PCSX2

PCSX2 PS2 emulator Logo - image from PSEmu.pl :: recent news, latest files, free homebrew games, all you want in topic of PS2 emulation. Pliki, wiadomości, darmowe gry homebrew.

OPIS

PCSX2 najstarszy,  najbardziej ceniony i zaawansowany programem umożliwiającym uruchamianie gier z PlayStation2 pod systemami z rodziny Linux, MacOS oraz Windows.

Bazując na swoim poprzedniku, PCSX2 do emulacji bazowych komponentów konsoli program wykorzystuje biblioteki współdzielone, zwane potocznie wtyczkami lub z ang. pluginy, które umożliwiają zwiększenie możliwości emulowanego systemu o funkcjonalność niedostępną na konsoli oraz pozwalają dostosować działanie aplikacji do indywidualnych potrzeb użytkownika. Emulator do działania wymaga również BIOSu PlayStation2, który należy samodzielnie zrzucić z konsoli.

PCSX2 to najbardziej zaawansowany emulator PS2. Odnosi się to zarówno do świetnej kompatybilności i tysięcy gier (tj. ponad 2500 tytułów) które bez większych problemów można uruchomić z pomocą przedmiotowego programu, ale również zaawansowanych opcji niedostępnych na konsoli, a pozwalających na zapis gry w dowolnym momencie (savestate), wygładzanie krawędzi (FXAA, MSAA), modyfikację obrazu za pomocą pixel shaderów, filtrowanie (bilinear, trilinear, anizotropowe), wyświetlanie obrazu o proporcjach 16:9 i wysokiej rozdzielczości (FHD i 4K).

GALERIA

INFO

Status projektu:aktywny
Licencja:open source, GNU GPLv2
Systemy:Linux, macOS, Windows
Pierwsze wydanie:marzec 2002 r.
Ostatnie wydanie:stabilne -maj 2020 r.
DevBuild – bieżący rok.
tabela: informacje dot. emulatora

POWIĄZANE TREŚCI

Aktualności:

Artykuły:

Pliki:

Linki: