrypt listy kompatybilności, który w sekcji PlayStation 2 nie działał tak jak należy… więc dodawanie grywanych tytułów i komentarzy do tych dla emulatora PCSX2 nie powinno już stanowić kłopotu.
  • zaktualizowałem informacje w dziale Emulatory zarówno sekcji PlayStation jak i PlayStation2.
  • w końcu…

…wykonałem wstępne (30 tytułów) testy najnowszej wersji PCSX2 i wygląda na to, że autorzy dotrzymali słowa – najnowsza wersja pracuje bardzo stabilnie, nowy ZeroGS dorównuje osiągami wtyczce GSdx9, kompatybilność rzeczywiście poszła w górę, a jakość grafiki nie odbiega znacząco od tego co prezentuje konsola. Do największych przywar 0.9.2 zaliczyłbym natomiast całkowicie `skiełbaszoną` obsługę gier na płytach CD (trzeba zrzucać na dysk bo granie z napędu to tragedia) oraz rozpikselowane tła na wtyczce GSdx9. Więcej grzechów nie pamiętam, więc poinformuje tylko, iż kompatybilne / grywane tytuły wzbogaciły wspomnianą kilkukrotnie Listę Kompatybilności, a pełne info wrzuciłem tam gdzie zawsze :] Na zakończenie mała zagadka – z jakiej gry pochodzi powyższy fragment screenshot`a?