hps1x64

hps1x64 psx emulator screen #000, image at PSEmu.pl - recent news, latest files and more PS1 Emulation, emulacja, wiadomości, emulatory, gry homebrew.

OPIS

hps1x64 to emulator pierwszego PlayStation wchodzący w skład projektu pod nazwą Highly-Experimental Playstation Simulator x64 based systems. Niniejsza nomenklatura zastosowana została nie bez powodu, gdyż po pierwszym uruchomieniu odczuć można, że każda część przywołanej nazwy ma swe bezpośrednie przełożenie i wytłumaczenie na gruncie praktycznym. Rozbijając nazwę na części składowe opisałbym sprawę następująco:

  • Wysoce-Eksperymentalny – choć otwarcie mówi się o kooperacji z osobami stojącymi za no$psx, PCSX, PPSSPP, pSX, Xebra, nie kryjąc przy tym bezpośrednich zaczerpnięć z MAME/MESS oraz PCSX2, to jednak +95% kodu tworzącego opisywany projekt. autor od podstaw napisał sam. Fakt niezaprzeczalnie wart uznania, a idąca za tym znajomość OpenGL oraz C++ jest co najmniej do pozazdroszczenia. Z drugiej zaś strony, praca w pojedynkę sprawia że od sierpnia 2012 projekt pozostaje na przedpremierowym etapie programu rozwojowego, wiele aspektów wymaga dopracowania, a intuicyjność obsługi pozostawia sporo do życzenia.
  • Symulator PlayStation – projekt ma na celu w najdrobniejszych szczegółach oddać działanie oryginalnego systemu i należy przyznać że z obranego założenia wywiązuje się znakomicie, co widać począwszy od sposobu w jaki inicjujemy proces emulacji, poprzez obsługę kontrolerów, a skończywszy na obrazie generowanym przez aplikację.
  • dla 64.bitowych systemów – aplikacja dostępna jest w wersji przeznaczonej dla 64.bitowych systemów z rodziny Windows. Dalsze dywagacje zbędne.

Podsumowując powyższe, chciałoby się by hps1x64 był bardziej intuicyjny w obsłudze, obsługiwał klawiaturę, umożliwiał bezproblemowy zapis konfiguracji, był wydany na systemy z rodziny Linux i Android. Niemniej, wszystkie wymienione wyżej przywary są do przełknięcia w przypadku wczesnej wersji projektu i do poprawki/implementacji na etapie bety, RC czy finalnej wersji programu.
Do tego czasu, warto się skupić na przedpremierowych aktualizacjach stale wprowadzających usprawnienia i zwiększających kompatybilność programu. Warto mieć na uwadze rewelacyjne odwzorowanie oryginalnego systemu. Warto docenić trud i ogrom pracy jaką autor włożył w opisywany projekt. Warto bliżej przyjrzeć się hps1x64.

GALERIA

INFO

Status projektu:aktywny
Licencja:open source, GNU GPL
Systemy:Windows
Pierwsze wydanie:2012 r.
Ostatnie wydanie:bieżący rok
tabela: informacje dot. emulatora

POWIĄZANE TREŚCI

Niusy:

Pliki:

Linki: