AetherSX2

AetherSX2 Logo - image from PSEmu.pl :: recent news, latest files, free homebrew games, all you want in topic of PS2 emulation. Pliki, wiadomości, darmowe gry homebrew.

OPIS

AetherSX2 to stworzony w 2021 r., darmowy emulator PlayStation2 dla systemów Android. Projekt bazuje na kodzie projektu PCSX2, dzięki czemu charakteryzuje się doskonałą kompatybilnością oraz umożliwia emulację komercyjnych tytułów z zadowalającą prędkością.

Wykorzystanie rozwijanego i udoskonalanego od 2002 r. kodu PCSX2, pozwoliło autorowi uniknąć długotrwałego procesu odtwarzania funkcjonalności poszczególnych elementów systemu źródłowego i pozwoliło na osiągnięcie ponadprzeciętnej kompatybilności programu w początkowej fazie realizacji projektu. Ponadto, dołożono starań by tworzona aplikacja, umożliwiała wykorzystanie lwiej części funkcjonalności dostępnej w portowanym programie.

Dzięki temu, już pierwsza opublikowana do zamkniętych testów wersja aplikacji zachwycała liczbą dostępnych opcji konfiguracyjnych i poprawnie obsługiwanych gier, podobnie jak jakością generowanej grafiki oraz prędkością emulacji komercyjnych tytułów. Co istotne, systematycznie publikowane wersje beta opublikowane na oficjalnej platformie Googla do publicznych testów, nie tylko zawierały poprawki do błędów zgłaszanych przez użytkowników, usprawnienia problematycznych tytułów, ale również implementacje funkcji specyficznych dla platformy docelowej.

Powyższe daje nadzieję, że z czasem uda się wyeliminować większość zgłoszonych błędów, kod aplikacji zoptymalizować do poziomu umożliwiającego komfortową grę na smartfonach z średniej półki cenowej, a tytułowy projekt gościł będzie długie lata na naszych urządzeniach. Tymczasem brawa i trzymamy kciuki za ziszczenie ww. listy życzeń.

Zaś na koniec łyżka goryczy. Chcąc myśleć o emulacji bez klatkowania animacji i znaczących spadków prędkości, pod ekranem telefonu winien znaleźć się Snapdragon z serii 700. Za komfortową rozgrywkę i płynną animację zapewniają urządzenia z układem Snapdragon 845.

GALERIA

INFO

Status projektu:wstrzymany
Licencja:Creative Commons BY-NC-ND 4.0
Systemy:Android
Pierwsze wydanie:grudzień 2021 r.
Ostatnie wydanie:marzec 2023 r.
tabela: informacje dot. emulatora

POWIĄZANE TREŚCI

Aktualności:

Pliki:

Linki: