PSE: PCSX-Redux

Pochwalę się Wam, że jak na razie jestem zadowolony z tegorocznej progresji. Liczba opublikowanych plików i przygotowanych na tą okoliczność niusów powiększa się z każdym tygodniem, a ich jakość (jak odnoszę wrażenie i mając cichą nadzieję, że się w tej kwestii zgodzicie) trzyma całkiem przyzwoity poziom. Warto jednak zaznaczyć, że działalność PSEmu.pl nie ogranicza się jedynie do publikacji przywołanych wyżej materiałów.

PCSX-Redux GUI - PlayStaton emulator with advanced debugger and dev tools.

Dlatego, gdy czas pozwoli i wena dopisze w serwisie pojawiają się tzw. świeżynki, tj. materiały, o których nie miałem okazji wcześniej Was informować. Tego typu sytuacja właśnie ma miejsce w dniu dzisiejszym, o czym uprzejmie donoszę, odsyłając do nowych materiałów poświęconych projektowi PCSX-Redux jakie właśnie opublikowałem w pionie poświęconym emulacji pierwszego PlayStation.

PS4Emu for NSwitch

Nie wiem jak wy, ale ja zdecydowanie mam dylemat. Od dłuższego czasu planowałem zakup PS5, pozwoliło mi to odłożyć stosowną kwotę na nową konsolę bez większego uszczerbku dla domowego budżetu. Zgodnie z przyjętym planem zakup miał nastąpić w maju, co da producentowi czas na usunięcie pierwszych wad stwierdzonych, a mnie okazję na wydanie gotówki z okazji urodzin. Gdy pojawiły się plotki o pracach nad nowym sprzętem, przeszło mi przez myśl by wstrzymać się z ww. zakupem do pojawienia się PS5 w wersji Pro, zresztą i tak nie ma w co dziś grać na najnowszym PlayStation. Wszystko wskazuje jednak na to, że trzeba zakładać buty i lecieć do sklepu po konkurencyjną maszynkę.

Ziua Pacalelilor

Wszystko to z powodu aplikacji Te-amPS4acalit, którą niejaki Ziua Pacalelilor wydał właśnie na system Nintendo Switch. Ten rumuński emulator, zgodnie z powyższą prezentacją obrazkową umożliwia uruchomienie gier z PlayStation4 na przenośnej konsoli BigN. Mnie to przekonuje, bo zamiast patrząc na białą konsolę łapiącą kurz w oczekiwaniu na nowe gry, całkiem niemała kolekcja tytułów na PS4 dostanie nowe mobilne życie, a przy okazji połowica się ucieszy, mając możliwość polatać w Sky na dużym ekranie. Po więcej informacji odsyłam na stronę domową projektu.

RefStats #004

Zgodnie z przyjętą wcześniej praktyką odwzajemniam się uprzejmością. Tym samym, gorąco pozdrawiam i serdecznie podziękowania za wsparcie PSEmu.pl kieruję w stronę:

  1. emulation64.com
  2. balamb.pl
  3. dcemu.co.uk
  4. grajpopolsku.pl
  5. animesub.info
  6. residentevil.eu

Przy okazji, dziękuję wszystkim pozostałym za odwiedziny, kliknięcia, polubienia, wiadomości, komentarze i aktywności maści wszelakiej popełnione bezpośrednio w obrębie niniejszego serwisu, jak i na łamach serwisów społecznościowych tj. fanpage @Facebook, profil @Instagram i konto @Twitter.

PSE:Files 202102

Przyznam szczerze, że luty mnie nie rozpieszcza, a ubiegły tydzień minął pod hasłem „nie dotykaj, padam na ry*”. Równie szczerze napiszę za tym, że te kilka godzin jakie poświęcam zazwyczaj na przygotowanie niusów oddam z dziką satysfakcją na poczet błogiego lenistwa w ramach zasłużonego odpoczynku.

Opisany stan nie oznacza, że serwis idzie w odstawkę. Świadczyć o tym może choćby ilość plików jakie ostatnimi czasy wylądowały w poszczególnych pionach portalu, a do zapoznania i pobrania których niniejszym wpisem serdecznie zapraszam.

Czytaj dalej PSE:Files 202102

PSE:Emu-update

Celem uniknięcia ewentualnej posuchy, która mogłaby zagościć wśród comiesięcznych publikacji, a także z zamysłem poszerzenia opisanej bazy emulatorów, wrzucam na łamy serwisu materiały poświęcone dwóm kolejnym projektom, to jest:

1) pion poświęcony emulacji PlayStatation2 zyskuje materiały poświęcone emulatorowi DobieStation, który z założenia ma zapewnić użytkownikom mobilność, prostotę użytkowania, szybkość oraz wysoką kompatybilność i dokładność emulacji.

Natomiast…

Czytaj dalej PSE:Emu-update

PSE:PSP update

Kilkukrotnie wspominałem na fejsie o zbieraniu materiałów, które planowo trafić mają na stronę. Podobnie, na łamach forum wspomniałem o zamierzeniach w opisywanym zakresie.

Nadszedł moment by wspomniane zamiary przekuć w czyn, okraszając zebrane materiały stosownym komentarzem i opublikować w najbardziej niedopieszczonym ;] miejscu.

Czytaj dalej PSE:PSP update

Recapitulation

Przyznaję szczerze, przebierając z nogi na nogę liczyłem dni, a później godziny dzielące miniony rok z nowym. Nowy rok, nowy początek, mentalna granica pozwalająca odciąć się od całego zawodowego syfu jaki narobił się z przybyciem COVIDu i autorskich głupot, jakimi zwaliłem sobie na głowę jeszcze większe problemy w życiu prywatnym.

Odchodząc od powyższego i czyniąc opacznie do narodowo przyjętego obrządku, zamiast narzekać chciałbym wyrazić swą wdzięczność i zadowolenie.

Czytaj dalej Recapitulation

MerryXmas

Mając na uwadze zmiany, jakie nastąpiły na przełomie kilku minionych lat z przykrością informuję, że standardowo roznegliżowanych Pań tym razem nie będzie:]

Miast tego, miło i kulturalnie, życzę wszystkim spokoju, ciepła i rodzinnej atmosfery w czasie rozpoczynających się właśnie Świąt oraz wszelkiej pomyślności i normalności w nowym 2021 roku.